Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.09.2018, 11:30   #31
korg4play
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.12.2008
Postovi: 18
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
korg4play befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg kross2

Posto sam do sad vec više puta svirao na svircama, sada mogu da kazem kako
zvuci korg kross 2 uistinu kao solo kljava .
Kada nastelujem zvuk doma na ozvučenju( sa istim i sviram na svircama ) se mi cini da dobro i jako zvuci,
a na svircama , pogotovo ako je festa kao se zvukovi nekamo skriju ,udaram mocnije ,dodajem volumen ali nikakve moci da jako zazvuci;
najvise problema je kod semplovima, i sa performensima sa više zvuka odjednom sve to zvuci na svirkama uzko i ostro,
ukratko nikako da spravim u red programe iz semplova i performense,
a stvarno tezko je bilo sta uraditi jer doma zvuci drugacije;
vjerovatno je treba znati raditi sa insert i master efektima ali nikako
da se snađem, mozda da neko uradi kakav tutorial za korg kross 2 ,kako da sempl zazvuci stvarno kako treba , ali najviše fali jedan dobar set za sve zanrove ( zabavne, narodne ... )
korg4play je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, korg4play, za koristan post:
dmmacak (25.09.2018), veselinovicvs (05.10.2018)
Star 25.09.2018, 22:27   #32
milosvasic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.02.2016
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
milosvasic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od buraz Pokaži Post
milosvasic;303115]pozz moce da ucita KSC od tritona ali nemoze pcg to jos trazim da provalim
Dodato:
https://www.youtube.com/watch?v=opkYFnXsLWY


Dejca iz Nisa pravi set

Dejca iz Nisa je pred 10 dana javio na Facebook da je set gotov ali nigde nema ni demo gotovog seta ni cena,a na stari Demo se nigde ne vidi da je to sto se cuje odsvirano na Kross 2 i da to izlazi sa te Klavijature.Ili nezna covek da predstavi svoj trud ili se proseravase i hoce da ljude zajebe i prevari,ima dosta takvih jevtinih prevaranata po Internetu.[/quote]



Ovako ja sad imam kompletan set od dejce iz nisa i stvarno je ekstra odrađeno. po mom ukusu je stvarno Full set.
Dodato:
Znači set za korg kross 2 je gotov (dejca Niš) . Ja sam vise nego zadovoljan,imao sam već prvu svirku i mogu da kažem da ima sve u setu sta treba

Promijenjeno od milosvasic (25.09.2018 u 22:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
milosvasic je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2018, 00:14   #33
buraz
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.05.2007
Postovi: 15
Downloads: 1337
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buraz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To su samo reci,ajde onda ti postavi video na kom se vidi da zvuk izlazi iz Krossa kad nezna taj Dejca pa imas gajbu Piva i Rostilj od mene.Al znam da nece biti nista od toga tebi je sigurno Dejca rekao da to postiras, to su vam Jevtini Dzukacki Trikovi.Postavio bi Dejca odavno Video kad bi postojao taj set.
buraz je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2018, 23:44   #34
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Molim za pomoc drage kolege...Imam par pitanja vezano za KROSS 2
1.Koji je tacan broj PROGRAM boja?
2.Koji je tacan broj COMBI boja?
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2019, 01:32   #35
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja kao aranzera koristim jamahu, u stvari uvek sam ali solo mi je stari triton le sa Rakic setom koji je po meni ekstra dobar. E sad, dugmici vec poceli da uapdaju skoro se raspao od svirke i treba mi nekakva zamena. opcija je bila da dam nekom da mi reparira ili da kupim drugi ocuvaniji al opet to je stara masina pa je mozda bolje nesto novije. mene interesuje da li mogu da taj set koji sam koristio na tritonu ubacim u kross (u stvari ja ne znam ni da li u krome moze) ili ne. i da li posle tog prvog puta kad ucitava dva sata svaki sledeci put u nekom realnijem vremenu ucitava semplove ili mozda moze da se neki sempl usinimi na njemu pa da bude uvek tu? Bas nemam predstavu. Inace slicno sam pitanje postavio i za roland juno ds (tamo bih set sa fantoma ako moze) jer jednu od te dve klavijature bih uzeo, nista skuplje
psr je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2019, 01:52   #36
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam imao istu dilemu ranije. Sto se tice tog cenovnog ranga nista nema da se uzme od klavijatura sto zavrsava nase potrebe. Zato sam ja uzeo Juzi sempler. I spojio na Yamahu i extra radi

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2019, 10:03   #37
korg4play
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.12.2008
Postovi: 18
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
korg4play befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od psr Pokaži Post
Ja kao aranzera koristim jamahu, u stvari uvek sam ali solo mi je stari triton le sa Rakic setom koji je po meni ekstra dobar. E sad, dugmici vec poceli da uapdaju skoro se raspao od svirke i treba mi nekakva zamena. opcija je bila da dam nekom da mi reparira ili da kupim drugi ocuvaniji al opet to je stara masina pa je mozda bolje nesto novije. mene interesuje da li mogu da taj set koji sam koristio na tritonu ubacim u kross (u stvari ja ne znam ni da li u krome moze) ili ne. i da li posle tog prvog puta kad ucitava dva sata svaki sledeci put u nekom realnijem vremenu ucitava semplove ili mozda moze da se neki sempl usinimi na njemu pa da bude uvek tu? Bas nemam predstavu. Inace slicno sam pitanje postavio i za roland juno ds (tamo bih set sa fantoma ako moze) jer jednu od te dve klavijature bih uzeo, nista skuplje
korg kross2

Svi ovi formati(ksc,kmp...) se ucitavaju u flash ram, ja sam ubacio triton ksc file 64 mb, oko 2 sata treba , a onda se izvade sa multisempla u program modu.Kad jednom imas semplove u ramu, onda se klaviatura upali stvarno brzo.
Dodato:
A kad bice uradeni i dobri setovi za kross2 (pcg fajlovi),tada ce biti sve još lakše i bolje
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od korg4play Pokaži Post
korg kross2

Svi ovi formati(ksc,kmp...) se ucitavaju u flash ram, ja sam ubacio triton ksc file 64 mb, oko 2 sata treba , a onda se izvade sa multisempla u program modu.Kad jednom imas semplove u ramu, onda se klaviatura upali stvarno brzo.
Dodato:
A kad bice uradeni i dobri setovi za kross2 (pcg fajlovi),tada ce biti sve još lakše i bolje
ne mozes da ubacis ceo set odjednom zato ima stvarno puno rada, da napravis set po svom okusu

Promijenjeno od korg4play (18.03.2019 u 10:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
korg4play je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2019, 11:36   #38
veljan
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.08.2007
Mjesto: melbourne
Godina: 42
Postovi: 2
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: bass gitare i klaviatuture
Interesi: slusanje muziku u zivo
veljan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
veljan pošalji poruku preko Yahoo! messengera veljan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od milosvasic Pokaži Post
Dejca iz Nisa je pred 10 dana javio na Facebook da je set gotov ali nigde nema ni demo gotovog seta ni cena,a na stari Demo se nigde ne vidi da je to sto se cuje odsvirano na Kross 2 i da to izlazi sa te Klavijature.Ili nezna covek da predstavi svoj trud ili se proseravase i hoce da ljude zajebe i prevari,ima dosta takvih jevtinih prevaranata po Internetu.


Ovako ja sad imam kompletan set od dejce iz nisa i stvarno je ekstra odrađeno. po mom ukusu je stvarno Full set.
Dodato:
Znači set za korg kross 2 je gotov (dejca Niš) . Ja sam vise nego zadovoljan,imao sam već prvu svirku i mogu da kažem da ima sve u setu sta treba[/quote]
veljan je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2019, 06:44   #39
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav,

Da li Korg Kross 2 prima PCG (Program boje, eventualno pojedinacno) od Korg M3 ili Korg Krome??
Da li je neko probao??

Promijenjeno od bojanzivkovic (23.12.2019 u 06:45 sati)
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2019, 15:02   #40
korg4play
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.12.2008
Postovi: 18
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
korg4play befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav,

Svi ovi formati(ksc,kmp...) se ucitavaju u flash ram, ja sam ubacio triton ksc file 64 mb, oko 2 sata treba , a onda se izvade sa multisempla u program modu.Kad jednom imas semplove u ramu, onda se klaviatura upali stvarno brzo,
ako M3, Krome... imaju isto strukturo (ksc, kmp ...) onda vjerovatno ide, ako nemaju tih fajlova onda ne
korg4play je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije