Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 11.11.2015, 23:08   #1
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Dynacord VariLine Serija/Dynacord XA2 Sistemi

Postovani prijatelji i muzičari,
Ovom prilikom bih želeo sve vas da obavestim i upozorim, da obratite pažnju na razne "trgovce" (prevarante) koji vam nude proizvode od renomiranog svetskog proizvođača Dynacord.Na našim prostorima su se pojavile kopije Dynacord VariLine zvučnih kutija,takodje i XA2 sistema domaće radinosti koji samo izgledom podsećaju na originalne proizvode.
Mnogi muzičari nisu upoznati sa time i prilikom kupovine misle da kupuju originalne proizvode a ustvari su kopije sa ko zna kojim zvučnicima i visokotoncima,skretnicama itd.
Ovo se takodje odnosi i na muzičare koji rentiraju opremu da provere od koga i šta iznajmljuju za svoje novce.

Srdačan pozdrav i sve najbolje.
Ivan KV je offline  
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Ivan KV, za koristan post:
MercedesBenz (22.11.2015), mikimiki (12.11.2015)
Star 12.11.2015, 04:44   #2
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E brate da si ziv i zdrav od kad to postoji godinama vec... Ne znam kako se zove ta serija dinakorda duple 18-ke su u bunovima jedna iznad druge visok bin onako... i gore satelit velicine kao i bas bin izgleda isto orginal ali radi tri puta bolje nego orginal... Jer sam radio i na orginal i kopiju.
Dodato:
Evo ovo...Radio sam i na orginal i na kopiju iz ove serije su te kutije o kojima pricam

http://www.dynacord.com/en/products/...1_sub2-18.html

Promijenjeno od miki2008 (12.11.2015 u 04:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
miki2008 je offline  
Star 28.11.2015, 17:57   #3
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ivane to postoji vec godinama kod nas u ponudi .
Nikako mi nije jasno zasto se ljudi zalecu i kupuju takve gluposti.Variline i XA rade tako kako rade jer imaju te komponente koje imaju , a ne zato sto tako izgledaju i imaju D znacku.
Lepo je sto si ljudima skrenuo paznju , ali ocekujem od tebe kad nesto tako izneses u javnost da napises koji su to prevaranti na koje treba obratiti paznju i da stvarno zastitis svoje kupce.
Bez skrivanja pojedinaca , ti dobro znas koji su ti ljudi, da su neki cak tvoja desna ruka u poslu iz Kragujevca i to je sramota da neko ko je ovlascen od Dynacorda i EVa sam pravi kopije i prodaje ih u svojoj radnji. Za to se krivicno odgovara.
Ako zelis da zastitis svoje kupce izvoli napisi koji su to ljudi koji prave kopije kojih se treba paziti.Evo ja cu da navedem par njih koji to najvise stancuju :
SAVA ADZIBABA Beograd , STEPA Loznica ... Pre neki dan sam imao prilike takodje da cujem kopiju KV2 ES sistema koji je pravio Sava Adzibaba zvuci kao kanta , a ljudi se zalecu i bacaju pare na te gluposti...

pozz

Promijenjeno od neshatomic (28.11.2015 u 18:00 sati)
neshatomic je offline  
Star 28.11.2015, 18:05   #4
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jaooo :-)

Odo po kokice. Ovo ce da bude zanimljivo.
MarjanMilosevic je offline  
Star 01.02.2016, 19:09   #5
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ivane sta bi sa temom, hoce li kupci i vlasnici originalnih Dynacord i EV sistema biti zasticeni na neki nacin sa vase strane? Da li ce se nesto uraditi po tom pitanju?

pozz
neshatomic je offline  
Star 01.02.2016, 22:16   #6
Stepsound
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.02.2016
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Stepsound ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Dynacord VariLine Serija/Dynacord XA2 Sistemi

dragi forumasi ja sam stepan ignjatovic zvani stepo iz loznice.moj logo stepsound i novi s audio.bavim se proizvodsnjom zv kutija i skretnica drzim najveci lager zv kutija na podrucju bivse juge 37 godina to radim 30 god sam se bavio muzikom od toga vremena sam uz putno 12godina radi elektricne gitare oblike stratokaster,telekaster,jazbas i dr.radio sam sve oblike zv kutija i radicu ih i dalje na oblik niko na svetu nema zasticeno pravo i nikada nokome nisam prodao pod orginal.posto vidim da me proziva prijatelj nesa tomic i prica da ja stancujem kutije .istina je da sam najveci proizvodjac zv kutija godisnja proizvodnja od 250 do 300kom prosek .radim tj lijem oko 40 vrsta horni od 1 1,5 i 2 inca .pozivam sve koji misle da treba da se nesto zastite da me posete licno sa svim renominarim firmasima ili sa kim oni zele na raspolaganju cu biti 24sata kada oni hoce .a nesi kazem da se kutije ne mogu stancovati mogu se proizvoditi secenjem busenjem uklapanjem smirglanjem ili brusenjem i farbanjem .stancovati znaci izbijati np lim . renomirane je strana rec srpska je dokazane i one sve proizvode u kini u sangaju predgradje zuhaji uvoze ih na kilo a prodaju za hiljade eura .sto se tice sistema savinog koji je nesa probao da radi kao serpa to nije istina da bih neki sistem radio dobro treba da ga usteluje neko ko ima sluha a ne strucnjaci iz batocine .postoji analizer i lc metar pomocu kojih se sve vidi i odreze svi razlicito cuju a dobre sprave uvek pokazu isto.svaki dan mi dolaze razne zv kutije na popravku neke svetske firme me toliko razocaraju i tvrdim da smo mi u srbiji mnoge prevazisli ne dugujem nikome dinar ali u srbiji ce sve da vam oproste ali uspeh nikada .moje je misljenje da ova zemjla nece nikada krenuti jer je uvek tudje bolje od naseg bilo kog proizvoda .niko nemoze zabraniti nikome da radi zv kutije iz hobija ili profi procitao sam sve zakone i znam sta moze a sta ne i toga se pridrzavam vise puta su me prijavljivali neuki ljudi pa sta svi imaju pravo vrata su im uvek otvorena.ipak mislim da bih bilo lepo u mom gradu ili nekom od vasih napraviti sajam zv kutija da svi izlozimo svoje proizvode i tudje pa da se izborimo za vise kvaliteta da ostavimo ovoj deci nesto iza nas.poz stepo iz loznice.
Stepsound je offline  
Star 02.02.2016, 00:03   #7
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da Stepo , kad kupis original Kv2 sistem ti moras da ga ustelujes analizerom i lc metrom inace lose zvuci.
Savin kv2 zvuci ocajno , samo covek koji ima vrlo mala znanja o akustici moze i da pomisli da ta kutija moze dobro da radi sa pasivnom skretnicom.Sta vi mislite o tome posto ste kazete strucni po tom pitanju? Kao sto znamo na satelitu kv2 es 1.0 12ica je iza u horni , a srednjas i drajver ispred , dakle treba se raditi diley , kako cete da uradite na toj kutiji dilej ako ste je uradili da ima pasivnu 3 way skretnicu?

Kvalitet vasih kutija sam video sto spolja sto i iznutra , svaka vama cast na proizvodnji i kolicini ali daleko je ono od vrhunskog kvaliteta , sama pomisao da mozete da se rangirate sa originalnim fabrikama tipa dynacord i ostalima govori o vama kao osobi.

Ja sam gore u prvom postu vas samo naveo da radite kopije, sto je cela istina i nevidim u cemu je problem reci istinu? Ja vas nisam vredjao kao sto ste vi mene svojim prvim postom ovde ,to takodje govori o tome kakva ste osoba , umesto da mi zahvalite sto sam vas dzabe izreklamirao ...

pozz

Promijenjeno od neshatomic (02.02.2016 u 00:05 sati)
neshatomic je offline  
Star 02.02.2016, 00:28   #8
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sta li smo mi onda ako ste vi sa 250-300 kutija godisnje najveci na Balkanu?
Evo danas je tek prvi Februar a mi smio vec na kutiji broj 78 :-)
MarjanMilosevic je offline  
Star 02.02.2016, 12:54   #9
Willy
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.02.2014
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Willy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Beitrag

Pozdrav svima...
Ako neko moze da objasni , kako se moze prepoznati sta je kopija a sta original u slucaju kupovine zvucnih kutija JBL VRX 932LAP
hvala unapred...
Willy je offline  
Star 02.02.2016, 14:16   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

njih na balkanu ne kopiraju , tako da ne sekiraj mnogo
Milan$ je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije