Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.08.2017, 23:13   #31
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ok. neću više, ali ako hočeš mogu ti sredit pravu informaciju od "vaše" računovodske agencije od vaše države, što radi poreze, lično sarađujem sa nekim agencijama, a da ti dam adresu, pa ih pitaj, baš mi te kolege dođu kod nas 18.8. a i ja često idem u Srbiju kod njih. Nemoj nešto tvrditi o stvari ako neznaš! Prvo nauči. ajde neću više o ovoj temi! Šteta , umesto da si objasnimo ko šta zna onima koji još ne znaju a bi želeli da znaju, ovde nastaje negativna energija. Forum je zato da si pomognemo, to je cilj. Baš mi je žao!
megane je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2017, 00:46   #32
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@vunimrav kolega niko ne spori tvoje godine ali ovde je reč o tome da nije u pitanju potvrda, tj. takozvana licenca, već problem što to uopšte nije nikakva licenca, mogu oni da stave šta hoće. To je obično parče papira gde piše da je neko član tog sindikalnog udruženja i ništa više.
A pojedini vlasnici restorana su u mom kraju već krenuli da traže taj bezvredni papir i da prave problem muzičarima jer i oni ne znaju baš detalje samo su nešto načuli i sad nastaje problem. Ja s već imao par verbalnih okršaja i na kraju ću da nosim moju diplomu srednje muzičke škole gde piše "muzički izvođač". 😁

Zar to manje vredi od članske karte nekog tamo sindikata?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2017, 10:05   #33
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nikadvišekorg,kolega kako kaže pesma "ja u klin ti u ploču".Ti si postavio slike na kojoj se nalazi potvrda da si neko član sindikat muzičara za ne?
Ako poggledaš moje slike ond ćeš videti da na njima ni na zaglavlju a ni dole nema reč "sindikat" već da je to uverenje kojim jedno od dva reprezentativna udruženja SEMUS meni daje uverenje d mogu obavljati ove poslove koje obavljam.Bili su mi svega nekoliko puta nazovi inspektori, i kad sam im to pokazao-teraj dalje,a meni ništa drugo i ne treba.
Ja sam polagao čini mi se 2002 ili 2003 u Su u komisiji između ostalih je bio i B.Đokić i tada je to bilo jedino reprezentativno udruženje u SRB,ali kako kod nas u zemlji svega mora biti u nekoliko varijanti(nekoliko udruženja novinara,sindikata...)svaka partija osniva svoj,to i ti znaš,no to mene ne interesira,meni je bitno da mi ne smetaju dok radim i da mi priznaju to moje "uverenje" ili licencu nazovi kako hoćeš,ali nemoj zaboraviti na mom papirtu ne piše da sam član neke sindikalne organizacije.
Evo ovih dana mi treba stići za ovu tekuću godinu,i baš me briga,5oe mi ne znači ništa,a tih mojih 50godina me je naučilo "da se sa rogatim ne mogu bosti".
Uveravam te da postoji pravna država(a od nje smo milijardu godina)da tvoja diploma SMŠ nije ulaznica za ovo o čemu pričamo već upravo ta "licenca".
I med sestra završi med školu i bez položenog drž ispita ili kako se već zove ne može da počme raditi,advokati bez članstva u adv komori,lekari u lek komori...i tako dalje a svi oni imaju diplome.Zašto je dako,ne znam,znam smo da se tko mora,da li mi se sviđa,pa jebem li ga nije neka lova.i samo neka me ne diraju.
Usput pre četiri dana sam imao dve večeri svirke u restoranu koji je jop pod vlassništvom države.na recepciji me dočekao ugovor,potpisao,jedan promerak meni njim dva ti i danas sutra očekujem poruku od banke Inteza.
Ko nema taj papir o kome pričamo-tu teško da može svirati,e sad....
Veliki pozdrav,i da zaboravih,kolega
@megane,ma ne treba meni podučavanje iz oblasti poreskih zakona...ugalvnom radim za bakšiš

Promijenjeno od VUNIMRAV (07.08.2017 u 10:08 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2017, 10:28   #34
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pošto očigledno nisi razumeo šta sam objašnjavao ajde da skratim, ovo će ti reći svaki pravnik - Zakon o radu je "stariji" od internog zakona tamo nekog muzičkog udruženja. Mogu oni interno da donesu šta god hoće, uvek prvo ide stariji zakon. Veruj mi da imam iskustva sa tim i više nego što ovde mogu da serendam.
Za ove profesije koje si naveo je u Zakonu o radi jasno definisano sve to što si naveo, za muzičare ne.
Pod broj 2 pogledaj samo ove članke kakva je prevarantska rabota
http://www.popboks.com/article/7467

dok sam gledao sajt tog semusa ismejao sam se "internim aktima" koje donose i načinom formulisanja istih.




Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2017, 10:43   #35
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što se mene tiče tema može pod ključ,ovo ne ide u dobrom smeru!
Pozdrav za sve!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2017, 11:02   #36
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Što se nas ostalih tiče vas dvojica bi mogli da spustite loptu kako bi tema ostala za nas ostale a vi se lepo nađite na pivu pa usaglasite mišljenja...elem...samo ime licenca je totalna glupost i nebuloza jer je licenca za obavljanje neke delatnosti sasvim drugo...nisam siguran da lekar,advokat,inženjer ili pravnik mogu bez svoje diplome da odu pred neku komisiju ili ne odu i ovi im daju licencu za obavljanje neke delatnosti...sa druge strane ako ću ja kad popijem da zovem u kafanu nekog seoskog svirca koji zna moje 4 pesme koje nikad nisu snimljene niti objavljene ili slično da mi svira što taj neko mora da bude član kod npr Đokića ili bilo koga...to je još jedna u nizu muljačina...pre nekoliko godina bio je problem čije licence se priznaju to jest đokić protiv svih ostalih a danas se vidim đokić ne spominje nego su neka druga udruženja isplivala....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2017, 11:03   #37
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zašto pod ključ? I suprotna mišljenja su dobra, dok god nema uvreda. Zarne vidiš kakva je to banditska skupina da su napravili monopol, i kontaktirali hrvatsku graničnu službu da ne pušta muzičare koji nemaju njihovu člansku kartu. Ja o tome govorim jer deo ljudi misli da je ta "licenca" sad ono što je problem.
Oni samo koriste vakuum u neznanju što muzičara što restorandžija i pecaju članove.
Udruženje možemo da napravimo i mi na yu midi i da izdajemo potvrde da smo članovi što i nije loše, i ako se to zavede u APR istu važnost ima kao i taj SEMUS. O tome govorim. Ne budite ovce da idete linijom manjeg otpora gde svi tu i vi. Mislite glavom.
Dovoljno mi je bilo kad sam video da su u internoj odluci u semus izglasali da članarina bude 2% od zarade umetnika ali zbog određenih nemogućnosti naplate stavljeno na 3500 din hahahaha. Koje lopine.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2017, 11:28   #38
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Čekaj...kakva je to fora sa hrvatskom sad....kod nas u srbiji ?....ja treba za 2 nedelje nekim drugarima negde kod ZG da sviram...kuća i privatno druženje....mislio sam da oni tamo plate porez na našu svirku ili kako već beše može a mi samo lične instrumente ponesemo jer nam ne treba ATA karnet....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2017, 12:15   #39
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ata karnet je pasoš instrumenta i ako je nešto lični instrument a velike je vrednosti morao bi da imaš ata karnet za njega.
To što nekad tolerišu pa se prođe s tom forom ne znači da tako može i treba.....

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2017, 13:40   #40
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Zarne vidiš kakva je to banditska skupina da su napravili monopol, i kontaktirali hrvatsku graničnu službu da ne pušta muzičare koji nemaju njihovu člansku kartu
O čemu je riječ ovdje? Ja i moja grupa živimo u BiH, a skoro svaki tjedan sviramo u Hrvatskoj, imamo ATA CARNET, nikada nam niko nije tražio nikakvu sviračku licencu ni na carini, pa ni u objektima gdje smo do sada svirali.
Doduše za objekte su vlasnici objekata i oni koji su organizirali svadbe rješavali sve, ali kakva je priča za nepuštanje na granici?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije