Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2019, 22:34   #1
bojan.curcic987
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2015
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
bojan.curcic987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pa3x memory chord

Pozdrav

Pokusao sam da nadjem temu u vezi ovoga ali nisam uspeo, ako postoji zamolio bi admine da prebace gde treba...
Imam problem od kako sam poceo da sklapam set od vise razlicitih setova, memory taster ne funkcionise. Moram da udjem u global da odkacim memory chord, i lower bass i onda sve radi i to snimim. Medjjtim posle restarta opet isto. Onda obrisem sve iz klavijature i ucitam svaki set posebno i sve radi savrseno, ucitavao sam i globale od svakog seta jer su setova sa pa3x. Ne znam u cemu je problem. To mi se davno dogadjalo i na pa2x ali nije mi toliko smetalo ali sada sam primetio da nesto pravi problem, i tada sam na pa2x sklapao set od vise setova i imao taj problem.
Da li se neko susretao sa ovim?

Hvala unapred
bojan.curcic987 je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2019, 17:30   #2
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Problem imas zato sto poslije svakog restartiranja klavijature ona se pali na globalni sacuvani set u kome ti si sacuvao i odredio kako da ti se memory ponasa. Kada to nastimas po volji sacuvaj tu opsiju kao start opciju i biti ce ok.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2019, 18:38   #3
bojan.curcic987
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2015
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
bojan.curcic987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav kolega
Tako je, ja kada je upalim bude sve rastelovano, ja namestim kako hocu i to stanje snimim u globalu ali posle restarta isti problem, nije mi jasno? Kao da ne sacuva to podesavanje. Ponavljam kada ucitam posebno te setove iz kojih sam vadio delove tamo sve radi ok...

Promijenjeno od casper (19.01.2019 u 19:26 sati) Razlog: obrisan nepotreban citat
bojan.curcic987 je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2019, 18:46   #4
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi shvatio sto ti je kolega napisao, napravi factory reset i onda ucitaj tvoj set ali PJESKE dio po dio ali bez globala( style, sound,pad...)
ffb Je trenutno online   Reply With Quote
Star 21.01.2019, 13:38   #5
bojan.curcic987
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2015
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
bojan.curcic987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
Nisi shvatio sto ti je kolega napisao, napravi factory reset i onda ucitaj tvoj set ali PJESKE dio po dio ali bez globala( style, sound,pad...)
Pokusao sam da odradim factory reset i sve ok, ali opet isti problem.
Cak kada probam da ucitam set sve pojedinacno i kada dodjem do SOUND-a kaze na pola ucitavanja ,,Some items not found,, ??? Global nisam ucitavao i opet problem.

Ali ponavljam, kada sve obrisem, i ucitam stari set i bilo koji drugi sve radi normalno, samo prilikom kombinovanja par setova dolazi do problema sa memory chord podesavanjima
bojan.curcic987 je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2019, 03:44   #6
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemoras raditi Factory reset niti ikakve promjene izuzev sto ces napraviti kompletan seting kako zelis da ti se startuje klavijatura a onda odaber prvu boju na performancama a zatim je sacuvaj. To ti je startap seting ako nisi znao. Kad upalis klavijaturu startuje se prva performanca u klavijaturi i sve sto je sacuvano sa njom. Kod PA4 se to zove May Setting. Ako ne razumijes postavicu video na Youtube.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2019, 14:18   #7
bojan.curcic987
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2015
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
bojan.curcic987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
Nemoras raditi Factory reset niti ikakve promjene izuzev sto ces napraviti kompletan seting kako zelis da ti se startuje klavijatura a onda odaber prvu boju na performancama a zatim je sacuvaj. To ti je startap seting ako nisi znao. Kad upalis klavijaturu startuje se prva performanca u klavijaturi i sve sto je sacuvano sa njom. Kod PA4 se to zove May Setting. Ako ne razumijes postavicu video na Youtube.
Pokusacu to danas da uradim, ali snimak nebi bio los jer mozda jos neko ima slican problem???

Hvala unapred
bojan.curcic987 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije