Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.01.2014, 23:22   #1
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Mjerenje sa Room Eq Wizard

Pozdrav uvazene kolege i kolegice . Da li je neko od vas radio mjerenje sobe sa ovim programom? Trebao bi pod hitno uraditi mjerenje svoje sobe pa ako je neko vec radio bio bi mu zahvalan da mi malo pomogne oko REW-a.
http://www.hometheatershack.com/roomeq/
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2014, 23:24   #2
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo zavrsio sam i sa prvim mjerenjem prazne sobe. Nije bas prvo mjerenje jer ih je bilo masa ali ovo je nekako najbolja slika mada ni priblizno nije dobra kako bi trebalo da bude u sobi koja je koliko toliko zvucno tretirana. Kako budem tretirao po fazama tako cu i postavljati promjene. Nadam se da cu na kraju uspjeti napraviti svoj mali kutak i neki pristojan home recording. Nevjerovatno koliko utice sto, zavjese, stolica... @tranzit evo materijala Pozdrav!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg my room12.jpg (92,4 KB, 95x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg grap22.jpg (96,8 KB, 91x skinuto)
Highslide JS
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2014, 02:49   #3
Thommas19
Početnik forumacije!
 
Thommas19's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2014
Postovi: 43
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Thommas19 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Radio sam ja merenje mada sam zadovoljniji programom SMART :-) ako ti treba neki savet pitaj ... I da nikako ne idi merenje nize od 1/3 podele jer ces se izgubiti i jako je vazan mikrofon za merenje sa ravnom frekvencijskom karakteristikom kao i jacina zvucnika koju meris spl metrom ...
Ima jos mnogo toga ali pitaj sta te zanima da ne pisem nepotrebne stvari...
Thommas19 je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2014, 11:20   #4
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala @Thommas19 sto si se ukljucio u ovu temu Imam SMAART i jasno mi je sta se sa njime radi i mjeri ali meni je trebala freq slika prazne sobe i pratiti sta se desava usljed kakvog-takvog akustickog tretmana. Ovo sto sam radio mi je za sada dovoljan pokazatelj pa trebam ponoviti mjerenje u ARTA-i i onda cu krenuti za ubacivanjem "stvari" u sobu Pozdrav ps.s zaboravio sam dodati da sam ovo mjerenje radio sa Behringer ECM8000 preko Presonus 16.0.2. i Adam F7. Mjerena je soba dimenzija 410 x 330 x 260 cm. Mikrofon je pozivioniran po sredisnjoj osi u poziciji slusanja i naravno vodio sam racuna o SPL , ulaznom i izlaznom signalu ...

Promijenjeno od DinO74 (25.01.2014 u 11:25 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2014, 17:37   #5
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@DinO74
Druze, posto si malo nezadovoljan od interes za ovako malo ozbiljnije teme na foruma ja resih da se ukljucim onako skromno.
Nemogu ti mnogo pomoci jer moje znanje u Elektroakusici je malo i jos taze al sam se nedavno zanimavao malo sa softverom CARA Room acoustics pa mozda ti mogu pomoci sa njim ako smatras da ces imati neku korist ?
U softvera mozes uraditi simulaciju od tvoje sobe i pratiti uticaj na promene koje radis. Pogledati srednji koeficient absorbcije graficki, reverberation itd.
Da ne duzim mnogo, mozda si probao program-a, ako jesi onda nista od ovoga. U suprotno cimni me sa PP, bice mi drago da ti pomognem
Pozdrav
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
DinO74 (03.02.2014)
Star 03.02.2014, 18:50   #6
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Extra tema! Upisujem se i ja pokusao sam da merim sa Room EQ ,ali nesto mi nije islo srecno... Jel ima neke veze sto je softver za Mac ,nije za Win??? Bilo bi dobro kad bi neko napisao neki tutorial na ovu temu,konkretno sta-kako ,gde-koliko?
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
DinO74 (03.02.2014)
Star 03.02.2014, 20:23   #7
Thommas19
Početnik forumacije!
 
Thommas19's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2014
Postovi: 43
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Thommas19 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Room EQ sam koristio na pc-u a SMART na mac-u ...
Kada budem imao vise vremena mogu napisati nesto vise ali nije to tema koja moze stati u 20 strana ...
Najbolje je da krenes da citas knjige o akustici malo bolje upoznas pojmove a ako imas nekih nedoumica pitaj slobodno sto zanm odgovoroicu ti :-)
Pozdrav
Thommas19 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Thommas19 za ovaj koristan post:
DinO74 (03.02.2014)
Star 03.02.2014, 21:39   #8
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala momci @Ace, CARA room nisam isprobao i vjeruj prvi put i cujem za taj software ali cu pogledati sta on nudi. U pravu si Thommas19 da treba mnooogo knjiga procitati uo akustici i tu se slazem. Malo sam zasao u tu materiju ali ono samo otvorio vrata i pogledao u nutra i boooom...konfuzijja u glavi kao da stavis glavu u roj pčela Akustika je rupa bez dna i tu je teorija milion milijardi, prakticnih i naucnih. U principu i nemam vremena da je izucavam mada kamo srece da sam mladji 20 godina bila bi sugurno druga prica. Meni je u cilju da koliko toliko odeadim svoju sobu da bi mogao poceti sa nekim semi-profi home recording-om. Zato sam i htio da prvo izmjerim sobu, vidim koji trenutni haos vlada u njoj i polako je "pokusati" srediti da to lici na nesto i da zvuk bude koliko toliko korektan a ne da radim i stvaram ili uopste slusam muziku u "zvono" efektu kakav je ustvari trenutni zvuk u mojoj sobi. Naravno nije sve ni u akustici sobe i mozes imati savrsenu sobu i najskuplkju opremu i opet nista ako nemas pod 1. uho a onda znanje mada i akustika sobe u kojoj radis igra ogromnu ulogu. @Vex evo tutorijal pa odradi ovako kako je objasnjeno. Sa cime si radio mjerenje , koji mikrofon , zvucna , monitori i u kojem ti je polozaju bio mikrofon ??? https://www.youtube.com/watch?v=e4uSR3cUUSY
https://www.youtube.com/watch?v=21wUsNfF2Lw
https://www.youtube.com/watch?v=XmV0SiGFaNQ
https://www.youtube.com/watch?v=jkj_VMB9m4E
DinO74 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio DinO74 za ovaj koristan post:
Vex (04.02.2014)
Star 04.02.2014, 01:44   #9
Thommas19
Početnik forumacije!
 
Thommas19's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2014
Postovi: 43
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Thommas19 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mogu ti samo jedno reci da akustika je vazna stvar ali vaznija stvar je zvucnik tj frekvencijska karakteristika zvucnika ...
I pored sredjevinja sobe/studia najvaznija je ekvilizacija zvcnika zatim da naucis zvucnik i da dobijas rezultat kakav zelis ...
Zato kazem da mora da se izucava bas dosta a kada krenes/te ja cu pomoci koliko mogu jer prosto ne znam odakle da pocnem da pisem :-)
Thommas19 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije