Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.02.2015, 11:25   #11
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se da je MDF veoma ograničen, mislim da se na Ty5 nije ništa mijenjalo u odnosu na prijašnje modele.

Kada bi na REGISTRACIJAMA primjenili funkcije pretraživanja ili slaganja favorita sa MDF-a, to bi bio potpun pogodak.
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2015, 14:57   #12
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
Songbook kod Korga je mnogo bolji i od registracija na Yamahi. Tu ama bas mozes sve da postavis.

..
Na registracije mozes sve da postavis.Ama bas sve.Napomenuo bih da se registracije mogu koristiti na vise nacina,zavisno od potrebe i samih sviraca.

Da li u Song Book mozes da postavis da bez diranja ili cak gledanja mjenjas Terce Karakteristicne za neku pjesmu.Npr iz molske u dursku sa jednim dodirom i da se vracas iz jedne u drugu samo sa dodirom,bez cackanja po ekranu?

Da li takodje, moze se, kada odredimo ime "perfomenance" npr "Grudi me bole" od Sabana Saulica : Jednom kad pozovemo tu perfomenancu da na dodir mjennjamo ritmove npr 7/8 i begin,?

Hvala!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2015, 19:52   #13
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prilikom koriscenja registracija sa jednim ritmom, pozivanje boje SA SAMO JEDNIM klikom ja vidim mogucnost za 12 boja. Da banka bude ritam, a u okviru banke 8 registracija sa razlicitim bojama pa da se koristi opcija freeze i plus 4 ots-a. To je po meni najlogicniji nacin za rad live gde su najvise boja dostupnih po ritmu. Mada meni nedovoljno. Gde se tu ogleda prednost u odnosu na korga.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2015, 20:14   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako sam te dobro shvatio, ti jedan ritam vežeš uz jednu banku (8 registracija). Tako dobivaš 4 OTS sounda + 8 soundova po svakoj registraciji. Ukupno 12 soundova.
Ako ti taj broj soundova nije dovoljan, a ne želiš izlaziti iz trenutne banke, možeš napraviti slijedeće.
Na jedan te isti ritam postavi drugačije OTS-ove (nazovi ih novim imenom BEAT ots1, BEAT ots2 ...) Na taj način u jednoj banci dobivaš 8 (istih) ritmova sa po 4 OTS, plus onih 8 soundova iz registracija. Ukupno 40 različitih kombinacija (R1, R2, R3) bez da izlaziš iz banke.

I ne moraš se zamarati sa FREEZE opcijom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2015, 21:12   #15
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Lepa zamisao casper. Hvala. Voleo bi cuti kako ti recimo koristis registracije ili neko drugi ko radi sa yamahama.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2015, 21:30   #16
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja radim na isti nacin kao ti: Jedna Banka -Jedna pjesma (sad ce Casper da zagalami na mene )

Za Moj repertoar to je meni najbolji nacin.

Jednom kad pozovem pjesmu nema vise caprkanja i trazenja.

8 dugmica i cista matematika .

Vidjecemo kako je na Korgu--uskoro ce doci akobogda....

Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2015, 22:17   #17
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kratak off. Idealan aranzer - jedno 30 programirajucih tastera za ritmove i jos toliko za boje i jos po mozda 10 kojima ce se menjati banke. :-D End off.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2015, 22:37   #18
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@tyros2 -ti voliš komforno, i neka, to ponekad zna biti prednost
Šalim se, ali kao što smo odavno pričali o pristupu registracijama, svatko ima vlastiti pristup.

On ovisi o navici, potrebama i znanju.

Kod mene je navika stečena od prije, imao sam klavijaturu koja je bila djelomično ograničena brojem registracija (to se kod Technicsa zvalo PANEL MEMORY). Imala je svega 13 banaka x 8 mjesta. Naspram Yamahe veoma skučeno ali sam se snalazio i bilo mi je to sasvim dovoljno. Vjerojatno zbog toga sada prakticiram jedna pjesma jedna registracija ili eventualno dvije.

Način izvođenja repertoara (pod tim podrazumjevam izraz potreba) određuje kako će one biti složene. Kad se pjesma radi studiozno, s preciznim podešavanjima svake sitnice na soundu, od efekta do panorame, onda će jedna BANKA biti "mala". Ja ne radim tako, jednostavno ne stignem, niti se želim opterećivati sitnicama tijekom izvedbe. Treba još uz svirku pjevati, pogledati ljude oko sebe, pratiti atmosferu, namignuti komadu preko puta ...

I znanje kao treći faktor, utječe na to kako koristiti registracije. Spomenut ću samo dva pojma REGISTRATION SEQUENCE ili FILE ACCESS. Pored već spomenute FREEZE opcije ovo otvara nebrojene mogućnosti kombinatorike.

@calevh - sa FILE ACCES već imaš 12 programirajučih tastera za ritmove, tj. za grupu ritmova koje najćešće koristiš
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2015, 00:03   #19
lagunabend
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.10.2008
Mjesto: GB
Postovi: 119
Downloads: 2312
Uploads: 20
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 28 puta u 26 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
lagunabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
lagunabend pošalji poruku preko ICQ messengera lagunabend pošalji poruku preko AIM messengera lagunabend pošalji poruku preko Yahoo! messengera lagunabend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega po meni najlakse,to je ono sto mi na yamahi nedostaje SONGBOOK,tu mozes da postavis sve, ritam, tempo,sve boje(farbe 4 sts),tekst,genre(zanr ,pop,rock,folk ,narodno i sl...)i sto je najbolje mozes da smestis milion njih
lagunabend je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2015, 00:49   #20
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve to mozes da imas u registracijama na cetvorki,vidim da imas cetvorku .


pozdrav

Promijenjeno od Dell (13.02.2015 u 04:25 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije