Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Dodatna oprema

Dodatna oprema Sample kartice, memorije, expanzije i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.12.2017, 20:19   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Idee Genos - dodatna oprema

Ako sam dobro izbrojao, na forumu od jučer ima 5 ponosnih vlasnika nove Yamahe. Otvaram temu kako bi razmijenili iskustva o tome kako transportirate klavijaturu, da li ste kupovali video konverter, što mislite o zaštitnoj foliji ...

Trenutno sam u kupovini torbe. Za sada koristim neku jeftinu koja služi samo za prvu ruku dok ne uzmem nešto kvalitetnije. Tvrdi kofer ispada iz igre jer moja leđa ne smiju/ne žele tegliti ništa teže od 20kg. Gledao sam original Yamahinu za Genosa i ovih 250 eura mi je nekako previše. Pored toga, dostupna je tek iduće godine.
Thomanova marka Voyager mi se čini OK po cijeni ali mi ovaj Gator G-PG-70 nekako ulijeva "najviše povjerenja". Ima gumeno pojačanje na uglovima, dodatne fiksatore unutar torbe, po dimenzijama je optimalna. Može se staviti na leđa. I k tome je na sniženju. J

I da, ona varijanta torbe s kotačićima otpada. Ne namjeravam vući instrument u tome. Dio kofera gdje se nalaze kotačići je uvijek teži i kada se nosi za ručku, torba naginje na tu stranu. Kotačići produžuju kofer za 10 cm, a ta dužina je (za malo) previše za stražnje sjedalo u osobnom automobilu.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg genos scc.jpg (90,4 KB, 244x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg genos voyager.jpg (85,5 KB, 236x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg gator bag.jpg (86,3 KB, 235x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2017, 18:38   #2
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo da malo pokrenemo temu. Vec sam vam napisao u inbox da sam se i ja odlucio za torbu. Narucio sam je i trebala bi doci 20.01. Uzeo sam original Yamahinu, jeste skuplja, ali ja volim kad je nesto original i za mene je to uvijek bolje. Na njoj se ovi djepovi za dodatnu opremu mogu odstraniti pa kome netreba.. Osim toga u njoj ima i posebna navlaka i mjesto za notni stalak koji ide uz Genosa. Ja ne koristim stalak, ali netko tko koristi moze mu isto biti korisno.

O foliji za ekran sam razmisljao dok nisam jis vidio Genosa, rj vidio sam ga u trgovini, ali njsam pipkao ekran. Sad kad ga koristim nebi nista lijepio na ekran posto vec ima ta neka kso plasticna folija. Zapravo nisam ni siguran jel to vec neka zastita na ekranu ili je ekran tako mekan kao nekad na mobitelima? Inace ekran mi je citak i odlicno reagira na dodir i mislim da bi neka folija to pokvarila. A i kad bi je htio odljepiti bojim se da bi povukla ili ostetila i ovu sto je vec na njemu.

Sto se tice folije za panel, hmm, opet ne volim kad je to nesto neoriginalno i kad se vidi da je nesto radjeno. I kad se jednom odlijepi pitanje dal bi ostali tragovi ljepila i kako bi se to skinulo.ali ne cini mi se ni da je potrebno. Ne izgleda mi ta povrsina kao da ce se brisati.

Video converter bi mozda kupio iako ne koristim vanjski ekran za text, a kad govorimo o tome dal je to vise i potrebno kad tablet mozemo spojiti preko wifi-a. Converter moze posluziti eventualno za neke karaoke kad bi ga spojili na nekakav tv.

I neznam dali ista vise i postoji od opreme sto bi mogli kupiti osim originalnik Yamahinih zvucnika, mislim da ne...

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2017, 02:54   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ja mislim da nema potrebe za nekom dodatnom zaštitom na ekranu. Genos ima resistivan ekran čija se dodirna površina lagano ulegne prilikom svakog pritiska i dodana folija bi samo smanjila trenutnu preciznost ekrana. Pitanje je da li bi uopće imala neku zaštitnu funkciju. S druge strane, smetaju me masne mrlje ostale od otisaka prstiju na crnoj mat podlozi panela. Nije to vezano uz masne prste, jednostavno se na svjetlu vide mjesta na klavijaturi gdje će češće koriste kontrole. Napravio sam zaštitnu foliju i bez obzira što malo izgleda seljački, sada mogu i nakon janjetine mirno zasvirati. Od davno prije imam iskustva s crnim Technics klavijaturama i nakon višegodišenjeg korištenja se ove folije lako skinu, ne ostavljau nikakve tragove ljepila, a klavijatura izgleda mnogo ljepše, novije. Kupio bih one što se reklamiraju na e-bayu jer se radi o folijama koje se ne lijepe već se pričvste metodom vakumiranja. Međutim, oni nisu izrezali ovo područje koje meni treba. Tako da sam od toga odustao.

Što se tiče vanjskog ekrana i konvertera, čini mi se da nisi shvatio čemu on zapravo služi. U stvari, zbog čega ga koristim i zašto mi treba. Tablet kao takav jest rješenje ali mislim da se tekstovi ne mogu slati putem wifi-ja. Potreban je bluethooth midi adapter (cca 50Eura) i ako se želi koristiti aplikacija Songbook (50 eura) moraš još imati iPad koji opet košta.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg sticker.jpg (59,4 KB, 207x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2017, 03:41   #4
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmmm, moram priznati da mi se ovo vase rijesenje bas i ne svidja, ali to je samo subjektivno misljenje. Opet kazem, ja sam tip koji voli da bude sve kako je i kupljeno, ni mobitel nikad nisam nosio u maskici. A te mrlje koje spominjete ja stvarno ne peimjecujem na toj matiranoj povrsini. Ostaju mi na ekranu i na ovom sjajnom dijelu oko ekrana.

Jasno mi je da video konverter vama treba radi slanja teksta jer vam je komfornije da odmah imate tekst cim odaberete registraciju. Znam i da se moze namjestiti da vanjski ekran prikazuje samo tekst, a ne ono sto je na ekranu klavijature pa stalno imate text aktivan dok u svirci mozete mjenjati sto vam treba na ekranu. Barem je tako bilo na tyrosu pa je vjerojatno i ovdje iako ovdje nisam probao.

I da mislio sam da se wifijem moze slati text, barem sam tako shvatio Marijana s prezentacije (nisam bio na prezentaciji, ali gledao sam stream).. i onda sad na kraju krajeva mi nije jasno zapravo cem mi sluzi taj wifi na njemu osim azuriranja sata, vremena.. veceras sam evo pokusao spojit android tablet, spojim ga uredno. Wifi se moze namjetiti da radi u dva moda. Da Genos bude ruter i tablet ga uredno nadje i spoji se, ali ne vidim da ista dalje mogu s tim. I drugi mod da se Genos spoji na kucni wifi. I tu opet ne vidim sta s tim osim automatkog podesavanja vremena. Ali to je sad vec druga tema...

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2017, 11:52   #5
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, vidim da si dobro shvatio zašto koristim vanjski ekran. On je u stvari "bilježnica s tekstovima". Čim preko registracije pozovem postavke neke pjesme, na vanjskom ekranu se pojavljuje tekst za istu. Ponekad, kada netko poželi neku staru pjesmu, a zaboravio sam joj tekst, opet ga pozovem "ručno" iz klavijature. Ne vidim boljeg niti bržeg rješenja. Kako ti riješavaš tekstove ako ih ne znaš na pamet?

Wifi služi za bežično spajanje i kao što kažeš, radi u dva modaliteta. Njega možeš koristiti za recimo, unos packova u Genosa. Ili za spajanje na yamahine stranice kako bi kupio materijal. Međutim, tekstovi moraju ići putem midi protokola i ako ih želiš slati bežićno, potrebno je dokupiti ono što sam napisao u predhodnom postu. Može se nešto uštedjeti ako se koristi android tablet i neka aplikacija poput mobilesheet.

Ako neki novi firmwire donese mogućnost ( o tome se na veliko priča jer Montage to ima) da vanjski touch ekran može slati informacije nazat prema klavijaturi, onda aplikacija songbook ili neka druga na tabletu neće imati neko veliko značenje.

Ova home made naljepnica u cjelokupnoj perspektivi izgleda ovako. Kažem, meni je draže vidjeti to nego masne mrlje koje se pojavljuju. Pogledaj malo bolje prema svjetlu ona mjesta koja najčešće koristiš. Mat podloga se počinje sjajiti. Ovo na slici je nakon mjesec dana korištenja, a mogu predpostaviti što će biti nakon par godina.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Genos sticker.jpg (96,6 KB, 210x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg masno.jpg (94,9 KB, 208x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2017, 19:55   #6
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja moj imam tek tjedan dana. Valjda ga jos nisam dovoljno ispipkao. I stvarno se ne vidi nista kod mene jos.

Hmmm. Dal je to masnoca ili se brise ta mat boja? Ako je masnoca onda nije strasno, moze se ocistiti. Ali problem je ako se brise mat boja. Jer to nije takva mat plastika. Obojan je u mat boju. Meni djeluje kvalitetno to obojano, ne vjerujem da bi oni to napravili da se tako lako brise.


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2017, 20:56   #7
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mrlje nakon ciscenja nestanu. Medutim, nakon cjelovecernje svirke su opet tu bez obzira sto su mi prsti potpuno cisti. (nakon janjetine obavezno perem ruke :-) )
Povrsina jest kvalitetna ali nakon par desetaka tisuca dodira nema tog materijala ove strukture koji ce ostati postojan. Na svom Ty 4 nisam nista stavljao i nakon pet, sest godina koristenja stvarno se nije vidjelo nista. Mislim da ova mat povrsina nece izdrzati istu torturu.

Sent from my XT1032 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2018, 03:01   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kupovina torbe mi nije bila hitna pa sam pogledao sam što se još nudi na tržištu. Na netu samo pored onih iz prvog posta pronašao i jedan model GEWA. Na slikama web shopa je izgledala obećavajuće, ali kada sam je pogledao u živo, bilo je jasno da fotografija ponekad može i prevariti. Tanka je, loš patent za zatvaranje i ne bih nikome savjetovao nositi ovako skupi instrument u tome. Provjerio sam i firme koje se bave šivanjem. U Zagrebu nisam mogao vidjeti uzorak modela koji je prezentiran na webu pa mi se to nije ulijevaljo povjerenje. Rekoh, ako već moram kupovati na "slijepo", onda neka bude provjereni brend. I tako sam naručio Gatora kojeg sam spomenuo u prvome postu ove teme. Kupljena u Thomannu, došla je danas na moju adresu pa koristim i ovu priliku da zahvalim prijatelju, članu ovog foruma, koji mi je uštedio trošak transporta i razliku u porezu. Ovih 30-tak eura razlike ćemo lako potrošit u restoranu i počastiti se s kilu, dvije janjetine. I par piva.

Jednostavno, ova torba je predobra. Ne znam kako u živo izgleda originalna Yamahina ali ja ovom Gatoru ne mogu naći manu. Čvrsta je, od kvalitetnog materijala i optimalnih je dimenzija za Genosa iako se u opisu na Thomanovoj stranici ne navodi da je namjenjena za taj model. Ispuna je napravljena od spužve koja je debela 2,5 cm i optimalne je tvrdoće/mekoće. Zatvarači su robusni, a vanjski materijal je veoma kvalitetan. Iznutra je obložena s tkz. micro fleece, materijalom koji odličan toplinski izolitor, ne upija vlagu niti stvara elektricitet. Ovo potonje nije nebitna stvar. Ono može stvoriti probleme s ekranom koje su imali korisnici Tyrosa5. U torbi se nalaze dvije vezice za pričvršćivanje instrumenta tako da se ne moram brinuti da li će klavijatura "šetati" prilikom prenošenja. Na vanjskim uglovima je prišiveno gumeno ojačanje koje pored zaštite služi da bočne stranice budu čvršće kada je torba otvorena. Postoji naramenica koja služi da nošenje preko jednog ramena ali dolazi i ona dvostruka pomoću koje kofer možemo nositi i na leđima. To je vjerojatno namijenjeno za gažere koji sviraju u planinarskim domovima udaljenim par kilometara duboko u šumi i gdje se ne može prići automobilom. No, to nije sve što se nudi od "dodatne opreme". Ako nas na putu slučajno zatekne kiša, u kompletu Gatora postoji i prekrivka koja štiti da se torba ne namoči. Kada je navučemo, logo Gatora lijepo svijetli u noći pa nas gorska služba može lakše naći ako se izgubimo negdje u šumi.

Bočni džep je postavljen cijelom dužinom što dodatno štiti gornju stranu klavijature i u njemu se nalazi posebni prostor za tablet, dva "čička" za pričvršćivanje kablova, i jedan odjelak za papirologiju. Tu sam odmah spremio par ispunjenih obrazaca ZAMP-a jer me svako malo neki gazda traži ovu glupost od "zakonske procedure".

Kao što ste pročitali, a i na slikama možete vidjeli, prezadovoljan sam ovom torbom.

Šećer uvijek dolazi na kraju. Ako imate automobil (kao ja) kojem raspon na zadnjim sjedalima doseže 132 cm onda svog ljubimca u ovoj torbi lijepo možete smjestiti na zadnje sjedalo. Odlično je kada šest i kusur oktava stane popreko u osobni automobil i kada ne morate spuštati siceve, a cjelokupan "paket" je težak samo 17,5 kilograma (13 Genos +4,5 Gator).

Nadam se da članstvo foruma neće zamjeriti na ovom opsežnom i "pjesničkom" opisu jedne obične torbe čija cijena iznosi sitnih 150 eura. Ja sam prezadovoljan kupovinom i nadam se da Genos3 neće biti duži za 2 cm pa ću je moći koristiti i za njega.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Gator01.JPG (94,4 KB, 169x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Gator02.JPG (94,7 KB, 168x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Gator03.JPG (95,1 KB, 167x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Gator04.JPG (93,0 KB, 167x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Gator05.JPG (93,9 KB, 165x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Gator06.JPG (162,0 KB, 166x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2018, 11:45   #9
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ni ja jos neznam kako izgleda uzivo originalna Yamahina - jos mi nije stigla. Cim je dobijem budem malo opisao i stavio koju fotku. Ova stvarno izgleda kvalitetno i bez mane.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Dodato:
Stigla i meni originalna Yamahina torba SCC-Genos. Odmah da kazem da iako je jedina sluzbeno originalna torba ili "nosiljka" za Genos, ne proizvodi je Yamaha nego je za njih proizvodi Soundwear. To sam vidio tek pregledom torbe, u pretincu ima diskretan znak Soundwear, kao i etiketu zakacenu.
Cijena u HR je oko 2200 kn, nesto malo manje. E sad, dali vrijedi svatko bi morao sam za sebe odvagnuti. Ja mislim da vrijedi. Neznam koliko se moze vidjeti na slikama, ali osjeca se na svakom detalju kvaliteta, od materijala pa do patenta i svega ostalog. Uz to meni dobro izgleda i pristaje Genosu vizualno. Vidi se da su pazili na scaki detalj pa svaka zakovica ili patent imaju zastitu da nebi slucajno prilikom transporta ostetili instrument (ovaj crveni rub koji je sirok par centimetara je zastita za patent). Dodatnih pretinaca ima na pretek, od toga se ovaj gornji na kojem pise Yamaha moze skroz ukloniti, makar mi onda izgkeda bezveze, ostane sam patent, a i mislim da cak i ako ne nosim nista unutra i taj pretinac je dodatna zastita od eventualno nekog udarca. Na rubovima i dnu ima gumena pojacanja, sasvih mogucih strana kma kvalitetne rucke za nositi ili vuci, ovo crveno unutra je navlaka za stalak za note i naramenica ako cemo je nositi na ramenu.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Dodato:
I da zaboravio sam. Mana je - ne moze mi stati u auto na zadnje sjedalo.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (30.01.2018 u 21:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2018, 01:44   #10
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo dobra video recenzija originalne torbe. Na talijanskom, ali dovoljno je vidjeti. Moze pomoci nekome tko razmislja o kupovini.

https://youtu.be/DpGszvAqmLA

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
genos, kofer, stickers, torba, transport, video out

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije