Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.02.2012, 01:18   #21
GoRaN
Početnik forumacije!
 
GoRaN's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.03.2004
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 25
Downloads: 32
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika, klavijature
GoRaN befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gde se moze najblize i najjeftinije kupiti Bose L1 compact u nasoj okolini?
hvala...
GoRaN je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2012, 17:09   #22
Kewa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2012
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Kewa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo i odgovor iz Artist-a : tačno je da smo radili par godina sa Bose firmom i imali smo L1 kompleta na lageru, ali već godinu i po ne radimo više sa njima, iz više razloga. Ja sam lično pravio neke prezentacije sistema, ali isključivo akustične svirke, jedan stub plus dva basa. Sistem je radio jako dobro u tim varijantama, vrlo prijatan zvuk, u to vrijeme nisu imali Tonematch mikser, već smo ili išli direkt u postolje, ako sam ja sam svirao i pjevao plus neki eksterni reverb, ili smo koristili neki mikser, ako je bilo više ljudi na bini, naravno tad smo koristili i više sistema, za svakog po jedan. Moje mišljenje: akustična svirka je zvučala odlično, ako uzmemo u obzir da su to bili prostori do 200 ljudi. Jako lijepa slika, ugodan bas, muzičar sebe dobro čuje, za transport perfektan. Već kod više ljudi-pojave se razna pitanja. Prvo, po pravilu bi svaki muzičar trebao imati jedan sistem ( probao sam miksati na jedan ili dva sistema, totalna gužva u slici, očaj). Pošto sistem nije bio uopšte jeftin, samim tim je sve dolazilo do neke sumanute cifre. Najbitnije, sa više sistema ne dobijate ništa na glasnoći, i dalje radi samo za oko 400 ljudi, po njihovom papiru ( mada sam u Zagrebu u nekom klubu gdje je bilo 400 ljudi slušao 6 danskih muzičara sa 6 sistema i falilo je svega, realno radi za 200 ljudi). Ali, pričaću iz samo mog ugla dok sam radio sa jednim L1 i dva basa. Prvo, sistem nije imao tu famoznu "ravnomjernu pokrivenost", na nekih 15 metara su mi signalizirali da sam pretih, mada se meni činilo ok. Drugo, ima sam užasnu mikrofoniju, tako da sam ipak morao pomjeriti sistem u stranu i sjesti u liniji sa sistemom, priča da nema mikrofonije je bezveze, samo u slučaju da svirate na nekim jako malim snagama. Treće, sasvim druga slika dolazi iz Bose kad ga malo odšarafite, imao sam osjećaj da se nešto lomi unutra. Važno je da napomenem da eq nisam ni pipao, jer sam htio da radim na flat postavci.Ono što je zaista prednost je što da gotovo nema refleksije u prostoru. Na kraju balade, poslije mjesec dana sviranja, moj lični stav:ako progutam činjecu da je sistem made in China, ne postoji svirka koju ne bi moga odraditi sa nekim normalnim sistemom u toj klasi para ( u to vrijeme sistem je bio oko 1500 eura plus basovi koji su po komadu bili oko 260 eura), a veliko je pitanje šta Bose može odratiti, ako gledamo suprotno. Za akustiku-ok, radi odlično, do 150 ljudi, ali sam dva puta bolji zvuk imao sa dve aktivne 10-ke. Malo veće svirke, tipa aranžer plus vokali- isti slučaj, sve ok ( i dalje pričam samo o jednom sistemu sa dva basa), dobar sound, ali u istoj klasi drugi sistemi su bolje radili, tipa HK Lucas, Dynacord D8 plus bas ili slično. Veće svirke, sa live muzičarima, više sistema u igri- bezpredmetno spominjati, za te pare se može kupiti i KV2 i Verse i RCF i EV i Dynacord i HK Audio i šta ti ja znam šta već. Onom kome radi ovaj sistem, sve ok, to je vaš alat, sve dok ste vi zadovoljni, super, ja sam ih sam prodao desetak i ljudi su zadovoljni. Ne vidim sebe da bih ikada kupio Bose.
Kewa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Kewa za ovaj koristan post:
ffb (25.05.2015)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije