Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.06.2015, 14:03   #511
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi nemojte da mesate babe i zabe,E80,G70 i BK5 nisu u istoj klasi i ne mogu se porediti.E80 i G70 su visa klasa u odnosu na Bk5 i samim tim su i bolje klavijature.BK5 pa cak i BK9 mnogi svrstavaju u Home keyboards za razliku od Entertainer keyboards u koje spadaju Korg PA3x,PA900,Yamaha Tyros itd...
Ako mene pitate daleko bolji kvalitet zvuka poseduju i E80 i G70 u odnosu na BK5.Jedina im je mana tezina ko sto rece kolega Morison.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 06.06.2015, 11:36   #512
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si ti Bobane u nekim stvarima,ali to i nije toliko bitno.Mogu oni da svrstaju BK 5 i BK 9 i da su decije igracke ali praksa pokazuje nesto sasvim drugacije.

Ko voli da nosi teske klavijature,ogromne aranzere na svirke neka izvoli.Roland je sa BK serijom napravio pun pogodak.Jesu mi neke kolege rekle da BK 5 izgleda kao decija igracka ali su promenili misljenje kada su imali prilike da čuju kako ta igračka zvuci u LIVE nastupima.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (06.06.2015 u 11:37 sati)
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 06.06.2015, 13:20   #513
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po meni, sam izgled mašine uopšte nije toliko bitan.

Zamislite sebe samo kao gosta u nekom restoranu, kafiću, proslavi i pokušajte da ne posmatrate to kao muzičar. Šta vam je bitno dok sedite sa društvom, pijete piće i blejite okolo u lokalu sa živom muzikom?

Prvo, ne želimo da nas zvuk "ubija", što znači da je preglasan i nekvalitetan (prejaki basovi, zujanje, mikrofonija, jeka).

Drugo, orkestar treba da izgleda pristojno i ne previše vulgarno i prostački, počevši od pevača/pevačice pa onda dalje svih redom. Od klavijaturiste možete najčešće da vidite njegovo lice i prednji uzani deo klavijature gde se ne vidi ništa osim jednog pravougaonika i natpisa proizvođača klavijature. Ni Korg, ni Roland, ni Yamaha nisu pogrdni niti nepoznati nazivi, pa ako imate jednu od ove 3 marke i ako vam to nešto uopšte znači kao marketing, imaćete solidnu sliku muzičara većini gostiju.

Ali obratimo pažnju na ono po meni najbitnije. Šta se daje publici od tih muzičara osim slike koja ostavlja samo neki prvi utisak? Pa sami zvuk, usklađenost u svirci i relativan kvalitet i umešnost samog sviranja i pevanja.

Prva slika i vizuelni nastup vrlo se brzo prevazilazi i posle izvesnog vremena više se na to ne obraća tolika pažnja, ostaje nadalje uglavnom samo zvuk.

Može orkestar da izgleda kako hoće, može da ima 100 svetlosnih efekata, kvalitetno ozvučenje, pa i koreografiju, ali ako falšira, pišti,pevač zavija, ispada iz ritma ili pak ima neki "od izvora dva putića" repertoar, DŽABA SVE, i što piše Korg i Roland i Yamaha i touch screenovi i procesori i hiljade evra u opremi.
I kome je sada bitno da li klavijatura izgleda kao igračka, home klavijatura ili najskuplji i prestižni Tyros 5?

Imao sam prilike da slušam, gledam i radim taj posao godinama, ja sam dizajner zvuka pa sam radio sa ozvučenjem, manje sam svirao.

Kada smo već kod aranžera, obratiću pažnju na njih.
Razvalio me je jedan tip svojevremeno sa E86 kako je svirao i kako je dobro to sve zvučalo + što je imao šmeka u konverzaciji sa publikom. Tako je dobru atmosferu napravio, a nije nikakav poseban muzičar niti pevač. Imao je još i pevačicu i gitaristu, ali nebitno.
Onda su i mene i publiku na jednom veselju smorili tipovi sa 2 PA80 koji su tako samouvereno nastupili jer su se pojavili sa 2 PA80 koji je upravo izašao na tržište i smatrali da je samo to dovoljno da zadivi publiku. Kada sam im rekao da ne zvuče dobro i da se to mora malo i podesiti, rekli su mi da ja nemam pojma i da je to Korg PA80 i da to mora da zvuči dobro jer košta XXXX evra. Odradio sam zvuk kako sam znao i nisam više ni obraćao pažnju na njih, jedva sam čekao da se završi sve i spakujem opremu.

Zašto sve ovo pišem? Zato što je ovde pominjano da klavijatura "izgleda neozbiljno i kao igračka". Kome izgleda? Onome ko svira ili onome ko sluša?
Verujte mi, onome ko sluša je to totalno nebitno, a svrha nastupa i jeste da te neko najviše sluša i da se zabavi i lepo provede uz zvuke koje ćeš mu poslati preko ozvučenja. Ako izgled klavijature smeta muzičaru koji ga svira, onda stvarno treba da potroši malo više para da bi zadovoljio svoj EGO.

BK5 možda nema atraktivan i futuristički dizajn, ali osnovnu svrhu za koju je namenjen ispunjava apsolutno dobro, a to je kvalitetan i odličan zvuk, naročito ono što daje na izlazu preko ozvučenja.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
branoy (25.08.2015)
Star 22.07.2015, 15:13   #514
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedno pitanje za korisnike BK5. Dopada mi se ova klavijatura. Slusao sam par stvari na YT i mnogo mi dopala,sto ritam sekcija,sto solo boje.

Razmisljam o kupovini za neke manje svirke. Koja je cena polovnog a koja novog BK5.

Posto sam pre par godina svirao Roland Aranzere,imam nekih ritmova namenskih koje bih zeleo imati i u BK5. Tacnije ritmovi su od EM2000,pa me zanima da li mogu da ih ubacim a da pri tom ritmovi rade normalno,kad kazem normalno mislim na to da nema nekih gresaka odnosno ''falseva'' u ritmu.

Nadam se da me razumete.

Zeleo bih tacan i precizan odgovor.

Hvala.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2015, 22:32   #515
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za cenu ne može niko sa sigurnošću da ti tvrdi kolika je, jer je to stvar trenutka i promenljiva činjenica iz dana u dan. Najbolje ti je da pogledaš po oglasima koliko se trenutno traži za nov i polovan BK5, ali nije ni to 100% merodavno. Recimo, nov BK9 je u Evropi pao na 1499e (pa i niže), a kod nas se još zvanično prodaje za 1990e.

Što se tiče ritmova, svi originalni Roland ritmovi (format .STL) iz serije E i G su kompatibilni na BK5, ali konvertovani ritmovi od drugih proizvođača i neki namenski ritmovi umeju da prave probleme i mora da se prerađuju u samom BK5. Tu ima malo posla ko ima volje da se zeza sa tim, ali se da uraditi. Zato u BK5 i postoji MAKEUP TOOLS, baš za takve stvari.
Ja imam BK9 i to je skoro isto, pa mogu da dam svoje mišljenje, ali ima ovde i vlasnika BK5, pa će ti oni reći (nadam se) nešto konkretnije o ovom modelu.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
NordX (23.07.2015)
Star 25.07.2015, 12:30   #516
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nov BK-5 u srbiji kosta 880 eura.polovan pogledaj oglase.sve ostalo sto si pitao vec si dobio odgovor.

Послато са Telenor Smart Pro 2 уз помоћ Тапатока
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
NordX (25.07.2015)
Star 22.08.2015, 18:20   #517
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Južno i tužno
Postovi: 378
Downloads: 4118
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr 9000, Ketron X1
Interesi: Mašinstvo, muzika
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav, jedno kratko pitanje, ako neko zna odgovor, bio bih zahvalan.
Da li se na Bk5 modelu uz pomoc tableta i potrebnih programa, napraviti i omoguciti, nezavisno menjanje ritmova kao i nezavisno menjanje boja?
Cini mi se da je kolega Boban uspeo to sa svojim gw8, interesuje me da li je moguce to na Bk5? Hvala.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2015, 12:07   #518
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bas na taj nacin kao kod GW8,koliko sam upoznat,ne moze(nemojte da me drzite za rec) ali bi moglo snimanjem performansi sa ritmovima i performansi bez ritmova.Prvi su ritmovi a druge boje...
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2015, 10:05   #519
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Južno i tužno
Postovi: 378
Downloads: 4118
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr 9000, Ketron X1
Interesi: Mašinstvo, muzika
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala bobane. A onda bi verovatno bilo moguce linkovanje na virtuelnim tasterima midi comandera, u dve grupe.
Jedan bk7m mi skuplja prasinu, imam tu neku ideju da vidim sta se moze iskoristiti od toga.
__________________

Promijenjeno od calevh (26.08.2015 u 10:07 sati)
calevh je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2015, 11:09   #520
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svašta se može na commanderu uraditi, možeš pozivati virualnu dugmad preko klavijature slanjem PC komandi ili spajanjem Bluetooth tastature ....

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije