Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.11.2012, 13:12   #1
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Sta je to DJ?

Imam neodoljivu zelju da se na sav glas izderem "heb** ti DJa i ..."

Razlog? Prosto, barem ovde gde sam, DJ-evi bolje prolaze nego muzicari i to je jos kao neko zanimanje... DJ!
Sto je najgore, svaka susa (bez imalo muzickog dara) kupi sebi dva "pioneer" CD playera ili eventualno "lap-top" i proglasi se za DJa, uzima klincima kintu pustajuci im pri tome piratske kompilacije domace muzike.

Najbolje je jos kada "naprave" remix (ubacujuci kojekakve loop-ove) unistavajuci vec svakako bezveznu pesmu (mislim na turbo-folk) i ubacujuci svaki desetak sekundi svoje famozno "DJ Srkiiiii" (svako podudaranje sa stvarnim imenom je slucajno) a kao slag na tortu dodje aritmicno ubacivanje "scratch" efekta pomeranjem drugog CD-a napred-nazad...

Eto... Samo me interesuje da li imam istomisljenika ovde???
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 13:45   #2
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U potpunosti se slazem sa tobom.
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)
koja je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 13:56   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U suštini se slažem s tobom, ali ....

Na isti način "klasični bendovi" (tu mislim na one sa živim bubnjarem) gledaju na nas koji koristimo aranžere. Zato nema potrebe za ljutnjom jer svaka roba ima svog kupca i za svaki posao treba uložiti trud ako ga se želi raditi profi. Vidio sam vrhunske DJ-e i njima skidam kapu. A opet, vidio sam tako loše bendove da me ih je bilo sram slušati.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 14:03   #4
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima i tu istine mada svirati aranzera nije isto sto i pustati CD... Cak i "fajlasi" po meni vrede vise od DJa...
Dodato:
Ali, danas je "cool" biti DJ... Jbt

Promijenjeno od sale_band (21.11.2012 u 14:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 14:26   #5
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Fajlaši bolji od DJ-a?
Problem je samo što danas svako sebe naziva "DJ".
Da bi bio zaista dobar i pravi DJ, moraš imati talenta za muziku koliko i bilo koji muzičar, a i rada je potrebno jednako.
Veruj mi.

Citat:
Sto je najgore, svaka susa (bez imalo muzickog dara) kupi sebi dva "pioneer" CD playera ili eventualno "lap-top" i proglasi se za DJa, uzima klincima kintu pustajuci im pri tome piratske kompilacije domace muzike.

U ovome leži problem, ali taj isti problem postoji i kod istih takvih muzičara.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 14:33   #6
bojan
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Kula
Postovi: 18
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa50,Roland Fantom x6
bojan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo tako,cim puste muziku preko winamp odma je on DJ.
bojan je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 16:53   #7
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemam ja nista protiv tog zanata ali tamo gde mu je mesto... Takodje, neka prave talentovani kojekakve "beats" i sl.

Mene nervira, kao sto rekoh, DJ pa pici celu noc "Grand Production'

Takodje, ubacivanje bubnjeva preko pesme, katastrofa...
Jos kada dozivis da sviras svadbu a tu je i DJ koji pusta sve ono sto ti pevas, a pri tome se pojaca "do daske" i "klipuje" celu noc.... Uzas!

Promijenjeno od sale_band (21.11.2012 u 16:55 sati) Razlog: Zaboravio
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 20:15   #8
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sa pravom cu dozvoliti sebi da sada budem bezobrazan ali najvise sto mrzim u zivotu su DJ-evi i "midi muzicari" koji u 99.9 posto slucajeva zaradjuju i zive od toga sto rade i ljudi ih dozivljavaju kao izvodjace/umetnike/artist kako god. Razmisljao sam dugo i dosao do zakljucka da je formula da neko postane DJ ili midi-muzicar sledeca:
1. Nemas talenta
2. Istinski volis muziku i uzivas u istoj
3. Voleo bi da se bavis DJ-ingom zato sto je to cool i laka para se uzme
4. Nisi svestan da nemas trunku talenta ili osecaja za muziku/ton/ritam
5. (vrlo bitna stvar koju 99 posto ovih ljudi poseduje prirodno) a to je snalazljivost pracena uz veliku dozu prepotentnosti.

Pravi je bezobrazluk da dozvolis sebi da radis nesto za sta nisi stvoren a da pritom ne znas taj posao, pa probaj da radis kao elektricar ako ne znas oko struje...

Inace nisu ti ljudi krivi na kraju krajeva, vec oni koji ih pustaju da se bave time . Takodje su krivi i ljudi koji ih slusaju i ne smeta im da takvi ljudi budu na sceni .
Da se vratim na te DJ-eve ima stvarno kvalitetnih dj-eva i to je jedna velika kultura u mnogim zemljama i umece koje nema ipak svaki covek, trebas smisliti svoj set da osetis koju pesmu bi trebalo da pustis publici, da imas osecaja za ritam. Kod nas je prica naravno uvek dugacija a opet se svodi na kvantitet vs. kvalitet. Mnogo veliki broj Dj-eva koji su dno dna i sramote profesiju za recimo kod mene gde ja zivim za 10-15 evra po veceri. Ali nekako se ne osecam toliko lose kad vidim nekog loseg dj-a, problem su fajlasi koji mi se gade, gade mi se!
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 20:42   #9
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako se meni čini, većina vas ovde u stvari ima problem sa "kvazi DJ-evima" da ih tako nazovem, kojih je u poslednje vreme na našim prostorima sve više, i koji se uklapaju u taj opis netalentovanog ljubitelja muzike koji bi da dodje do nekih para, pa lupi preko starije narodne pesme techno/house ili koji već ritam ili bubnjeve, iako to kao prvo kvari pesmu, a kao drugo nema skoro nikakvu muzičku tj. umetničku vrednost, i uz sve to klipuje i peakuje na sve strane. E sad, takva je situacija na našim prostorima, i kod nas je vrlo teško naći DJ-a koji se time ozbiljno bavi, i u pravom smislu. Kao što već neko reče, u stranim zemljama na zapadu je moguće videti te "prave" DJ-eve, koji su u velikom broju slučajeva i muzički producenti, i puštaju svoje pesme, ili ukoliko i puste tudje, to su uglavnom njihove obrade tih pesama, ali obrade koje u velikoj meri izmene pesmu, tako da se može naslutiti koja je pesma u originalu, ali je pesma ipak totalno drugačija. Takodje, uz sve ovo, pravi DJ mora, baš kao i muzičari koji sviraju na instrumentima, da oseti kakvo je raspoloženje i sastav publike, i na osnovu toga da izabere pesme koje će da pusti. Uz sve ovo što sam naveo, ima još mnogo stvari potrebnih za jednog dobrog DJ-a, ali opet dolazimo na to da se kod nas retko ko, tj. gotovo niko time ne bavi ozbiljno, već je samo cilj na što lakši način uzeti neke pare. Pozdrav svima !
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 23:28   #10
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na pocetku,odmah se ogradjujem,i po mom licnom misljenju jedina prava muzika koju ja postujem,volim i u kojoj sam mogao uzivati,je "zivi band" i to kompletan.(na zalost,to je sada rijetkost i to ne mogu prezaliti)

Takodje ne ulazim u polemiku muzicari - DJ-vi.


Slucajno sam otvorio ovu temu,teko onako da vidim o cemu se radi,i odmah sam shvatio da se u stvari radi o nerjesivom "problemu".
"Problem" je isti kao i odnos muzicari - fajlasi,samo u drugom pakovanju.
Znaci jedni rade na jedan nacin i zarade onoliko koliko znaju i umiju i koliko im se posreci,a drugi opet na svoj nacin.

Ovakvo trziste,koje je otvoreno za sve moguce i nemoguce vrste muzickog izrazavanja,i takvo je kakvo je,mora se prihvatiti i u njemu se snalaziti.
Muzicarima ne vrijedi "kukati" (ne odnosi se ni na koga ovdje),nego se treba snalaziti na sve nacine da se dodje do posla,i da se on uradi na sto kvalitetniji,korektniji,posteniji,"lukaviji" i drugi nacin.
Muzicarski angazman u odredjenom objektu mora biti profitabilan za vlasnika,inace nema dugorocng rada.Ugostiteljstvo nikad nije bilo u losijoj situaciji,pa stoga ispastaju i angazovani muzicari.

Onda,kada se izvede kalkulacija troskova,u prednosti su DJ-vi,i to ne bas oni najbolji,jer oni ne rade za malu i jadnu pogodbu.

Kao zakljucak po mom misljenju bi bio,da muzicari treba da se okrenu sami sebi,da ne gledaju sta drugi rade,da se usavrsavaju,da traze veze i vezice koje ih mogu dovesti do angazmana,da imaju kvalitet,dobar i sto vise sarolik repertoar,da ga stalno osvjezavaju,ali i da su stalno u centru zbivanja u nekim drustvima ili objektima gdje bi se mogla eventualno dobiti neka preporuka.

Mislim da koliko ima tih svakakvih "nadri ili kvazi" DJ-va,ima mnogo vise losih i "ufuranih" nazovi muzicara.(ne fajlasa,nego muzicara,pjevaca....)

Na ovoj temi,a vezano za DJ-ve,u ovom dole citiranom je sve receno,i to je potpuno tacno i cista istina:

Citat:
Originalno postovano od Vaxter Pokaži Post
Da bi bio zaista dobar i pravi DJ, moraš imati talenta za muziku koliko i bilo koji muzičar
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije