Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.03.2014, 03:23   #1
gorancho
Početnik forumacije!
 
gorancho's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 37
Downloads: 21
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: GEM WK8SE, Technics KN3000
gorancho ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Koji (koliki i kakvog formata) HDD za Technics KN3000 ?

Imam dotičnu klavijaturu. Došla je bez HDD. Ubacivao sam razne, naravno 2.5 inča i to manjeg kapaciteta. 1GB i manje. Niti jedan se nije video ili ja to nešto pogrešno radim tj ne znam kako da mu priđem. Da, pritiskam HDD taster tj dugo držim ali ništa. Da li je potrebno da ga spremim na kompjuteru u nekom FAT sistemu i kojem? Da li postoji tačna veličina HDD koje prima? Molim vas za sve informacije o pripremi HDD za ovu mašinu. Hvala.
gorancho je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2014, 04:59   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mrka kapa... Technics je iz nekog razloga dosao na ideju da upotrijebi sopstveni format, odnosno zastitu Hard Diska, koja se nalazi na prvim sektorima diska, tako da ne vjerujem da ces moci bilo sta da uradis, sem da nadjes polovan Hard Disk koji je izvadjen iz nekog raskomadanog KN3000. Cak je nemoguce upotrijebiti Hard Disk iz KN5000 u KN3000 i obrnuto, naravno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2014, 11:05   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

KN3000 se nije prodavao s hardom. Model KN3500 koji je izašao par mjeseci poslije bio identičan svom predhodniku, a razlika je bila samo u ugrađnom HD-u.
Hard disc je bio uobičajeni 2,5" IDE disk ali je dolazio u pakiranju sa posebnim inerfejsom i specifičnim konektorom i zato ti ne možeš uspostaviti komunikaciju KN3000 sa hardom što si ugradio. Radi se o uređaju sa slike koji se naziva HD-HSO3000 i to ćeš danas veoma teško naći.

Savjetujem ti da pokušaš pronaći i ugraditi floppy emulator i na taj način djelomično riješiš problem.

Sad mi se postavlja pitanje, kako si uopće spojio HD u KN3000?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg hd3000.jpg (67,8 KB, 84x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (12.03.2014 u 11:08 sati) Razlog: pitanje na kraju
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 03:08   #4
gorancho
Početnik forumacije!
 
gorancho's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 37
Downloads: 21
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: GEM WK8SE, Technics KN3000
gorancho ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
KN3000 se nije prodavao s hardom. Model KN3500 koji je izašao par mjeseci poslije bio identičan svom predhodniku, a razlika je bila samo u ugrađnom HD-u.
Hard disc je bio uobičajeni 2,5" IDE disk ali je dolazio u pakiranju sa posebnim inerfejsom i specifičnim konektorom i zato ti ne možeš uspostaviti komunikaciju KN3000 sa hardom što si ugradio. Radi se o uređaju sa slike koji se naziva HD-HSO3000 i to ćeš danas veoma teško naći.

Savjetujem ti da pokušaš pronaći i ugraditi floppy emulator i na taj način djelomično riješiš problem.

Sad mi se postavlja pitanje, kako si uopće spojio HD u KN3000?
Pozadi je rupa za HDD, svi pinovi se ubacuju u za njih predviđeno mesto, a slično/isto kao na nekim laptopovima. Manji diskovi se pokrenu i zuje tj rade. Veći (1GB i više) ne. Interfejs nije potreban. Pre će biti da je kako kaže TRANZIT postoji neka zaštita. Ja ću svakako pokušavati a ako je neko rešio ili zna put do rešenja, biću zahvalan za pomoć.
gorancho je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 03:15   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Budi siguran da je u pitanju poseban nacin formatiranja boot sektora koji je iskoristio Technics u tim svojim aranzerima. Ovo je provjereni podatak. Ti ces normalno da postavis 2.5" Hard Disk i da ga spojis jer je u Technicsu KN3000 sasvim normalni IDE interface, ama nista od njegovog rada jer mu nedostaje format, odnosno boot sektor, koji moze uraditi samo Technics, to jest koji je mogao da uradi samo Technics. Ostaje jedino da probas na e-bayu da pratis, prodaje li ko KN3000 u dijelovima ili mozda neki defektni.
Dodato:
Ipak sam pronasao za tebe sta je potrebno. Nisam se isprva sjetio nacina na koji je Technics obavljao ovo formatiranje i restrukturiranje Hard Diska za KN3000 ali je "nadoslo". Potrebni su ti HD-HSO 3000 i HD Tech Editor 96 programi, da bi jedan normalni 2.5" IDE Hard Disk spremio za Technics KN3000.

Promijenjeno od tranzit (13.03.2014 u 03:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 03:53   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tranzit, a što sam ja napisao par postova iznad? HD-HSO3000 je ono što prikazuje slika koju sam prije postavio, a HD Tech Editor96 je software ( uz koji dolazi i kabl) koji omogućava komunikaciju s računalom, za izradu kopije diska, ubacivanje Lyricsa u MIDI-je.
Formatiranje i ostale funkcije Harda su moguće nakon ugradnje HD-HSO3000. Zato me čudi i pito sam gdje si "piknuo" taj hard jer KN3000 nema nikakv otvor niti konektore predviđene za direktno spajanje 2,5" harda.

Pošto ne smijem stavljati linkove na forum, možda će gorancho-u pomoći ova slika da dođe do svog rješenja.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg festplate.jpg (85,4 KB, 70x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 05:01   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama ima on ugradjen HSO3000 vec u svoj Technics jer su postojala dva modela KN3000 tada kada se pojavio instrument. Jedan model je bio bez HSO3000 hardwarea, a drugi sa vec ugradjenim HSO3000. Nisi ti pazljivo procitao njegov prvi post jer tu je on napisao da je isprobao nekoliko Hard Diskova ali nijedan nije htio da radi. Po tome sam zakljucio koji model ima, to jest da ima model sa normalnim IDE interfaceom i da mu to nije potrebno. Postoji i software, koji se skoro isto zove kao i taj hardware, to jest HD-HSO3000, pa mnogi mijesaju te pojmove isto kao i taj kojeg si naveo na Linku. Taj HD-HSO3000 software je Technicsov zvanicni software za njihovu internu upotrebu koji nikada nije bio u prodaji ili dozvoljen za skidanje i potreban je da bi se na Hard Disk upisali nuzni podaci u boot sektor Hard Diska, koji se prikljucuje na KN3000 odnosno, tacnije na HSO3000, da bi ga ovaj uopste prijavio u Media strukturu KN3000. Drugi program, to jest, HD Tech Editor 96 sluzi za pravljenje potrebne strukture Hard Diska koja odgovara Technicsovom standardu. On mora obavezno da nadje HD Tech Editor 96 u to sam potpuno siguran, da bi mogao uopste da upotrijebi jedan IDE 2.5" Hard Disk sa KN3000. Postoji mogucnost da taj Tech Editor u sebi vec sadrzi i HD-HSO software jer je sam program izisao mnogo kasnije i to ne od Technicsa vec ga je pisao neki Technics Freak. Zvanicno Technics nikada nije izbacio bilo kakav program namijenjen pripremanju Hard Diska za bilo koji KN aranzer u prodaju ili distribuciju. Medjutim, mislim da su slabe sanse da nadje ovaj software jer ga na netu nisam vidio, a i proslo je 18 godina od pisanja tog programa, cisto sumnjam da ce tu ista moci da se uradi.

Promijenjeno od tranzit (13.03.2014 u 05:05 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 10:24   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro čitam postove, i sam HD (SY HD1) se ne može postaviti na HD-HSO 3000 bez da se otvara cijela klavijatura. Neka gorancho poslika taj utor i pinove u njemu pa ćemo znati pravu istinu.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg festplate 1.jpg (76,9 KB, 61x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
gorancho (14.03.2014)
Star 13.03.2014, 11:03   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne radi se ni o kakvoj pravoj ili krivoj istini, niti je, na kraju, bitno uopste, nego opet pisemo jedan mimo drugoga. Sve je to evidentno sto stoji na slici i u tekstu koji stoji gore ali je pozadina nesto drugacija, pa te to buni i navodi na krivi zakljucak da gorancho nema IDE interface u svom KN3000. Postojala su dva modela KN3000 (ili bolje reci podmodela) i izisli su jedan nakon drugog u vrlo kratkom periodu. Prvi je izisao, da ga nazovemo, normalni model KN3000, koji nije imao u sebi HSO-3000, niti je imao bilo kakav ulaz za Hard Disk, koji bi bio sakriven nekakvom blendom ili slicno kako se to inace radi kada firma predvidi nekakav Upgrade za instrument.

Nakon izvjesnog vremena (negdje krajem 1995. godine) Technics nastavljajuci distribuciju KN3000, ubacuje u tisini "drugi model", zapravo isti model ali sa vec ugradjenim HSO-3000 (koji i stoji na gornjoj slici). Pojedine "trece firme", kao sto je i ona ciji si link prvo naveo, se odmah "specijalizuju" za ugradnju HSO-3000, a pojedine prave cak i otvor na kucistu za brzo ubacivanje IDE Hard Diska. Samo se o tome radi, a gorancho ili ima originalni drugi model ili ima jedan od primjeraka prvog modela (koji je izisao u daleko, daleko manjem broju i to samo u pocetnom periodu proizvodnje KN3000), a koji je neka od onih "trecih firmi" spremila za ugradnju Hard Diska. Ovako ili onako, gorancho ima vec IDE interface u svom KN3000. On je i naveo da ima i taj otvor i IDE interface, pa je naveo da je isprobao nekoliko Hard Diskova ali KN3000 nije "vidio" nijedan od njih. Nije ih "vidio" samo radi toga sto diskovi nisu softwerom spremljeni za upotrebu u KN3000, a ne zato sto mu nedostaje IDE interface. Ovo su konkretni podaci, a i inace mi je poznato, odnosno sjecam se jadikovanja korisnika tog KN3000, koji nisu imali Hard Disk ili im se pokvario onaj koji je bio unutra, kao i svi problemi oko toga da nadju pomenuti software i Hard Disk za svoj KN3000. Moze gorancho da slika svoj KN3000 ali cemo vidjeti upravo ovo o cemu sam pisao sada, to jest da njegov instrument ima vec igradjen HSO-3000, to jest ima vec IDE interface. Ne vjerujem da bi covjek bez potrebe pisao da ima i otvor za ulaz Hard Diska i IDE Interface. Siguran sam da moze sam da raspozna da li ima IDE interface ili nema.

Promijenjeno od tranzit (13.03.2014 u 11:07 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
gorancho (14.03.2014)
Star 14.03.2014, 22:23   #10
gorancho
Početnik forumacije!
 
gorancho's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 37
Downloads: 21
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: GEM WK8SE, Technics KN3000
gorancho ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala svima na trudu da mi se izađe u susret mom problemu. Nije neki problem ali je lepše sa hardom, složićete se svi.

A sada da rešimo misteriju.
Moj KN3000 ima fabrički napravljenu fioku, tu negde pored natpisa Technics. Jednim potezom se skine poklopac, drugim potezom se ubaci HDD, trećim se vrati poklopac i to je sve. Bio sam prilično jasan a sada sam još jasniji.

Pokušaću da nađem taj program. Ukoliko ga neko pre mene nađe, neka podeli to saznanje.

Još jednom, hvala TRANZITu na neiscrpnim informacijama. Takođe i CASPERu.
Dodato:
Ukoliko neko jako želi da vidi kako izgleda ta rupa za HDD, mogu je i slikati, samo ne odmah.

Promijenjeno od gorancho (14.03.2014 u 22:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gorancho je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije