Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.03.2014, 21:30   #1
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Novi OS 1.63 za PA3

Nagovjestenje novog OS u Aprilu za PA3 moglo bi da znaci nagodinu izlazak PA4. Ustaljena praksa korga je da nakon tri godine po izlasku aranzera vrsi update koji priprema klavijaturu za sledecu generaciju aranzera. Pored ove cinjenise u samom uldatu se nalaze novi ritmovi i zvukovi ali nadamo se i vise toga u samom globalu. Ono sto bi dobro doslo je user scale u globalu koji bi nam dao vise opcija od sada ponudjenih. Uskoro ce i april pa recimo sredinom mjeseca ce se znati vise sto smo dobili. Vjerujem da ce greska oko pich MIDI veza sa modulima biti otklonjena. to je onaj problem o kome sam pisao pri izlasku Os 1.62.
Dodato:
Mala ispravka OS donosi nove sounds i performance a nisu pomenuti ritmovi.

Promijenjeno od keyboards (20.03.2014 u 22:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 09:11   #2
djorosaur
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 30
Downloads: 840
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, M3 xpanded, X5D
djorosaur befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Iskreno se nadam da ce nam sa novim O.S.-om dati malo vise zvukova a i neki novi ritam bi dobro dosao. Sa druge strane, ne bi bilo dobro da uskoro izbace i Pa4 jer ce vlasnici starijih klavijatura koje i dalje solidno rade posao pasti u bedak kada shvate da njihovim spravama vrtoglavo pada cena a za nove modele je tesko izdvojiti toliku sumu novca! Korisnije bi bilo da KORG izbaci neke nove programe kao sto to ima YAMAHA.
djorosaur je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2014, 06:36   #3
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Iskreno receno ne prizeljkujem niti sam uzbudjen vezano za izlazak PA4. Sto se mene tice nemora izaci jos 5 godina i vjerujem da cu ga cak i preskociti, to jest necu kupiti PA4. Zadovoljan sam sa PA3 koji mi je donijeo kracu vrziju 61 tipka i drums editing u style modu. Meni je to sasvim dovoljno da mogu da ga zadrzim mirne duse jos 5 godina. Cim je izasao PA1 kupio sam ga. Isti slucaj je bio i sa PA2 i PA3. Glavni razlog prelaska sa PA1 na PA2 bila je ram memorija. Posto vise nemam dovoljno jakih razloga niti zelja necu dati svojih $4000 do $5000 klavijaturi koja ce imati samo novi broj. Dosta je bilo bacanja para treba se malo ustediti i svirati na ovome sto vec moze da radi kako treba. Po meni par OS promjena su pametnija stvar nego novi model. Smatram takodje da je i PA2 sprava koja se moze zadrzati u dogledno vrijeme dok je PA1 zbog velicine, ram memorije vec zastario ali moze posluziti.

Promijenjeno od keyboards (22.03.2014 u 06:38 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, keyboards, za koristan post:
branoy (22.03.2014), chik (28.03.2014)
Star 31.03.2014, 06:14   #4
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sledeci korgov aranzer bi morao imati najmanje 1gig realne memorije za semplove sto je minimum da se predje na semplove kvalitete koja odgovara danasnjem vremenu a sto je semplovanje svake note u vise lejera u tri oktave. U slucaju da to nije isponjeno kao jedan od razloga za pomak sa PA3 onda nema smisla ni razmisljati o kupovini.
Takodje sledeci korgov aranzer bi morao imati tehnologiju koju je imao u najmanju ruku M3 kao workstation. Ovo je drugi razlog jer korg u tome tapka na mjestu zadnjih 11 godina. Nismo ni mi papci da cemo nasjesti na malo prasine u oci i novim brojem4 sa drugim bojama i dugmicima.

Promijenjeno od keyboards (31.03.2014 u 06:16 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 10:10   #5
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da je vec vreme i da se predje na 24-bit-ne semplove,tj semplove studijskog kvaliteta ali za to je opet potrebno i vise ram memorije.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 14:19   #6
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne slazem se . Za live situacije 24bit semplovi nista ne znace,bespotrebno zauzece memorije...
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 21:50   #7
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve zavisi na kojem ozvucenju sviras, kave semplove imas i sta hoces da cujes i koliko cujes. Ima savrseno dobrih sviraca kojima kad sviraju nije ni vazno koliko je dobro nego samo da je dovoljno dobro dok ima i onih koji sviraju solidno ali su jako osjetljivi na zvuk koji zele cuti. Uvjezbani slusajuc muziku na dobrim uredjajima ne prihvataju lose semplove pa cak i kad su jedina opcija. Slusna razlika izmedju 16 i 24 bit postoji ali se nemoze dobro uociti na bilo cemu. Korg bi morao usavrsiti svoje izlaze za audi makar na nivo M3 i tda bi 24bit/48000 khz i te kako imali smisla. A mi ovdje i pricamo da nam treba vise memorije. Normalno da necu imati velike semplove ako sam limitiran sa memorijom ali ja necu imati ni bilo kakve semplove radije cu promjeniti instrument i svirati onaj koji imam. 80% sviraca koristi ofucane lose semplove koji se vuku unazad 10 pa i vise godina i zvuce krecavo i jadno. A da nepricamo da skoro svi ti pcg nemaju ni velocity uradjen pa zvuce neprihvatljivo grozno. Sami ti sviraci i neznaju sta je velocity nego samo kazu pa umene tipka uvjek isto svira koliko god da je pritisnem. Otidjite vec jednom u pcg pa stavite taj velocitu na te jadne semplove da makar malo na nesto lice. SOUND/MENU/AMP/AMP MOD/VELOCITY INTESITY STAVITE MAKAR NA ZLATNU SREDINU +80.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 22:43   #8
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pricam o normalno tretiranim semplovima,ne o nekim osakacenim i ubogim radjenim uz pomoc stapa i kanapa... Kuci na monitorima ako se zaslusam ,provalicu razliku ,ali na ozvucenju na par stotina W ili kw... Nema sanse da provalis ,potpisujem... Jedino ako tezgaris po gluvim sobama u studijima,onda ima smisla

Neka oni daju zdrave semplove na 44 khz 16bit ,semplovan svaki ton i u vise layera,da to ne ukompresuju i ostave normalno trajanje svakog tona,da ne loop-uju sve sto stignu i jedan ton da razvlace na pola oktave TO je bitno,ako mene pitate... (a ne pitate me )
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije