Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 02.02.2016, 14:31   #11
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kopira se i VRX kod nas itekako , a ima i kineskih kopija koje stizu direktno iz kine.
Sto se tice detalja , ima boljih i losijih kopija , u sustini ko je drzao u rukama i imao orignal moze na svakoj sitnici kod losijih kopija da provali da nije original jer zavrsna obrada nije na istom nivou. Za bolje kopije ima razlike u preklopniku onom pozadi i u detaljima oko hardvera za kacenje.
Ali u sustini da bi provalio kopiju moras dobro da poznajes original.

pozz
neshatomic je offline  
Star 02.02.2016, 15:59   #12
Willy
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.02.2014
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Willy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako nesto sam i nacuo da JBL VRX vecinom stize iz Kine...
ne znam ko je u Srbiji generalni zastupnik za JBL ?? valjda oni prodaju original...
Willy je offline  
Star 02.02.2016, 16:44   #13
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa da naravno , u radnji kod ovlascenih prodavaca mozes da dobijes samo orignal, bar se nadam da je tako , a sto se tice kupovine polovnjaka e tu je vec veliki rizik i ja se ne bih usudio da kupim bilo sta dok ne otvorim da vidim da li su originalni zvucnici unutra.

pozz
neshatomic je offline  
Star 02.02.2016, 16:49   #14
Stepsound
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.02.2016
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Stepsound ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

meni je prvi put da se obratim juce na forumu .uredu je da se momci makedonci tz mm i bold audio bore za trziste srbije to je okej . ja imam dosta drugara u skoplju tetovu i kumanovu i znam koje najaci u skoplju sa razlasnom opremom .nije rec o kolicini 78kutija mojih 7stolarskih masina i dve cnc masine kroje 80kutija za dan ali da li se moze prodati toliko.ljudi su davno leteli u svemir pa sta je problem da misrbi napravimo dobru kutiju .ja bar na svoje kutije stavim skupu rucku da se ima zasto poneti a ne kao vi nacrtate rucku i baba kurana u srbiji zna urezati dva slova i nasarati kutiju da nahrani gladne oci .nikome necu reci da mu kutije rade lose .ali ako sam ja srbin valjda poznajem bolje svoj narod od bolo koga cetiri pet merki koje narod trazi i ne interesuje ih nista izvan toga. na podrucju juge se juri prestiz na buku a ne na lepu i tihu svirku .nismo ovde da nosimo abrove svako radi za svoj hleb .lako je se objasniti sa pametnim i obrazovanim a velika je glupost ulaziti u pricu sa pakosnim ljudima jer oni su u stanju da gaze preko mrtvih leseva da dodju do cilja tj reklame .uspeh se postize godinama mukotrpnim radom i usavrsavanjem.mnogo mojih kutija je otislo za holandiju belgiju austriju nemacku kosovo rumuniju i bugarsku i imam i dalje narudzbinu pa vas nekoliko sa dugim jezikom i supljom pricom niste bitni.poz stepo
Stepsound je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Stepsound za ovaj koristan post:
veselinovicvs (11.03.2019)
Star 02.02.2016, 22:33   #15
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pravi covece sta hoces.ali ne smes da stavljas oznake svetskih brendova na mrezu,rucke i input panele na kutijama.

Promijenjeno od Dell (03.02.2016 u 13:40 sati)
Ivan KV je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Ivan KV za ovaj koristan post:
MercedesBenz (06.02.2016)
Star 04.02.2016, 17:34   #16
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nista ja ovde nisam razumeo. Ko je tu pakostan a ko sebi pravi reklamu?

Napraviti kutiju koja izgleda isto ko original moze i moja baba. Napraviti svoj unikatni proizvod je druga stvar i kad to neko uradi ja to i te kako cenim.

A vi kad naklepate kopije Varilajn i ubacite unutra BC i mislite da ste nesto napravili vi samo umisljate da je to tako.

Kad ubacite unutra i originalne drajvere i napravite 1 na 1 skretnicu kao Dinakord e onda mi recite kolko ste zaradili.

Drvenu kutiju svako ume da iskopira.

A o momentu zvanom kradja intelektualne svojine i da ne pricam.

Dakle napravite svoj unikatni proizvod i ljudi ce vas ceniti. Hvaliti se kolko kopija godisnje napravite je isto kao hvaliti ste kolko ste u sustini dobar prevarant. Jer je to upravo to.

Neznam kako se u ovoj prici nasla moja firma da bude prozvana ali verujte mi mi se uopste ne trudimo da osvajamo srpsko trziste. Mi sasvim dobro pordajemo po celom svetu. Srbiju ostavljamo vama kopir majstorima.
Ko ume da prepozna kvalitet nasih proizvoda on ce da kupi bez da uopste gleda bilo sta drugo.

Sto se tice ko kolko moze da u toku dana iskroji ne bi ulazio u takve nepotrebne diskusije. Mi ne krojimo nista dok nam ne legnu pare. To sto iskrojimo je vec prodato.

U jednoj stvari se u potunosti slazem sa tobom a to je da ljudi nikako ne cene nesto sto je proizvedeno lokalno. Tako su svi docekali na noz i Aleksandra Radisavljevica kad je reko da ce da pravi ribon drajvere. Samo me zanima gde su danas ti pametnjakovici sto su mu govorili da je glup.

Tako su i mene docekali manje vise svi iz okoline. Sad su svi promenili plocu.

Moj ti je savet da stvaras svoj proizvod. Batali kopije, nema leba od toga. Zahteve da nekome nesto iskopiram mi stizu svaki dan. Svi su veoma ljubazno odbijeni. Ja sebi necu dozvoliti nikada da padnem na taj nivo i da budem blago receno lopov. Jer je to lopovluk.

Neko ce se naci uvredjen ali ja se ne bi ponosio time da sam iskopirao 300 kutija godisnje. Sakrio bi se u misju rupu i nadao se na nece niko nikad da me igde spomene.
MarjanMilosevic je offline  
Star 05.02.2016, 23:38   #17
Stepsound
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.02.2016
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Stepsound ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

postovani marjane ljudi koji imaju svoje ja se nikada nisu krili u misju rupu.ja sam srbin iz loznice iz zemlje srbije cime se ponosim sve nacije postujem i sa svima poslujem ljude i muzicare sam podelio na dobre i lose sa dobrim saradjujem a lose ne cenim i izbegavam .u srbiji postoje ljudi koji zele da drze monopol u prodaji instrumenata i svakih par godina pokrenu kampanju protiv plagijata da bih pokrili svoje prljave radnje .registrovani su kao generalni zastupnici i kompanije .kod generalnih zastupnika ima na lageru pedesetak kutija a u kompaniji ima 10 kom uglavnom se sve moze naruciti devedeset posto njih radi zajedno tj moje je ovoliko a ti se ugradi . swvi oni imaju moj broj telefona lako me naci moj grad je 100 000 stanovnika mali grad .vise puta sam imao posete tj prijave i evo me zivog ,prezivio sam vise ratova i bombardovanje 1999 gde nas je 19 drzava tuklo pa smo preziveli sve dodje i prodje samo je najteze biti covek .sto se tice svog proizvoda vi niste dobro obavesteni ja ih imam dosta pod nazivom step sound i s audio imam dokumentaciju overenu za svoje proizvode .pozvao sam sve u posetu to je vazilo i za vas. kinezi znaci imaju pravo da proizvode sve marke sveta i da napisu dinakor dnb seeburg idr i onda je made in cane ili nemci dodaju etiketu made in prc ,a ja po vama lopov ,na vasoj slici 4 bina slozena zv pod kosinom preslikan kw audio seeburg ili rcf svejedno urezani inicijali i nacrtane rucke i onda je to vas proizvod .ili satelit na binu slika sa mackom da li je to preslikan neksi i;li stari elektrovojs i to je vas proizvod a ja sam lopov .jedan momak iz obrenovca je kupio vas sistem sa bugarskim komponentama momak se zove milos i kaze ovako to mi stepo kupi prasinu radi solidno ali nece niko da iznajmi ovde traze nesto drugo dinakord ev i rcf jer su na to navikli i ne zele da menjaju . sto se tice skretnica i tu ne stojite dobro ne postoji skretnica koja se ne moze uraditi ili vec nije uradjena posto radim stampane ploce foto postupkom laserom ili graverkom prodao sam ih prosle zime u makedoniju i kosovo oko 80kom .ja sam vodio dnevnik i evidenciju sta sam radio gde sam prodao sta i posto demonstrirao sam kutije u becu a ne u batocini vi me pozovite u skoplje napravite sajam docicu rado ane na seosko druzenje na abrove jer ih nevolim .pored ovih struka se bavim trakslerajom modelarstvom vajarstvom i rucnim duborezom ako krenete u srbiju moju lepu zemju ponesite jedan suv panj od javora da vam napravim lik onako sa mackom za uspomenu besplatno jer sam sirokogrud covek a ne mis .sto se tice reklame za srbsko trzistte vase slike su izbacili generalni distributeri eminensa eno ih na kupujem prodajem .za nase trziste se bori ceo svet jer srpsko trziste guta robu ova hajka je pokrenuta zbog dinakorda i rcfa a ne zbog marjana milosevica .pravo na zivot i rad imaju svi koji su se rodili .svadja u kuci nastaje kada fali para i posla tako i u zemlji . ako vi mislite da cete supjlim pricama unistiti 37godina truda onda ste vi zalutali ovde . da nije srba bilo vi biste jos ziveli pod fenjerima i lampom a vi nekom drzite predavanje o izradi zv kutija i elektronici .pregledao sam druzenje u batocini i probu zv kutija pa sam se slatko nasmejao prvo one kutije su decije igracke sve su proizvedene u kini .fabrika pro audio radi sve marke sveta ne postoji komponenta koju ne mozete naruciti ili kutiju sve mozete naruciti preko save u bg cena zavisi koliko kilograma kupite ,mozete da zahtevate a mozete poslati svoj zv da vam urade takav ,ostalo je jos 5 fabrika koje crade oberton bugarska bms bugarska spanska bejma i das italijanski faital .ostalo su sve kinezi uzeli u svoje ruke bnc eiting sound rcf komponente sve rade kinezi a pakuju italijani i nemci a vi svi pametni i bistrite jbl harman je napustio kinu i proizvodi u brazilu fabrika selenijum db tehnologija proizvodi se u indiji i fabrike mahom tamo sele radi jeftine radne snage ,bos fabrika radi dinakord i ev u kini rekao sam u sangaju predgradje zuhaji .i onda vas ja pitam o kom renomeu vi uopste pricate i kom originalu da mi neko da definiciju sta je original posle pada berlinskog zida .pre 25 godina sam ja napravio zv tj komponentu od 15 inca odlio sam korpus od aluminijuma obradio razbusio na stubnu busilicu urezao navoj za magnet isve lepo spakovao i sve funcionisalo samo se nije isplatilo a vi meni pricate da je neki tamo napravio drajver mentalitet nijednog naroda ne moze da se prepravi tako se radjaju robu treba prilagoditi trzistu .zasto vase kutije ne presvucete tepihom ili parketom pa naravno videli ste seeburg i kw audio pa niste kupili u makedoniji farbu obicnu nego varnex pa ste napisali paint germani znaci pregladali ste kao i svi ostali .itd poz stepo stepsound .
Stepsound je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Stepsound za ovaj koristan post:
veselinovicvs (11.03.2019)
Star 06.02.2016, 00:17   #18
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svasta sam vidio ali ovo nisam nikad.......da neko isteše kod kuce kutije i nalijepi na njih dynacord......i onda se pravda kako je on ok.........varati ljude i imati izgovor za to

Dynacord kad ima svoju fabriku u kini....to je opet dynacord......uostalom jeftiniji je zbog toga......i to je original.

Ljudi misle da su kupili dynacord......i plate dynacord......a dobiju jasiku iz loznice

Napravis kutiju stepsound........i prodaj ju kao stepsound......ako je dobra pozelicemo ti svu srecu da uspijes s time.

Mogu zamislit kako je ljudima kad skontaju da su dali pare za dynacord a dobili ko zna sta
ella 85 je offline  
Ćlan 3 Vam se zahvalio, ella 85, za koristan post:
Daj Sta Das (19.06.2016), Ivan KV (06.02.2016), MercedesBenz (06.02.2016)
Star 06.02.2016, 02:54   #19
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Predzadnji post mi izgleda kao da sam popio 10 kesica step soka u 2 deci vode pa me puko secer...

LOCK pa brisanje....
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline  
Ćlan 5 Vam se zahvalio, neconix, za koristan post:
Ivan KV (06.02.2016), MarjanMilosevic (06.02.2016), MercedesBenz (06.02.2016), neshatomic (06.02.2016), splendid (06.02.2016)
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije