Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 29.08.2013, 01:53   #141
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aman ljudi, zar stvarno ne vidite dokle je ovo doslo. Zar je to uopste toliko bitno da se desetine i desetine postova pisu, a u sustini se nista nije napisalo sem povremenih vredjanja i izliva frustracija. Sale pomenu da se tranzit ogradio. Tacno, ogradio sam se od pogadjanja i nagadjanja, da li i koliko je snimak midi file, a sta je i da li je uopste odsvirano. Ne mislim da je to nesto cime bi trebalo da se zamaram. Nemrgodjen, pominjes u jednom postu i ljude koji su zauzeti studijskim radom "pa su malo ispali iz fazona". Kako mogu ti ljudi koji su po profesiji konstantno sa zvukom, da ispadnu iz "fazona", kada su prinudjeni u svom radu, da cuju i kad muha, koja je nekim slucajem zalutala u Recording Room, prdne. Onda nastavljas sa pitanjem zasto se ti ljudi nazivaju profesionalcima kada ne reaguju na lazirane snimke. Odkale ti ta logika nije mi jasno, a i kakve veze ima moja reakcija na doticni snimak sa mojim profesionalizmom ? Zar zaista ne mozes da shvatis da jednostavno ne zelim da se bavim "odmotavanjem klupka" u vezi sa tim snimkom i javnim razapinjanjem i kamenovanjem bilo koga i to samo radi snimka koji je eto pod sumnjom da je "laziran". Uopste me nije briga da li neko pokusava da nas ovdje na forumu prevari svojim demo snimkom, to ne utice, cak ni posredno, na bilo kakvo prenosenje pogresnih naucnih informacija i savjeta kolegama, te se ne moze svrstati u nekakvu dezinformaciju koja bi nanijela nekom stetu, a radi koje bi trebalo da reaguje i tranzit kao "profesionalac u domenu zvuka". Uostalom, zasto bi tranzit uvijek morao da reaguje onako kako to nekome u odredjenom momentu odgovara ? Jedinu stetu sve ovo moze da nanese istom tom kolegi koji je postavio snimak, naravno ukoliko je on "laziran", a kako vidimo, diskusija je nanijela stetu i potpuno neduznim ljudima, koji eto nisu bili misljenja da je snimak "laziran". Za ubuduce, da ipak pokusas da zapamtis i shvatis, tranzit reaguje iskljucivo kada je u pitanju dezinformacija koja moze da nanese stetu velikom broju ljudi ili pak na neznanje ili poluznanje, koje pojedine ljude moze debelo da kosta. Takva jedna dezinformacija je i tvoja tvrdnja da u Sound Forgeu mozes da uporedis ta neka dva snimka i da tacno kazes da imaju istu osnovu. To ne mozes ni ti, niti bilo ko drugi u Sound Forgeu. Za takve stvari postoje sasvim drugi alati, koji na vrlo poseban nacin tretiraju audio materijal, a poticu svojevremeno iz laboratorija istocnog bloka (zemalja Varsavskog ugovora) za vojnu i industrijsku spijunazu Mogu te snimke da uporedim, mogu sa stoprocentnom tacnoscu da kazem da li su istog porijekla ili ne i to bez i najmanjeg promila dvoumljenja. Mogu... ali ne zelim time da se bavim, kako sam vec i napisao. Uzgred... Namrgodjen, par puta si nanio uvredu kolegi Zeljku a i jos ponekima, sto smatram za daleko vece zlo no nekakav "lazirani" snimak. Mislim da bi ipak trebalo da se bar malo obuzdas u svojim komentarima jer na primjer, nikako nije na mjestu reci za nekoga da "zivi u nekom drugom svijetu" ili tvrditi za pojedine diskutante da su iskompleksirani itd... itd... Priznaces to su prilicno teske rijeci, a opet bez ikakvog povoda i razloga.


@Ace
Nisam napisao da nazalost primjecujem "zlobu" u postovima ove teme, vec "zlo". To je daleko gore !!!!! Ovo sve skupa nije vrijedno moje paznje, a posto se pocelo sa niskim udarcima, tiho bih se povukao jer nikako ne zelim da me bude, "kao profesionalca", sramota zbog komentara koje bih eventualno napisao.
tranzit je offline  
Star 29.08.2013, 02:13   #142
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tranzit
Izvini onda, moja je krivica sto nisam razumeo na sta si mislio. Verojatno zbog toga sto mi je srpski jezik strani pa ne pravim dovoljno razlike.

A ujedno mogu da kazem i zbogom od ovoj temi jer slazem se da je postalo suvisno diskutovati vise. Idem da usnimim neki midi fajl od Mocart ili Betoven pa da metnem u demo snimci.
Ace je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
namrgodjen (30.08.2013)
Star 29.08.2013, 02:16   #143
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

LOCK do daljnjeg...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije