Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.10.2007, 23:02   #1
zokii
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.10.2006
Postovi: 6
Downloads: 707
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zokii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Par pitanja u vezi razglasa

u bendu kao razglas koristimo yamahinu aktivnu miksetu emx 5000 2*500w, jbl-eon aktivne kutije 2*500, i neke binove "delance od nekog nika za turbosaond" navodno svaki ima 900 w (2*15")ali imamo problem, kad se stoji blizu zvučnika saund je dobar do negdje, ali u daljini se prejako čuje bas, čuje se kao mumljanje(zvuk bas gitare kao da je spojen). Sad razmišljamo da složimo nove kutije na principu bas refleksa.
Pitanja su sljedeća: 1.) kako spojiti aktivne i pasivne kutije na miks(što se tiće skretnica)?
2.) binovi koliko znam nemaju skretnice jel su one nužne?
3.) doma još imam i alesis midiverb 4 dal je to bolji efekt nego na yamahi, jel se isplati vući ga za sobom i spajati?
4.) na probi koristimo samo jbl-eone pa me zanima pošto ne spajamo binove a na mikseru pojačavamo master volume, jel se može desiti kaj pojačalu ako nije ništa na njega prikopčano?
zokii je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2007, 23:49   #2
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ja mogu da ti odgovorim na dva pitanja. Ako hoces sistem bas dole, visoki gore (kao 5.1 npr), onda moras da imas ili aktivnu ili pasivnu skretnicu. Pasivna "sece" bas na jednu frekvenciju, a sa aktivnom mozes da pomeras frekvencije za bas i za visoke. Kod tog sistema je bitno da frekvencije za bass idu iskljucivo na binove, a visoki na visokotonce (i eventualno srenjaci na srednjetonce). Znaci moze da se resi ili pasivnim ili aktivnim skretnicama (aktivne imas da nadjes i za mozda malo vise od 100 e).

I koliko znam nista nece biti pojacalu ako se pravilno spoje samo te JBL kutije sto koristite na probi.

Ako sam negde pogresio, nemojte da me napadate, samo me ispravite
marco je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2007, 23:25   #3
zokii
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.10.2006
Postovi: 6
Downloads: 707
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zokii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala lijepo na odgovoru samo što se skretnica tiće ne kužim gdje is staviti pošto su binovi pasivni i tjeramo ih mikserom, a jbl su aktivni, dakle pojačalo imaju na sebi?
zokii je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2007, 23:38   #4
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa pazi,prosto objasnjenje!!
1.ako ti se u vuferu cuje samo mumlanje(bass,bas bubanj i niske frekvence) a ne kompletan bend onda u njemu imas skretnicu(ona reze visoke tonove,frekvencije...)
2.ako ti se u binovima cuje ceo bend(bass,bubanj,pevac i sve ostalo)onda ces morati da stavis skretnice,ali ne ti sam nego majstor za razglase ne moze bilo kakva skretnica treba da se izmeri omaza,snaga i ostalo...
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
par, pitanja, razglasa, vezi

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije