Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.05.2017, 22:10   #1
boki997
Drugar foruma
 
boki997's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2017
Postovi: 63
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzika,lov,fudbal.....
boki997 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Triton Classic HD

Pozdrav narode
Ovako uzeo sam juce u nekoj kompenzaciji Classica ali nema SCSI za kopcanje sa HD kako bih mogao ubacivati setove nego ima samo zip i ima neki ubacen set u njoj ali nije to to veoma malo materijala ima odradjeno i mali broj semlova mislim relativno mali za tu klavijaturu od 64 mb
cini mi se izmedju 20-30 semplovanih instrumenata da ima ukljucujuci one neke izvornjacke stvari koje meni ne koriste ni cemu.
Da ne duljim mnogo interesuje me jedna stvar dakle posto nemam taj SCSI a malo je poskup gledao sam na oglasima kod nas je oko 200 eura sa ugradnjom valjda ne znam pa da li postoji mozda opcija da se ugradi HD u nju i da npr. taj HD mogu izvaditi ako hocu neki set da ucitam i da ga ubacim u racunar nasnimim sta mi treba tj. set koji hocu i posle vratim u klavijaturu ucitam set i to je to.
Dakle to me zanima posto citao sam da je to preko zip-a sa disketama veoma sporo a i ne znam to da radim nisam nikada tako da ovo bi bilo mnogo bolje resenje.
Hvala na odgovorima unapred
Dodato:
Da ne otvaram novu temu interesuje me ako neko zna da li moze scsi iz le-a ili tr-a u classic ?

Promijenjeno od boki997 (09.05.2017 u 15:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
boki997 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2017, 23:23   #2
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

SCSI postoji samo za classic jer to što je na le i tr to nije scsi kontroler kao na klasiku.
Pod 2 i da imaš hdd u klavijaturu taj SCSI ti služi kao interfejs između klavijature i hdd-a.
Bilo zip bilo hdd ista je brzina učitavanja jer klasik koristi edo ram praistorijske ram memorije koje su išle na 386 računare i starije.....
Dal je puno 200e ili ne ne odlučuješ ti nego ponuda i potražnja a taj scsi je ređi nego pošten političar..... ovde kod mene ide cela klav sa scsi od 400-450 zavisno od stanja i opreme....
Pod 3.... postoji varijanta da se ugradi neki čitač compact flask kartica kao na extremu viđao sam negde na netu da rade to u inostranstvu ali nije nimalo jeftino preko 100e je bilo....

Sve u svemu dobra sprava ali starudija teška, danas je najbitnija lakoća povezivanja i brzina učitavanja.....
tako da budi srećan ako uopšte nađeš scsi a ne dal košta 200e..... ako nemaš živaca za petljanje s tim i ako ti treba za posao a ne za kućnu zajebanciju, prodaj to i dodaj malo para pa kupi extrema bar već idu po 600e odlični..... bukvalno ista klavijatura a mnogo moćnija, 96 ram... usb.... cf disk.... lampa..... za mene dovoljno da opravda tih 200-300e više.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
boki997 (10.05.2017)
Star 10.05.2017, 12:12   #3
boki997
Drugar foruma
 
boki997's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2017
Postovi: 63
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzika,lov,fudbal.....
boki997 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pre svega hvala na odgovoru.
Videcu sta cu uraditi po ovom pitanju.Gledao sam na oglasima ima da se uzme eksterni zip citac povezem sa racunarom ubacim na disk set pa u klavijaturu i normalno ucitam.E jedino me plasi sto sam citao da taj zip zna da izda pa me strah toga a HD je sigurniji malo pa zbog toga sam mislio da ugradim scsi i HD.
Imam jos jedno pitanje kako mogu da splitujem klavijaturu i recimo na levu ruku podesim jedan bas i da ne moram na svaku boju da stimam posebno bas kad prebacujem
Skontao sam da moze ono posebno za svaku boju da se stima i snimi na toj combinaciji ali to je malo dugo i mukotrpno a posto mi je los set nije sredjeno to nista kako treba pa me interesuje mogu li nekako uraditi ovo kako sam zamislio ili pak moram posebno na svaku boju snimati bas ?
I da , ako uzmem taj eksterni zip a verovatno da hocu posto je daleko ispltivija varijanta a i jednom kad ubacim set sto mi se svidja necu ni menjati,jel normalno na onu zip disketu prebacim kao i na usb recimo ili HD ne bitno i kad upalim klavijaturu sta treba da loadujem,jel samo .pcg folder ili jos nesto da bi mi ucitalo i kombinacije i program da ne bi ostalo od starog seta . Nadam se da sam razumno napisao ako nisam ako ima sta ne jasno ponovicu, nisam ni kad do sad radio sa solo klavijaturom tako da apsolutno nista ne znam.
Dodato:
Malocas sam dobio ponudu neku da menjam classic-a za le-a , pa ne znam valja li se reko to neka mi neko da savet ko zna i ko je imao dodira sa obadve klavijature ?

Promijenjeno od boki997 (10.05.2017 u 12:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
boki997 je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2017, 17:52   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Classic ima bolje dirke i mnogo više ifx efekata, ali verujem da to tebi neće mnogo imati uticaja jer je i LE zahvalna za rad a što se povezivanja tiče imaš smart media kartice za nju i dovoljan ti je čitač kartica za pc od par evra da snimiš set na nju tako da bi ti sad preporučio da zameniš za le dok se taj ne predomisli.....
Što se klasika tiče, isto toliko ti je siguran taj zip kao i scsi hdd... i jedno i drugi je staro bar 15-tak godina...... i isto toliko osetljivo na tumbanje po kolima i tezgama....
Što se splitovanja tiče moraš svaku kombinaciju posebno da odradiš ili da nađeš neki već odrađen set koji ti odgovara da samo njega uzmeš kao osnovu i da ubaciš šta ti odgovara.....


Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
boki997 (10.05.2017)
Star 10.05.2017, 20:05   #5
boki997
Drugar foruma
 
boki997's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2017
Postovi: 63
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzika,lov,fudbal.....
boki997 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jos jednom zahvaljujem na odgovoru.
Gledacu da zamenim to ako ikako budem mogao imam i neke kombinacije za Tr-a i tako da cu nesto videti i snaci se vec.
boki997 je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2017, 06:43   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja se umalo zeznuh juce, skoro kupih classic-a sa 32mb ram-a za 220e. Mnogo mi se svideo jel je ocuvan do bola.Sreca pa sam pre kupovine svratio ovde da procitam malo o toj klavijaturi pa sam video koje bi muke mogao da mucim sa njom. Onda sam pitao coveka ima li scsi ugradjen, ili samo disketu, i kako ubacuje semplove. Odgovor je bio samo disketa, i ja mu se samo zahvalih. Mislim da je mnogo bolja varijanta sa manje glavobolje jedan tr.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2017, 11:44   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Scsi interfejs pored toga što je skup skoro da i ne može da se nađe. Jedino ako kupujete zajedno s klavijaturom.... bez scsi interfejsa ne gine vam flopi disketa....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2017, 17:35   #8
boki997
Drugar foruma
 
boki997's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2017
Postovi: 63
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzika,lov,fudbal.....
boki997 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja sam zamenio svoju za Le-a i ostao sam u kontaktu sa momkom sa kojim sam menjao..
On je sad ugradio HD nekako i sa njega ucitava set znaci bez scsi samo hard
kako je to uradio ne znam nismo imali vremena detaljnije da popricamo al cu ga pitati bas me zanima
da sam znao da ima tu mogucnost ne bih ga menjao ni za le ni za tr nikada
ali ovako inace bez toga ili scsi je daleko bolja opcija le ili tr
boki997 je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2017, 22:56   #9
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja imam ugradjen hdd u klasik .
Stara je to sprava ali dobra još uvijek.
Nije bilo problema za ugradnju.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2017, 00:16   #10
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@boki997 ne postoji teoretska šansa da učita set sa hdd bez scsi interfejsa.
On je samo stavio hdd u klavijaturu i izveo dodatno napajanje za njega unutra da ga ne bi vukao posebno.... što i nije neka prednost kad su ti praistorijski hdd-ovi u pitanju.... jer često znaju da riknu i od manjih potresa prilikom transporta klavijature pa onda opet otvaranje....
Taj te malo "farba" da nema scsi.


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije