Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.12.2011, 15:53   #1
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Fantom X6 - Sredjivanje set

Pozdrav kolege! Nisam nikada postao u ovoj kategoriji jer sam uvijek bio zagrizeni Korgovac ali stvari se vremenom mijenjaju Novi sam u svijetu Fantoma jer od prije 4 dana posjedujem Fantom X6. Dosao je neki set uz njega i ima u njemu i dobrih stvari ali dinamika, efekti i masa nekih stvari su uzas. Volim da krenem sa radom od nule, polako da sredim sint kako meni odgovara. Da bi to uradio volio bih da vratim postavke cijele klavijature na fabricke i da sve sto je bilo moguce prepraviti, bude vraceno na default ali pri tome da ne pobrisem stvari koje se nalaze na kartici jer cu vjerovatno vremenom nesto od toga i iskoristiti. Isto tako necu da sint ponovo ucitava taj set koji je na kartici. Dugo sam Korgovac,imao skoro sve Korg workstation i nadam se da me razumijete u kakvim sam sada problemima... Hvala na pomoci !
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2011, 20:43   #2
SerCole
Drugar foruma
 
SerCole's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.06.2006
Mjesto: BiH,I.Sarajevo
Godina: 41
Postovi: 77
Downloads: 438
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Weltmeister Supita
Interesi: Muzika
SerCole befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kakvi su utisci o x6-ci,posto se i ja razmisljam da kupim istu,a bio sam korgovac?
SerCole je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2011, 23:40   #3
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@SerCole...imao sam Korg M1, T3, X3, 01W, jos uvijek imam Trinity i Pa1XPRO...probao TR, Le itd. Evo prvih utisaka o X6...znam ga upaliti i ugasiti Sto se tice tipki,perverzija u odnosu na TR i Le. Ne odskacu mnogo ni od Trinity, Triton Classic, Extreme, Studio... Sto se tice X6 uradjena je extra kvalitetno a njegove fabricke boje su odlicne. Treba im malo dorade i ima ih mnooogo koje su jako iskoristive. Sada je kvaka kako ih dotjerati i prebaciti u User ili ih sloziti kao sto smo ih mi Korgovci slagali u COMBI. Ovdje vjeruj moze mnogo mnogo vise iako ja pojma nemam kako se sta radi (vidis da ga ne znam vratiti na fabricko stanje a kamo li sta vise da uradim). Dovoljno ti je sto imas 512 MB RAM za semplove i nece se imati potreba za "kracenjem i skrnavljenjem" semplova da mogu stati u 32 ili 64 MB RAM. Bilo bi mi drago da jos neko u BiH ima ovu masinu jer cini mi se da jako malo ljudi svira na X6 ili Fantomu uopste. Bice posla mnogo oko klavijature ali sta je tu je Uglavnom mi nece sint zvucati isto kao kod 1000 muzicara koji koriste skoro iste PCG sa istim semplovima samo pod drugim imenom ili cak i istim . Hocu reci, Roland nije copy /paste kao Korg , nema toliko materijala za skinuti ali ko voli da radi sa klavijaturom to mu ne prestavlja problem... Ovdje treba noci i noci da se presjedi uz klavijaturu da bi dobio ono sto hoces ali ce to sigurno biti tvoj prepoznbatljivi sound. Nemoj da te ja nagovaram da kupis Fantoma...
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 00:04   #4
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo Dino,pise na zvanicnom Rolandovom sajtu,kako se radi fabricki reset
za Fantom X6:

http://www.rolandus.com/search/advan...eset+fantom+x6

A poslacu ti link na PP,gdje je to malo jasnije objasnjeno.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 00:14   #5
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala druze Sejo Sarajlijo Vidio sam ja u manualu kako se radi reset ali da mi ej da zastitim set na kartici i da kada ponovo ukljucim Fantoma ne ucitava taj set nego da krenem sa svojim od nule ... TO je problem . Hvala Sejo!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 00:18   #6
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dino,

Postoji li nacin da taj set sa kartice nekako kopiras na PC recimo i da li se ta kartica formatira inace.
Ako tako moze,onda ne bi bio problem.
Mada,vjerovatno si o tome vec razmisljao.......samo pitam onako.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 00:29   #7
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Koliko sam ja dokucio u samoj klavijaturi ne vidim nacin formatiranja kartice. Prebacivanje na PC je izvodivo i to sam shvatio Ma polako se ucim Sejo ali mi Rolandovci cute kao zaliveni ...niko nista da napise ccc
DinO74 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio DinO74 za ovaj koristan post:
Eddin (03.12.2011)
Star 03.12.2011, 04:14   #8
Eddin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Prijedor-Berlin-St. Louis
Postovi: 17
Downloads: 64
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Harmonika,Klavijature, i Glas
Eddin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Eddin pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard I ja sam novi Rolandovac

Jarane, ja sam ti imao i jos uvijek imam Korga. Prije neki dan sam kupio Roland Fantom X 6 i ne znam mu nista sad za sad. Ali ako ti sta mogu pomoci posto odlicno pricam engleski i ako sta treba prevesti u vezi uputstva samo mi javi, ali da ti kazem nisam samo muzicar radim i jos puno drugih poslova pa sam ponekad kratak sa vremenom, ali potrudicu se.
(sta mislis da izvadis karticu i onda ga resetas bez kartice na fabricko stanje, pa kad to uradis ubaci karticu ali je nemoj svu loadirati nego samo ono sto ti treba pojedincno???... ne znam moze li se ovako ali samo razmisljam malo na glas.
Ja nema kartice da probam to.
Eddin je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Eddin za ovaj koristan post:
DinO74 (03.12.2011)
Star 03.12.2011, 12:33   #9
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Eddin ... dobrodosao u klub I ja isto kao ti nisam samo muzicar ali svaki vikend sviram. Hvala ti puno na tome sto mi hoces pomoci pa cemo nekako razmjenjivati znanje, ko sta prije provali na njemu i to bi trebalo biti to a i pomoci ce sigurno kolege sa foruma. Znam da ih ima mnogo koji sviraju Fantome ali izgleda nisu bas aktivni na sajtu ali polako. Nije zurba. Ima jos jedna stvar koja mi se svidjela u vezi Fantoma... Ovaj moj je stigao sa 256 MB RAM. Juce nakon zavrsenog radnog vremena sam malo pregledao kompjutere u firmi u kojoj radim i u jednom kompu nasao Kingston modul od 512 MB (SD RAM PC133 3,3V CL3), dodjem kuci, ubacim ga u Fantom i radi bez problema Tako sam bez dinara nadogradio RAM u klavijaturi .
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 13:44   #10
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Spojis fantoma preko usb sa Pc i mozes sve da kopiras u pc tako da nemas problema ako nesto zeznes sa resetom,mada ako ti je sacuvano na kartici izvadi karticu i reseruj ga. Imas sve lepo objasnjno u Manual od fantoma skini ga sa rolandovog sajta kao i drajvere.
sinisa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije