Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.02.2018, 00:47   #11
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja uopste ne radim tako, msm nemam taj mozak. svirao na g1000 i triton le 14 godina, otisli dugmici nije se vide dalo popravljati, uzmem pa3x, nisam hteo nista ispod, jer mi je odgovaralo 512rama za semplove, i to je odlicna ram memorija, kad ti dodsadi uvek mozes ubacit nesto drugo sa opet 1000 ritmova i svi na semplove, i ja sam rekao
nekaaa izlazi sta god hoce visee meni vise nista ne treba i tako i bii,
evo cetvrta godina samo pa3x nosim na svirku, radi svud i svee i u svim uslovima, izdala me nije, ako je jebeni g1000 radio mi 14 godina, moze i ova 10 minimal, korg je korg ne bitno koji model sve je to isto, samo rama kad imas dosta ti je, mozes sve uvek ne bitna godinaa koja je.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2018, 05:40   #12
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dmmacak
Kolega , to sto si reko , da ti je najbolje radio set sa fabrickim bubnjevima to si u pravu beskonacno posto , evo ja e vratih sasvirke koju sam tesko odradio , jer sam ubacio yamahin bubanj u korg pa 700 ,,,,, razocaro sam se totalno uzasno kad sam pustio baladu fabricku , osto sam bez teksta ,,,,,, tako da cu set koji mi se dopadne samo staviti fabricke bubjeve umesto oistojeceg i i cepaj
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2018, 10:13   #13
SaleSynth
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.02.2018
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
SaleSynth ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@branoy Pametno razmisljanje.Instrument je alat za posao a ne modni detalj.G1000 i Triton,odlicna kombinacija,a sad Pa3x,jednom ga sredis i posle samo promenis i dodas sta ti zatreba.
Moj drugar imao drugu situaciju.Svirao Pa2x u kaficu skoro dve godine svaki vikend,cim je izasao Pa3x covek ga kupi i za par dana odnese na posao,kaze mu gazda 'gde ti je ona velika klavijatura,sto si mi doneo ovu igracku'.
Ali su mi najjaci ovi sto prodaju Kronos ili Kronos X,pa kupe Kronos 2.Koga god pitas zasto je to uradio,kazu zbog memorije,a svi Kronosi na Balkanu nemaju ukupno 4GB materjala.Ili kazu ima drvene stranice,kao da ce da ga loze na zimu.
SaleSynth je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2018, 11:33   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kupovina novog instrumenta je osobna stvar svakog pojedinca. Da li će to biti top model ili neki jeftiniji, ovisi prije svega o "stanju na računu" ali i o tome koji su nam prioriteti. Evo teme koja govori o tome, a ona je usko vezana i uz ovu tematiku. Citirat ću od tamo dio svoga posta, da se ne ponavljam.

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
......

Ako na stvari gledamo iz drugog kuta, profesionalnog, onda treba težiti da i instrument bude u skladu s onim što radiš. Možda ne treba biti najnoviji top model ali svakako da je 10 godina stara sprava već dala svoje. Uostalom, ako "ona nije zaradila" za nešto novije i modernije onda je bolje da se niti ne ide svirati za pare. Sviraj doma punici i za svoj gušt, bolje i to nego kolegama spuštati cijenu. Ništa osobno, ovo je samo moje općenito razmišljanje.

Naravno da gosti koje zabavljamo nemaju pojima da li koristimo skupi ili jeftini instrument. Bilo bi i smiješno kupovati top model samo da bi se mogli pohvaliti drugima ili da bi ti se kolege divile. Novi i skupi instrument je prije svega stvar osobnog zadovoljstva. Ne razmišljam na način da li će mi se klavijatura isplatiti i kada ću je otplatiti. Možda je danas moj stav takav upravo iz "poštovanja" prema svim onim novcima koje sam u zadnjih 30 gdoina stavio u đep svirajući na aranžeru. Kako god, dobar sound na nastupu i feeling koji tada imam je za mene posebno zadovoljstvo. Netko voli brze motore, netko uživa u egzotičnim jelima, netko bi dao zadnju paru za malu Amazonku ... svatko ima svoj užitak.
Čini mi se da neki ljudi mjere kvalitetu klavijature jedino po količni RAM memorije i po tome koliko sampla stane u nju. Mogu razumjeti i taj razlog ali ne vidim smisao ako se unutra utrpavaju stari i loši samplovi. To je ono što sam želio ovdje istaknuti. Zato mi je drago što postoje i drugi muzičari kao što je @dmmacak i @gagan koji čuju kvalitetu tvorničkih zvukova i daju im prioritet nad ovim "smećem" što se dijeli i prodaje unaokolo.
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2018, 13:11   #15
SaleSynth
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.02.2018
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
SaleSynth ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na mom EA7 sam nasao dve-tri dobre bas gitare,e to ne cak u East Europe banci,mada i tamo ima nekoliko lepih i vrlo upotrebljivih bas gitara,vec u obicnoj Guitar/Bass banci.Za moj ukus jos uvek vise postujem japanske fabricke boje,od 'tankih' semplica Made In Balkan.
SaleSynth je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2018, 14:06   #16
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije ni to baš tako jednostavno.
Specifični semplovi koji nemaju o rom-u klavijatura ipak se moraju ubacivati.A takvi su kakvi su .
Sve ostale kategorije instrumenata koje su u klavijaturama imaju dobranu prednost naspram ovih naših koje kruže godinama .

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2018, 14:16   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno, nisam niti mislio na specifične samplove poput "naših" harmonika ili tambura. Mislio sam prvenstveno na sound bubnja i bas gitare. Kad vidim u "setu" bubanj sa svim svoojim elementima, a velik je (čitaj: mali je) 6,5 MB, odmah znam da se radi o "kvaliteti" koja se čuje. Kad se to još spoji mono na razglas ...
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2018, 14:18   #18
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Semplovi vz, cz, dx serija, govorim o narodnoj muzici, koju ja ne sviram, su nezamjenjivi.
Opet tambura, harmonika, buzuki, koto trem. dosad nisu bili zastupljeni u samom rom- klavijatura.



Pišemo istovremeno

Promijenjeno od romario (24.02.2018 u 14:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
romario je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2018, 03:39   #19
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 30
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nisam izdrzao da se ne prikljucim na ovoj temi ... znam da je malo staro ali eto moram da kazem ono sto ja mislim ... 10 godina sviram na Roland. Prvo je bilo E96 pa godinu dana kasnije G800 i nakoj dve godine dosao i G1000 u koji sam ugradio hard disk. Znaci skoro 7 godina sam na G1000 i niko i NIKAD mi nije rekao "brate zasto nemas semplove u klavijaturi? " ego svi su prosli srecni i zadovoljni a meni je doneo brdo para. Jos ga cuvam ali pred tri meseca sam konaco i ja usao u korg familiju ito sa korg pa1x pro koji ima 32mb ram u sebi. Jedina pricina da uzmem korg je bio samo nacin rada na klavijaturu, tacnije trebao mi je onaj SONGBOOK koji mi se veoma dobro nasao, a i pored toga tu je vokalist koji savrseno odradi posao (bar meni jer ja sviram i pevam sam po kafanama) i naravno, ram je dovoljan da se uradi neka dobra harmonika i bar 2 ili 3 drum seta sa koje odradjujem sav posao a tu je i veliki prostor ritmova sa direkt hd funkcijom.... i znate sta.? Opet mi nije niko i nikada rekao "brate, sto ne uzmes pa4x pa da imas ram da ceo svet stane u njega ? " Za meni tu je kraj a 32mb rama su sasvim dovoljni i sluzi ce me godine. Pozdrav dragi ljudi
__________________
Roland G-1000
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2018, 09:43   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poznam čovjeka koji je profesionalac u poslu, završena akademija, cijeli život svira, prati neke poznate estradne umjetnike na pianinu i svira uz to kao OMB. Svira niti manje niti više, Rolanda G800 i Korga I4 (jel se netko sjeća tog instrumenta). Siguran sam da niti njemu nitko nikada nije došao i rekao da ima stare i loše instrumente jer ... onaj tko se razumije nema što reči na to, a ostalima je sasvim svejedno jer ovi metuzalemi "lupaju" isto kao i oni novi i skupi. Toliko o tome zašto tebi nitko nikada nije rekao da sviraš na oldtimere. Isto tako sam siguran da bi on rado koristio nešto modernije (tko bi znao koji su razlozi da ih nema) i novije kao što si i ti poželio imati vocalist, 32Mb rama, više mjesta za ritmove .... Dakle, tehnički napredak je osnovni razlog kupovine novog instrumenta. Da li je "granica 32mb" ili više od toga, sasvim je svejedno ali svatko od nas teži ka boljemu i tehnički naprednijem. Dali će netko sa strane što prigovoriti ili komentirati uopće nije bitno ali svatko onaj tko poštuje posao kojim zarađuje novac, ne bi se trebao zadovoljiti s prosjekom i reči - za mene je tu kraj i ovo što imam sada je sasvim dovoljno još dugo godina.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijature, nove, sample

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije