Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.04.2019, 11:27   #361
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ubacio sam semplove, iz par puta naravno jer nema nacina da pre ubacivanja znas koji je dobar,ali sad sam naleteo na jos neke koje bi ubacuio, medjutim tu je problem glavni kod yamahe. Iscitao sam sve i kapiram ne znam iz kog razloga ali ne moze da se ubaci sempl bilo koji preko USBa i prebaci na USER nego mora preko YEMa, plus ne moze ni da se doda nego se sve iz klavijature ako sam dobro ukapirao obrise. Ni to i ako je glupost ne bi bio problem ali ja sam prepravljao neke MIDI fajlove i umesto basa ubacio semplovani bas i jos po nesto a kad sam ubacio drugi set u kojem sam takodje iste instrumente imao uz dodatak jos nekih poredjao mi je npr u drugi kanal gde je mesto za bas, harmoniku a tamo gde je harmonika ritam gitaru i tako sve semplove ubacio al poslozio kako je njemu (sint ili komp ne znam ko je kriv) odgovaralo. Sta je pitanje moje? ja imam na USB par hiljada fajlova i svaki sam posebno otvorio i prepravio to ko je radio zna koliki je posao a sad ako probam da ubacim jos neki sempl il tercu da li sve opet moram iz poectka donosno da li ce opet da razbaca instrumente kako stigne ili ima neki trik da sve ostane? mozda da sve u yemu ostavim istim redom da ide sa dodatkom novih ispod, pa npr bas i dalje br1, harminika br2...ne znam nagadjam ali ne bi petaljo nista ako ne moze jer ko opet par meseci da radi sve iz pocetka
psr je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2019, 15:42   #362
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije kriv ni synt ni komp, nego ti sto si preslozio semove u YEM-u. Svaki sempl u YEM-u ima svoj broj, svoju "adresu", i ti kad si preslozio sve tamo gdje ti je bio bas sada ti je na toj "adresi" harmonika, a gdje je bila harmonika sad je ritam gitara kako kazes. Nije se slozilo samo od sebe nego si ti zbrkao preslagivanjem i brisanjem. Tema je predugacka da bi shvatio iz jedne poruke, ali prouci teme.koje se ticu YEM-a ovdje kao npr temu zasto YEM?
Sve je vec opisano bezbroj puta pa nema smisla opet.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2019, 17:45   #363
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro ti kaže @tihotyros, "pobrkali se brojevi". Napisano je već sve na temi na koju sam te uputio prije par postova. Pročitaj pažljivo ovaj post, i pogledaj video od 2,45
https://youtu.be/6Bki0Rmq9Ug?t=167

Tu se "namještaju" ti brojevi o kojima ti pričamo.

I onako usput, ne moraju se nužno brisati samplovi da bi upisao jedan novi. Dodatak, moraš naučiti razliku između pojma sample i Voice. Putem USB sticka se mogu unositi User Voice,a Sample samo preko YEM-a. Ima tu materijala za učiti ali treba vremena i strpljenja.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2019, 18:39   #364
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad cu sve na tenane da iscitam. A jesam ja klikao ko lud na sve semplove i menjao mesta bez veze, racunao sam samo je bitno da "poplavi" ili se uokviri sempl da bi mogo da se ucita. Imam snimljen taj raspored u kompu pa sad ako bi opet sve odradio, dodao nove ali zadrzao redosled ovih dosadasnjih mozda bi moglo da sve ostane isto. Ali ako bi se opet sve poremetilo bolje da ne cackam. Zato sam pitao jer ja u pored sveg citanja opet kako kazu vise verujem Casperu i Tyrosu nego mojim ocima ����. Jer ja kad god sam pitao i odgovore mi odma sve resim a kad sam citam dva dana te me sve pobrkam a ovo bas ne bi smeo da opet zaserem
Dodato:
Il bolje sad neki dan kad mi bude odobreno da skinem ako ima neka dobra boja ovde na sajtu i da je ubacim u USER a da ostanu semplovi onakvi kakvi su da mi se opet ne pomesa sve pa posle opet da moram tri meseca da se mlatim.

Promijenjeno od casper (09.04.2019 u 20:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
psr je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2019, 19:07   #365
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od psr Pokaži Post
....ja imam na USB par hiljada fajlova i svaki sam posebno otvorio i prepravio ....
Citat:
Originalno postovano od psr Pokaži Post
...A jesam ja klikao ko lud na sve semplove i menjao mesta bez veze, ....
Polakše momak. Treba dočekati penziju.
casper je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2019, 14:46   #366
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

resio problem. Kako kaze dr.Casper do penzije. Skinuo sam ovde mnoogo boja i registracija i povatao odatle sve sto mi pored onih semplova treba, osim terci al i koj ce mi a jos sam posle sto pokusaja povatao i kako registracije funkcionisu, za sada sam samo boje popakovao i mnooogo je dobra fora to sa registracijma a sad citam temu registracije da vidim jos po nesto da tamo napakujem pa mozda i neki midi. I da ponovim mnooogo dobra fora sa registracijama i kad tamo zbudzis par banki sa dx zujalicama, harmonikama i po zelji jos svasta ne treba ti solo klavijatura a i ne znam dal ima neka koja bi bila laksa za koriscenje od ovog monstruma osim nekih skupih varijanti. Ja sam prezadovoljan klavijaturom i naravno da nije bilo Casperovih i Tyros 2 doktorata na tu temu pola ne bih znao a nosio bih i dalje korga za solo.
psr je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2019, 13:05   #367
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Registracije su alfa i omega yamahinih aranžera. Bez obzira na koji način se koriste, u kojem obimu i s kakvim sadržajem, neophodno ih je dobro razumjeti i shvatiti na koji način funkcioniraju. To je preduvijet da se (Registracije) iskoriste na najoptimalniji način koji odgovara svakom pojedincu.

Citat:
Originalno postovano od psr Pokaži Post
.... medjutim tu je problem glavni kod yamahe. Iscitao sam sve i kapiram ne znam iz kog razloga ali ne moze da se ubaci sempl bilo koji preko USBa i prebaci na USER nego mora preko YEMa, plus ne moze ni da se doda nego se sve iz klavijature ako sam dobro ukapirao obrise. .....
Dobro si shvatio ovaj dio kada kažeš da se samo putem YEMa može upisati sample u klavijaturu. Međutim nisi dobro shvatio drugi dio, tj. čitao si postove ljudi koji se ne razumiju previše u ovu tematiku pa si i sam upao u zamku. NE mora se nužno obrisati sav sadržaj iz klavijature da bi se ubacio jedan novi sample.
Ovdje je video koji će ti koristiti, a možda on pomogne i onim starim korisnicima koji su duže vrijeme u zabludi i misle da se Pack mora iz početka upisivati za dodavanje samo jednog sampla.

https://youtu.be/yHxPPE5tQGw
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2019, 14:17   #368
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Casper, video se ne odnosi na t5 ?
Samo na genos?

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2019, 14:46   #369
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam probao na Tyros5 ali ne vidim razloga zašto bi bilo drugačije.
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2019, 14:49   #370
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da,logicno bi bilo da ide .
Nisam yem koristio jako dugo.Nema neke potrebe, pa sam i ono što sam znao zaboravio

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije