Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.06.2018, 17:18   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard PA4X USB - MIDI povezivanje na lap top

Pozz svima...Hocu da povezem pa4x salaptopom da cackam malo nesto prreko nekih softvera, ali mi nikako ne ide...Kupio sam Prodipe usb-midi kabl, i povezao ga sa klavijaturom i laptopom, on tu kad sam ga povezao kao instalirao neke drajvere, ja skinuo jos u ASIO4ALL drajvere, i PA4X usb-midi drajvere, sve instalirao, ali mi nigde komp ne vidi pa4x...Vidi u device menageru samo usb midi kabl pod nazivom Prodipe i to je to, ali konretno klavijaturu nikako da povezem...Kad instaliram ove korg usb-midi drajvere, i imam opciju Confiigure korg usb midi drajver, i klikenm na to, on mi izbacuje da usb-midi drajver ne postoji, a prethodno mi prilikom instalacije lepo pisalo da je drajver uspesno instaliran..moze li neka pomoc oko ovoga, nisam se osavno igrao klavijature i softvera, a sad bih nesto da radi, ali nikako da povezem klavijauturu i komp...hvala
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2018, 21:09   #2
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Korgov midi driver(port) ce biti prikazan u aplikacijama koje podrzavaju midi jedino ako je Korg povezan sa laptopom preko njegovog usb izlaza na zadnjoj strani klavijature, ili ako taj Prodipe povezes na midi out klavijature sa odgovarajucim kablom za taj midi out na usb to midi kablu, verovatno ces i u podesavanjima same klavijature morati odrediti da kanal koji hoces da ide preko tog midi porta postavis na external i tada ce raditi, tj. ako u npr. Kontakt 5 postavis za midi in tvoj izlazni port sa klavijature onda ces na midi kanalu koji si postavio na external moci da cujes zvuk na nekom instrument koji je otvoren u Kontaktu na tom kanalu...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2018, 11:24   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ok hvala, resio sam ga, trebalo je samo obrnuto povezati MIDI-USB kabli, znaci In bananu u OUT na klajvi i obrnuto...e sad za ovaj korgov drajver ja sam mislio da je on za midi-usb kabl, zato sto tako i pise - USB MIDI driver, al bitno da radi, nije ni bitno...E sad instalirao sam EZ drummer da se malo igram, i trenutno sve ok sljaka, sve MIDI mape, znaci elementi za moje ritmove su malo razbacani, nisu bas po GM standardu, pa jel moguce editovati midi mapu kod EZ drummera?evo pokusavam vec pola sata da nadjem, ali ne vidim opciju..Takodje da napomenem da Ez drumer koristim bez ikakvoh Hosta, radi i ovako sve, sem eto sem te midi mape, pa mozda bi mi neki vst host resio problem sa midi mapama? ili postoji ipak opcija negde u samom ez drummeru? hvala puno
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2018, 14:56   #4
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

za te stvari mozes koristiti superior drummer on moze ucitati sve kitove od ez drummera a ima mnogo vise mogucnosti editinga i ima taj midi remaping kao opciju, mada mislim da bi i ez trebalo da ima tu mogucnost ako je verzija 2 u pitanju....

Promijenjeno od pekilik (24.06.2018 u 15:02 sati)
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2018, 19:42   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

da EZ drumer je verzija 2, ali ja ne uspevam da nadjem tu opciju, nigde, iskreno. iscackao sam ceo program, i ne vidim to u opcijama
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2018, 13:21   #6
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

instalirao sam danas da bi probao zbog tebe, i da ez drummer nema tu opciju, ali instaliraj superior drummer 2 ili 3 i on ima vrlo jednostavnu opciju mapping gde desnim klikom na pad pa zatim odaberes sempl gore desno i mozes dodelit jednostanim prevlacenjem misom na bilo koju tipku klavijature, posto je proizvodjac obe aplikacije isti superior bez problema ucitava bilo koji kit sa ez-a mislim da ima cak i puno vise opcija za edit i mnogo kompleksniji mixer...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2018, 23:03   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala puno prijatelju na trudu, cenim to..hvala jos jednom puno i pozdrav..ako sta treba, tu sam
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2018, 21:23   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

evo opet ja...instalirao superior drummer 3, sve sljaka odlicno, povezao sa klajvom i radi bez problema...e sad ono sto me zanima je sledece, ostalo sam sve manje vise sredio...Kako kontrolisato volume sa klavijature na SD3? Program ima opciju midi learn, i kada recimo pokrenem tu opciju za jacinu recimo dobosa, i na klavijaturi poajcim/smanjim dobos u nekom ritmu, on prepozna tu komandu, sacuva jei kasnije mogu bilo koji element bubnja da smanjujem i kontrolisem sa klavijature..Problem je "globalni" volume, to jest volume kompletnog bubnja, i kad smanjim ceu kompletnu klavijaturu da se smanji i bubanj....Pokusao sam na master volume klizacu takodje preko ove komande midi larn, ali u ovom slucaju ne prepoznaje ni jednu komandu sa klavijature, niti onaj master potinciometar klavijature, niti balance potincimotear, niti ono podesavanje jacine bubanj/bass/acc kod korga, i tu takodje ne reaguje jacina bubnja, znaci nigde ne mogu celokupan bubanj da smanjim..Mogu kao sto vec napisah pojedinacno komponente i to je ok, ali hocu kad ceo ritam na balance da se smanji i bubanj, ili makar da se smanji cela klavijatura pa i bubanj na master potinciometru...do sada nisam uspeo jos samo to da resim a evo pokusavam pola dana, oko toga se macujem..ako imate predlog ili resenje, pisite...Probao sam sve opcije u MIDI podesavanjima klajve i nista...Instalirao sam i Vst host - Cantabile i Forte, ima nekih podesavanja, ali ja nisam siguran kako to podesiti...ako moze neka pomoc, bio bih zahvalan...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2018, 22:12   #9
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pitanje je samo koje komande tj. koje midi poruke salju volume potenciometri sa tvoje klavijature, a to se pogotovo u cantabile performeru moze lako videti i dodeliti volume potenciometru od sd3 jer u cantabileu takodje postoji learn funkcija za njegove potenciometre, ako ne uspes javi se na pm pa ce mo to srediti...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2020, 23:19   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Opet ja sa istim problemom..Da li neko zna zasto pa4x ne salje midi poruke za master volume i za balance potinciometre? Ne kontam gde je problem, cak i u midi podesavanjima postoji poseban midi filter za volume i za balance, i opet kad ih ukljucim apsolutno nikakvu midi komandu klavijatura ne salje..probao sam i preko cantabile preograma kao sto je kolega u prethodnom postu napisao, preko midi monitora da vidim, ali nikakve midi komande ne stizu od ta dva potinciometra, iako je ocigledno da su u planu i oni za midi kontrolu, cim imaju svoje filtere u midi podesavanjima....zna li neko o cemu se radi, gde je problem?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije