Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.08.2020, 12:59   #1
stiv996
Početnik forumacije!
 
stiv996's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.09.2019
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika,Korg pa50
Interesi: ribolov
stiv996 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland xp 50

Pozdrav svim forumasima,imam par pitanja za koje sam siguran da znate odgovor.Naime,kao sto u naslovu stoji, naleteo sam na klavijaturu roland xp-50 koja je dugmetarska prerada(pise da je vezana na skener,sta god to znacilo).Situacija je ovakva,imam ekipu sa kojom trenutno radim i klupski repertoar,inace sam harmonikas,i sviram narodnu muziku,a kako sam poceo sa ovim ljudima da radim ne zvuce sve bas pesme preterano lepo na harmonici,pogotovu ove modernije.Pa sam gledao korg tritona,i tako neke solo klavijature koje mogu menjati boje,instrumente itd.Zanima me kakva je ova klavijatura i sta se zna o njoj,gledao sam dosta ali su svi strani snimci,niko da odsvira nesto po naske . Eto ako neko ima kakve informacije lepo bi mi dosle, s obzirom da je klavijatura 150e,i to bi mi bio prvi susret sa nekom solo klavijaturom,i uopste sviranje na njoj,pogotovo dugmetarska.

Hvala svima unapred.
stiv996 je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2020, 20:00   #2
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To sto je vezana za skener znaci da se klavijatura ponasa kao klasicna klavijatura nije vezana za midi in same klavijature, to je dobra stvar ako kasnije budes koristio juzi ili neki drugi sound modul jer ce raditi i pich bend, roland je mator taj model su koristili i na narodnjackim svirkama dok korg nije uzeo primat ali jako davno, sobzirom na cenu nije lose, ako mozes probati proveri dali svako dugme radi kako treba bez krckanja prekidanja itd...
pekilik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pekilik za ovaj koristan post:
stiv996 (10.10.2020)
Star 10.10.2020, 15:25   #3
stiv996
Početnik forumacije!
 
stiv996's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.09.2019
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika,Korg pa50
Interesi: ribolov
stiv996 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od pekilik Pokaži Post
To sto je vezana za skener znaci da se klavijatura ponasa kao klasicna klavijatura nije vezana za midi in same klavijature, to je dobra stvar ako kasnije budes koristio juzi ili neki drugi sound modul jer ce raditi i pich bend, roland je mator taj model su koristili i na narodnjackim svirkama dok korg nije uzeo primat ali jako davno, sobzirom na cenu nije lose, ako mozes probati proveri dali svako dugme radi kako treba bez krckanja prekidanja itd...
Vidim jos uvek je covek nije prodao,pretpostavljam da nikom ne treba ta "starudija". Nisam te bas razumeo oko ovog midi in-a,da li uopste moze ova klavijatura da se dotera za neku svirkicu,i da ima pristojne boje na njoj,ili mora bar da ima neki drugi izvor iz kog ce vuci zvuk?

Izvinjavam se na kasnom odgovoru,bio sam odsutan.

hvala jos jednom.
stiv996 je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2020, 15:13   #4
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je taj rolandov zvuk od pre 20god. ima iskoristljivih boja ali mozda ti je bolja varijanta neki korg triton le ili tr koji i danas nisu losi za solo a nisu tako skupi...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2020, 15:26   #5
stiv996
Početnik forumacije!
 
stiv996's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.09.2019
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika,Korg pa50
Interesi: ribolov
stiv996 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od pekilik Pokaži Post
To je taj rolandov zvuk od pre 20god. ima iskoristljivih boja ali mozda ti je bolja varijanta neki korg triton le ili tr koji i danas nisu losi za solo a nisu tako skupi...
Daa,ali dugmetarci su malo skuplji nego klavirni,naleteo sam isto na roland exr e2 dugetarac,kakva je situacija sa njim,mogu li se naći neki pristojni setovinza njega? Znam da bi meni završio posao neki aranžer od 800,900e,ali hoću da nadjem neku klavijaturicu i da se upoznam malo sa tim stilom sviranja,jer sam do sada samo harmoniku svirao. Ja se izvinjavam ako mešam sada teme,ali ako si voljan da mi pomogneš malo možeš mi email ili broj poslati u inbox,pa da mi pojasniš malo neke stvari,jer sam.totalni laik za klavijature 😁

Hvala još jednom.
stiv996 je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2020, 16:11   #6
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad videh u oglasima korg pa 800 dugmetarac za 600e, nista komplikovano tu nema ako sviras solo pa nije tako tesko naviknuti se i na ritam levom rukom ako vec sviras harmoniku, za ovu klavijaturu imas setova koliko hoces...

Ako te nesto dodatno zanima pisi u inbox...

Promijenjeno od pekilik (11.10.2020 u 16:19 sati)
pekilik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije