Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.06.2022, 03:13   #1
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 30
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Yamaha psr9000pro-hard disk, sredjivanje, za ljubitelje :)

Eto mene opet... nakon male pauze.... pa da krenemo.
Kao i kod mnogima tako i kod mene je pocetak bio na Rolanda E96, pa G800, pa G1000 (najveca i najduza ljubav) i onda presao malo na korga pa1x pro u koji sam se isto tako dobro zaljubio i imali smo sjajnu vezu a onda je ljubav propala sa dolaskom pa3x (61k) koji jos uvek imam . Ali sad je to i pomalo nebitno. Oduvek me je fascinirao kao pojava i kao zvuk Yamaha psr9000 pro ali nisam nikada imao srece da ga cujem uzivo ili proobam kako radi..... do danas. Zbog pakao zvani Korona zivot me je uputio u drugom pravcu koji se zove Deutschland i evo me jos uvek tu... Listajuci po oglasima bezveze, naletio sam na ovu "baku" i onda se opet zelja probudila i krv pocela da vrije pa sam krenuo u akciju. Put pod noge idem da vidim Yamahu. Kupio od coveka (oko 70 godina je imao) koji ga ne interesuje mnogo muzika nego onako svirao za dusu klavir. Sint je u ODLICNOM stanju ali nije imao ni hard disk pa ni ram memoriju i zbog toga smo dogurali cenu na 180 eura a kao dodatak je dosao i X stalak koji je u potpuno novom stanju ... Pa evo i neki foto..



Cim sam stigao kuci odma sam poceo da trazim po netu neka solucija za harda pa naleteo sam na neki adapter 2.5' 44pin to SD Card koji ce da sluzi umjesto hard diska. Resio sam i to da rizikujem pa sam ga narucio( 17EURA ), i iznenadjujuce radi bas fino, ali prvi put je bio problem da se napravi format odnosno izbacivalo je DISK ERROR! Uzeo sam sd karticu i stavio u laptop kako bi probao nekoliko formata. Prvo sto sam probao je prvo da formatiram na exFAT format (koji je navodo stariji format) pa sam onda opet stavio u sint, ponovo format u sint i konacno SD kartica je uspesno formatirana. Izaslo na displej COMPLETED! .. a ja sam puk'o od srece . Isto tako stavio sam i Floppy Emulator zbog prenosa datoteke a on je kostao nesto manje od 20 eura.



Onda je problem bila montaza ovog uredjaja jer nema ni rupe ni ima gde da se srafi, ni ima mjesta gde se moze busiti i tad sam morao malo improvizirati kako bi ga pricvrstio, bar privremeno .. Tacnije, otvorio sam kapak gde bi trebao stati hard drive i tu sam pricvrstio adapter us pomoc malo lepka i neke plastike (znam da nije najboolje resenje ali I opet kazem, samo PRIVREMENO dok ne proverim bolje kako radi)


I stigli smo do najveci bol zvani RAM MEMORY. Sve se dobro odvijalo ali ipak nisam imao sna zbog memorije... i nakon malo trazenja po netu dosao sam do dve originalne memorije za Yamahu za kojima na oglasu je pisalo da nisu uopste stavljene i kostale su samo 40 eura ( 2x32 ) Narucio sam i nakon dva dana su stigli veoma dobro spakovani sa uputstva i td . a iznenadjujuce je to da na kontaktima nema ni jednu ogrebotinu od stavljanja u slotovima, sto donegde potvrduje da mozda stvarno nisu ugradjivane. Memorije su stavljene testirane i rade perfektno (bar koliko se ja razumem i po mome misljenju) ..




Sada je do negde kompletan. A zasto kazem do negde ? Iskreno meni se ne svidja ovaj tip bendera kao kod ovaj model i razmisljam da ga prepravim u onaj korg, roland tip gde imamo rucicu i mislim daleko bolju kontrolu, bar po mome ukusu ali za toga jos nije vreme jer ono sto sledi je malo igranje sa ritmovima, boje i malo upoznavanje jer u svetu yamahe sam potpuno novi..

Da ne duzim , to bi bilo to za sada, nadam se da nisam postavio temu na pogresnom mestu i izvinjavam se zbog loseg kvaliteta slike i mog pravopisa. Isto tako i nadam se da je neko mozda pronasao ovde nesto korisno oko modifikacije i zamjena harda sa nesto novijom tehnologijom. Dragi prijatelji i kolege, komentirajte moj rad, spodelite neke ideje i misljenja i otvorite malo fantaziju za mozda neke nove modifikacije. pozdrav svima i sve najbolje
__________________
Roland G-1000
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2022, 14:21   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Izgleda da su promakle slike.
Daj izbaci koju, da vidimo.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2022, 22:24   #3
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 30
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jaoo... Sad se vidi da sam mnogo propustio.. (i zaostao)☹️. Problem je u tome sto slike nisam mogao uploadovati jer su bile po oko 2mb pa sam zato prikacio prvo na gogle galeriju i onda kopirao linkove od slike ... Kod mene jos uvek izlazi sve kako treba i odlicno vidim slike ali eto nije to to. Postoji li jos neki drugi sajt ili nacin gde mogu prikaciti slike pa da mogu svi da gledaju na forumu ? Izvinjavam se 🙁
Dodato:













Jel sada u redu ?
__________________
Roland G-1000

Promijenjeno od Jovan4e (02.07.2022 u 01:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije