Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.08.2018, 00:30   #31
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pre par trenutaka sam zavrsio prvu svirku sa Rcf NX 45-A i RCF SUB 8003 AS II. Utisci su pozitivni. Naravno, ima jos nekih stvari koje treba popraviti u miksu, ali generalno sam jako zadovoljan ovom kombinacijom. Kutije zvuce "produkcijski", prefinjeno, a imaju snage i pritiska toliko da sto se vise pojacavaju bolje zvuce! Ni u jednom trenutku se ton nije izoblicio, niti su se kutije "gusile". Binovi - izuzetno snazni, dubok bass, ali ne smeta u svirci. Ukratko - zadovoljan. Stekao sam utisak da kutijama fali malo srednjih, to je jedina zamerka, mada sam mozda navikao na te srednje na ranijim kutijama, pa mi je zato bilo malo cudno.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dekiciric za ovaj koristan post:
hadzidinic (14.09.2018)
Star 06.08.2018, 19:19   #32
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Definitivno HK...

Koristimo 112FA vise od godinu dana, i prezadovoljan sam. Od svih kutija u tom cenovnom rangu, nema bolje kupovine. Trenutno koristimo samo dve za monitoring ili manje svirke. U jednom periodu smo koristili 4 + binovi kao glavni izvor zvuka. U tom cenovnom rangu najlinearniji zvuk, najprecizniji, najdalje baca, gabariti, kvalitet izrade...

Par meseci stare aktivne RCF 725 su otisle na dobos kada smo na dva minuta uporedili kutije 1 na 1.

Ko nije zadovoljan sa 112FA, treba da promeni referentni izvor zvuka na kome steluje svoj instrument i svoje poimanje istog.

Napomenucu opet, boljih aktivnih kutija ima, ali za te pare ne.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2018, 22:57   #33
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Marjane,gde to ima boga ti meyer sound kutije u makedoniji daj reci dolazim odmah
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2018, 17:11   #34
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ko sto rekoh ranije. Meyer i ostali top brendovi se ne kupuju po prodavnicama vec se naruce kod distributera.
Niti jedna prodavnica na svetu ne drzi top brendove na lageru. Sve se porucuje za kupca i ceka se isporuka.
Dakle sve se moze nabaviti. Samo ti spremi novac.

BTW u makedoniji nije samo Artist. Postoji jos par drugih dobavljaca opreme.
Skoro je i Sky Music otvorio prodavnicu.
Mada uvoznik za manje vise sve brendove koje zanimaju normalne kupce je Alfa Audio. Ujedno imaju i najbolji servis u drzavi.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (07.08.2018 u 17:14 sati)
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2019, 20:54   #35
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bio sam u radnji da uporedim direktno jednu pored druge hk i dsr, na testu se nasla i dsr 115.

Hk: plug and play, dosta basa s obzirom da je 12-ica. Mislio sam da su ravne dok nisam cuo yamahu, onda se ispostavilo da hk ima malo smiley face eq. Zvuce dopadljivo cim pustis, ali nema detalja u srednjem opsegu kao na yamahama. Za dj varijantu odmah spremne, bez podesavanja na mikseti. Vokali malo uvuceni. To je to, dobro radi, dopadljivo, imaju muda mada taj bas malo muti sliku na ponekad u nekim pesmama.

Yamaha dsr 112: na prvu, agresivnije, srednji i visoki stegnuti, mnogo manje basa nego hk, ali je i manja kutija od hk, pa verovatno zato, ravne skroz. Za bend odmah spremne, vokali odlicni, za dj-ing treba da se koriguje srednji spektar malo, zvuci mi kao da je trosistemac (prijatno iznenadjenje). Bez bas binova nemaju sta da traze, uz bas bin, vrhunski.

Yamaha dsr 115: velika kutija, teza 5-6 kila od prethodne dve, zvucno izmedju hk i dsr112, jača od obe, ima prilicno dubok i jak bas, ali ne mutav. Uz bas binove kad se isece od 100hz, radi kao dsr112 ali sa malo manje srednjih, ali opet malo vise nego na hk. Na prvu najdopadjivija. Moze da se koristi bez bas binova za manje prostorije i svirke.

Hk glavna mana: pojacalo ima ventilator za hladjenje, yamaha ima prirodno hladjenje pa se moze reci da su pouzdanije u tom smislu.

Dsr 112 mane, nema basa uopste, bez binova da se ne pokusava bilo sta osim svirke tipa gitara + vokal, uz binove, vrhunski satelit

Dsr 115 mana: tezina, 28 kila
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio hadzidinic za ovaj koristan post:
dmmacak (24.03.2019)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije