Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.05.2018, 21:41   #1
Mary
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.06.2017
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Mary ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Nove klavijature-zvuk hammonda?

Pozdrav svima,

lijepo molim one koji imaju volje i vremena da mi napišu koji savjet oko kupovine novih klavijatura. Prije svega da naglasim da će upotreba biti isključivo za po doma za društvo i rodbinu i povremeno odlazak na vikendicu. Što se tiče sviranja, amaterka sam, završena osnovna muzička – klavir - prije tridesetak godina i od tada sviram samo doma na klaviru ili starim klavijaturama (Yamaha dgx serija). Financijski plan za nove klavijature je oko 700-800 eura i išla bi na potpuno nove iz trgovine. Razlog zbog kojeg idem na nove klavijature je taj što iznad svega želim svirati na nečemu što ima u sebi zvuk hammonda. Moram odmah reći da sam svjesna i znam da niti jedne klavijature ne mogu zamijeniti pravi hammond i obično mi to svi kažu kad spomenem koji zvuk želim, a ja nikako dokazat ljudima da bi mene zadovoljio zvuk koji sam čula po raznim snimkama na YT gdje ljudi sviraju razne marke klavijatura i imaju te zvukove koje ja želim bez obzira što su to kako kažu klonovi itd…e sad ja vas molim da mi pojasnite slijedeće: ako neka klavijatura ima razne zvukove orgulja ali ni jedan nije kao hammond a inače ima mogućnost ubacivanja novih zvukova hoću li moći to negdje nabaviti/kupiti pa ubaciti? Ili mi je bolje izabrati klavijature koje već u sebi imaju te zvukove? Da li ih uopće ima? Inače zapeo mi je za oko Roland BK-5 ali nigdje na netu nisam našla neku snimku sa zvukovima orgulja. Naravno, prije kupnje ću otići u trgovinu i isprobati ali evo ako netko ima savjet molim da me uputite. Drugo, iako bi si mogla financijski priuštiti roland BK-5 da li je to možda previše za moje potrebe? Mislim za amatera i kućnu upotrebu? A opet svidja mi se što je nova generacija i što ima sve te moguće priključke bez kojekakvih SD kartica kakvu sad imam na Yamahi koja je već zastarjela. Ispričavam se na dužini posta ali htjela sam vam sve opisati da znate što mi treba. Hvala puno
Mary je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2018, 22:03   #2
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da ni jedan prozvođač neće staviti hammonda u listu instrumenata, kao sto neće staviti Steinwaya, Hohnera.. U pitanju su zaštićeni nazivi. Ipak možda se hammnond nalazi u nekoj formi u fabričkim bojama u klavijaturi. Npr. BK-5 sadrži nekoliko instrumenata koji u svom nazivu sadrže B3 (R&B B3, Ballad B3 itd). B3 je veoma sugestibilno da je u pitanju sample Hammonda. Korg u instrumentima koristi nazive BX3, sto je klon hamonda. Yamaha koristi naziv electric organ.
Za korga se vjerujem moze nabaviti sample originalnog hammonda ( tu dolazi u obzir pa600 i pa300).
Yamaha u seriji s700 i dalje (iznad vašeg budzeta) ima podešavanja draw barova i po youtubu ima upustava kako podesiti za što originalni zvuk hammonda.
BK-5 od gore pomenutih ima najbolji Keybed/dirke (moje subjektino mišljenje), s tim da nema ubacivanja novih samplova. Za nekoga ko svira klavir i orgulje, mislim da je bitno kakve su dirke ( s tim da nisu otežane i nemaju hamer mehanizam na što ste navikli sa svojim dgx)
Na kraju sami donosite odluku.
Dodato:
Mislim da ni jedan prozvođač neće staviti hammonda u listu instrumenata, kao sto neće staviti Steinwaya, Hohnera.. U pitanju su zaštićeni nazivi. Ipak možda se hammnond nalazi u nekoj formi u fabričkim bojama u klavijaturi. Npr. BK-5 sadrži nekoliko instrumenata koji u svom nazivu sadrže B3 (R&B B3, Ballad B3 itd). B3 je veoma sugestibilno da je u pitanju sample Hammonda. Korg u instrumentima koristi nazive BX3, sto je klon hamonda. Yamaha koristi naziv electric organ.
Za korga se vjerujem moze nabaviti sample originalnog hammonda ( tu dolazi u obzir pa600 i pa300).
Yamaha u seriji s700 i dalje (iznad vašeg budzeta) ima podešavanja draw barova i po youtubu ima upustava kako podesiti za što originalni zvuk hammonda.
BK-5 od gore pomenutih ima najbolji Keybed/dirke (moje subjektino mišljenje), s tim da nema ubacivanja novih samplova. Za nekoga ko svira klavir i orgulje, mislim da je bitno kakve su dirke ( s tim da nisu otežane i nemaju hamer mehanizam na što ste navikli sa svojim dgx)
Na kraju sami donosite odluku.

Promijenjeno od zukae (13.05.2018 u 22:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zukae je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zukae za ovaj koristan post:
Mary (13.05.2018)
Star 13.05.2018, 22:32   #3
Mary
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.06.2017
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Mary ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

OK, hvala na odgovoru. Možda sam čak postavila i krivo pitanje odnosno nisam precizirala pa evo ovako konkretno pitanje - što je onda ovo na ovoj snimci od 0.22 na dalje - desna ruka? Šta moram kupiti da dobijem taj zvuk?

https://www.youtube.com/watch?v=CUAI...=RDNDtwxgpkOk8
Mary je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2018, 22:39   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moraš kupiti Tyros4.
To su tvorničke orgulje iz te klavijature, Rico ih svira s uključenim Harmony efektom koji u stvari simulira višeglasno sviranje. Zato između ostalog zvuči tako puno i lijepo.
Mislim da bi vrlo slični, ako ne i isti sound dobila na PSR S770. Ona sada košta cca 600- 700 eura.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Mary (14.05.2018)
Star 13.05.2018, 22:54   #5
Mary
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.06.2017
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Mary ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ok...idem sad istražit tu yamahu...ne Tyros naravno za to nemam love. Nadam se samo da ima negdje izložena u Zagrebu da se može probat
Mary je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2018, 23:01   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nazovi dučane, EuroUnit, Audio Pro, Franc MS pa provjeri da li imaju za probat.
Možeš probati i PSRS970, sve je isto samo što ima više soundova ali ovo što si čula na snimku imaš sigurno u PSR S770.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2018, 23:06   #7
Mary
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.06.2017
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Mary ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Budem svakako...dobro može onda još općeniti komentar za PSR S770 ako se odlučim za njih jel to OK kupovina? Mislim osim tog zvuka koji me zanima, kakva je klavijatura općenito? Ima nešto što je loše na njoj?
Mary je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2018, 23:11   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovisi kako gledaš. Tipka je loša, kvaliteta plastike ... Ali za te novce je odličan instrument.




Promijenjeno od casper (13.05.2018 u 23:22 sati) Razlog: dodan link
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2018, 00:03   #9
Mary
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.06.2017
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Mary ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

na ovoj snimci nema onog zvuka koji bi ja? ..to nije to
Mary je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2018, 00:11   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovdje demonstrira Lesli. Kada probaš klavijaturu vidjet ćeš da li je to ono što tražiš.
Još je Psr950 imala sličan broj orgulja kao Tyros4. Treba probati iako moraš znati da su sve te simulacije hamonda samo loša kopija originala.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije