Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.03.2014, 23:05   #11
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Vex majstore, ako se ikada sretnemo ima da ti se oduzim, svaka ti cast. Ovo tebi deluje kao sitnica, ali meni stvarno znaci puno, jel bi se oderao dok ne bih nasao sta i kako. Sredio sam ovo u mixeru kako si mi rekao, i radi super, meni je ustvari bio stalnoi na loweru master 2 ukljucen i verovatno je vukao sa svake boje efekat, sada kad sam smanjio na nulu cuje se savrsen strings. resen problem E sad imam jos jedno pitanje, kad sam vec potegao ovu temu pa da ne postavljam dalje, znas li mozda kako da pojacam pad da se cuje jace, uspeo sam da ga snimim i postavim u ritam gde mi treba, ali skoro se ni ne cuje od ritma, jako je tih. Hvala ti puno za sve a i unapred za ovo ako bude znao.
Nema na cemu,uzivaj

Sto se pada tice :

Ako nije neki specifican layer,idi u track edit (ali prvo naravno ides na Pad edit,pa izaberes taj pad koji si pravio) i pojacas taj pad tu koliko god moze,a ako je neki layer,onda maximalni velocity za njega...pa onda ides na PAD TRACK CONTROLS i expression dignes na 127 ako vec nije..Onda to snimis i na samom padu dignes volume koliko ti treba... Ako je i dalje tih ,onda ima 2 stvari : ili je to neki user sample koji nije normalize-ovan - masterovan,pa je tih,ili si "prebudzio " odnose ,pa ti je aranzerska strana preterano jaka (preterana upotreba kompresora na primer i drugih amp efekata) pa u toj zbrci nema zdravog mesta za PAD... i trece resenje ti je,mada ne nesto zdravo i ne radi uvek dobro,je da dupliras oscilatore u programu i ta boja\perkusije ce se pojacati... Ne znam o cemu je tacno rec,sta si stavljao na Pad...ali eto, ispricah pricu sto se padova tice
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2014, 18:07   #12
nicic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.02.2008
Postovi: 111
Downloads: 2050
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
nicic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pravilno prebacivanje performansi iz jednog seta u drugi??

I mene muci taj isti problem.Zato postavljam pitanje. 1..Da li u Global-u treba FX zakljucati ili ne. Pitanje se odnosi na to da bi se cela performansa mogla presnimiti u drugi set
2.Na Korgu pa 50 sd nema tih komandi za zakljucavanje.(Ako je moguce zakljucavanje kako se to radi mislim koji je POSTUPAK)
3.Mozda gresim ali da li je ovo kraci put za stvaranje svojih lista performansi,da bi se izbeglo prepisivanje celog sadrzaja jedne performanse. Molim za jasan i precizan odgovor.
nicic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije