Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.04.2009, 10:59   #11
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A sta je sa Vojvodina Ton jel vazi licenca tog udruzenja?
Kad dodju iz subotice za njih ne vazi Vojvodina ton nego mora biti njihova
"zenit" i obrnuto. A za ove iz Bg da ne pricam za njih ne vazi ni jedna od ove dve nego neka njihova.

I u koliko sad covek udruzenja treba da se prijavim ili u koje da bi vazila za celu srb.?
O cenama bolje da se ne govori od 2000 pa navise zavisno od udruzenja.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2009, 11:25   #12
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

100 nekih udruzenja ima...
Cim se neko iz uprave tih udruzenja, zameri sa nekim, posvadja, on izadje, pa napravi svoje i tako u nedogled... Sve su to prevare, ljudi zive od toga, a mi smo tu da sve finansiramo.
Sve u svemu, mi muzicari smo jedna velika govna, i nista zajedno ne mozemo napraviti da lepo funkcionise...
Dodato:
Btw.
O ovome je vec bilo reci na forumu i misilm da su sve price ispricane na tu temu...
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!

Promijenjeno od Millan (08.04.2009 u 11:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Millan je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2009, 13:42   #13
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo mojih iskustava sto se tice licenci. koliko znam u Srbiji ima nekih milion estradnih kuca koje izdaju te licence ja sam imao pre 4,5 god. neku licencu sky klub Valjevo, a inace sam iz Despotovca, znaci ljudi dosli u Pozarevac bez polaganja podelili u kaficu za po 2000 rsd te licence, otisli i to je to. U oktobru ove godine mi je ispala neka tezga u CH, i onda sam otisao u udruzenje estradnih umetnika u Bg, gde kazu da su oni jedini legalni sto se tice izdavanja muz. licenci, potvrda za vize koje ambasade jedino priznaju ako su sa njihovim pecatom i potpisom, dalje potvrde da si zaposljen i da ti je osnovna delatnost muzika na osnovu cega uplacujes i ide ti radni staz i socij. penzion.
Ja sam izabrao drugu varijantu tj. doneo sam potvrdu da sam vec u radnom odnosu pa su mi muziku stavili kao dodatnu delatnost, i onda ne moram da uplacujem soc. penz. sto dodje oko 50 e mesecno.
etotoliko od mene pa ako nekom pomogne dobro je...pozzz.
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2009, 22:14   #14
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi,što se zakona tiče,morate biti članovi neke verifikovane estradne asocijacije(možete je sami osnovati i registrovati,kao udruženje građana),otuda ih toliko postoji.Možete čak i registrovati preduzeće za estradnu djelatnost,samoje pitanje isplati li vam se to.Nisam siguran oko licenci u Srbiji,ali u R.Srpskoj,prilikom polaganja,priznaju diplome Srednje muzičke škole i Muzičke akademije,ali još uvjek rade ne licencirani ljudi i,koliko ja vidim,radiće još dugo,što i proizvodi skepticizam kod nas,licenciranih muzičara.Znači,još uvjek,anarhija-majka,a to nama,muzičarima,ne odgovara.Ovo je jedini posao,koji možeš raditi bez diplome,tj. profesionalno ga rade i rekreativci.Šta bi bilo kad bih ja,diplomirani muzičar,radio kao ljekar ili advokat rekreativac?To ne može,jer smo mi,muzičari,kao neki,manje intelektualni sloj(a,za mnoge smo izmislili i psihologiju i pravo i intelekt),ali smo ili ćemo uvjek biti CIGANI.E,pa,braćo,sa obzirom da je danas svjetski dan Roma,srećan NAM praznik!!!Pozdrav svima!!!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2009, 23:09   #15
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Udruzenje estradnih umetnika iz Beograda JE JEDINO PRAVNO LICE U SRBIJI KOJE IMA PRAVO DA IZDAJE LICENCE, I CIJE SU LICENCE VAZECE AKO VAS NEGDE INSPEKCIJA NADJE. Znaci provereno i 100% tacno. I ja sam dobio licencu SKYCLUB iz Valjeva, ali nista ne vredi, bacene pare.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2009, 23:34   #16
Redman
Početnik forumacije!
 
Redman's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: Šabac
Postovi: 1
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Gitara i aranžer
Interesi: Muzika, kompjuteri
Redman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hajde da se i ja pridruzim ovoj temi.
Nekada davno, u staroj Jugi pre 80-tih, postojao je zakon za muzicare. Bili su postovani ljudi, bez obzira da li su "cigani" ili cigani. Poznajem jednog cika Mirka i njegovu zenu, koji su proputovali celu Jugu svirajuci po hotelima (pravi su cigani ili Romi). Tada su postojale licence i polagalo se pred komisijom sastavljenom od profesora muzike i dobijale su se A, B i C licence. Oni sa A su mogli da sviraju svuda, sa B nisu mogli u hotele, sa C nisu mogli u restorane. Placali su clanarinu u udruzenjima, ali su za te pare ljudi iz udruzenja imali obavezu da im traze posao sirom zemlje! To su bila dobra vremena za muzicare! Trajalo je to i posle 80-tih, a onda su dosle 90-te...
Tih 90-tih smo mnogo zaradjivali. U najvecoj krizi '93. kada su plate bile 5 ili 10 maraka, u kafani smo uzimali 1.500 DM! Love kao salate! Cak smo '94. izdali kasetu za Jugodisk, ali nismo nasli sponzore da to izguramo medijski, pa je proslo nezapazeno...
E, onda je u 21. veku Branimir Djokic dosao na ideju kako da otima pare od muzicara. Platis licencu (polazes pred njegovom komisijom - otprilike polovina ide komisiji), platis godisnju clanarinu - i za to NE DOBIJES NISTA! Mozes da odes u inostranstvo i to je to.
Malo sam se rasplinuo, ali treba da znate kako je bilo!
E, sad za prelazak preko grane - prosli vikend moj drugar aranzerista i pevacica u isli u Split da rade u folkoteci. Isli su preko Bosne i federacije na Bugojno i na neke male prelaze i niko im nista nije trazio!!! Maltene ih niko nije pogledao. Ali, kada su se vratili, doneli su vest da i u Hrvatskoj krecu inspekcije po restoranima i da zatvaraju one koji ne prijave muziku!
Eto, toliko za sada od mene!
Redman je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2009, 01:11   #17
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma to kod nas u srbiji nikada nece zaziveti,mozda u svetu ,ali ovde ne.milim nadrljace sirotinja.u beogradu to nikada nece zaziveti,bas ce neki gazda velikog lokala da dozvoli da mu udje inspekcija u lokal i da ga zezaju,ustvari mozda i udju ali uz pratnju zandarmerije,inace ovako,tesko.pri tom mislim na ove jace klubove.a po srbiji ce biti cistki ali po istom principu njamanji ce da nadrljaju.a sto e tice drugih zemalja,mogu da mi zabrane da sviram tu uopste me ne dotice,hehehhe.samo crnogorci da se ne bune mnogo(kod njih jeos uvek ima kesa ako ste u kombinaciji),mada vidim poceli su i oni sa ata karnetom,hehe.sto se tice polaganja,STA TO POSTOJI STO NE MOZE DA SE KUPI,pa ljudi ce da kupe licencu,a mi cemo ispasti majmuni sto polazemo i opet svi ramo zajedno sa njima.zato ne nameravam uopste da izlazima na polaganje,jedino ako bas pritisnu,ali nadam se da ce me dotle i boleti uvo za svirku,verovatno cu raditi nesto drugo posto nastupa FENOMENALNO vreme za muzicare i muziku uopste.pozdrav svima!!!!
Dodato:
pogresio sam u kucanju heto sam da kazem MISLIM nadrljace sirotinja

Promijenjeno od milanche007 (09.04.2009 u 01:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
milanche007 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2009, 07:30   #18
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma dragi kolega,slažem se ja sa vama,ili tobom,ali ja sam ti jedan od onih platim,a onda mogu i da ujedam.Što se tiče tog predsjednika mislim da se zvao Krstić ili Nikolić,e to je zbilja lopina,ja hteo da ga bacim sa one zgrade,da zovem novinara,a on počeo histerisati,ma čudo jedno.Sad je neki Boban,nepoznam čovjeka,čujemo se jednom godišnje telefonom.Ali zatreba ta licenca,meni je tražena i za NG,neke sindikalne i tako dalje.E,sad jedno pitanje za tebe ili bilo koga,i moloim za pomoc.Strija sam generacija,USLOVNO ,i ne snalazim se najbolje sa računarom.Naime računari su mi bili kod majs,i sa laptopom mogu na ovaj sajt-prpšoznaje me,a sa kućnim nemogu,pokusavam ponovnu registraciju ,prijavu,ali džaba.Kažite mi molim vas sta da ukucam,uradim,bilo sta sto treba.pisao sam i adm,ali džaba.Veliki pozdrav.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2009, 17:07   #19
Redman
Početnik forumacije!
 
Redman's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: Šabac
Postovi: 1
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Gitara i aranžer
Interesi: Muzika, kompjuteri
Redman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probaj da obrises kukije i sve sto je u temporary od interneta, pa se ponovo uloguj na sajt. Trebalo bi da uspe!
Redman je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2009, 22:58   #20
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo, kao sto sam obecao, raspitao sam se o detaljima u vezi licence, clanarine itd. Stvari stoje ovako: Audicija (polaganje) je besplatna i dogadja se kad se nakupi dovoljan broj kandidata. Obicno je u Beogradu, ali moze da se zakaze i u nekoj od estrada koje su uclanjene u SEMUS.
Posto prodjete audiciju, dobijete potvrdu da ste polozili, ali vam ona nista ne znaci ako ne uplatite clanarinu, koja godisnje iznosi 6.400,00 dinara. Posto uplatite ovaj iznos, dobijate licencu KOJA VAZI ZA KALENDARSKU GODINU U KOJOJ STE UPLATILI. Znaci da ako uplatite clanarinu 20. decembra, licenca ce vam vaziti samo preostalih 11 dana, do isteka tekuce godine. Glupo je, ali je tako. Znaci, treba polagati i uplatiti odmah na pocetku godine, da bi se vise isplatilo.
Negde se pominjala cena od 11.200,00 dinara. To je cifra koja vise ne vazi, a uplacivali su je do kraja 2007. godine oni muzicari kojima je muzika bila dopunska delatnost, odnosno koji su vec u radnom odnosu po nekom drugom osnovu, a 6.400,00 din. su uplacivali oni muzicari kojima je estradna umetnost jedini izvor prihoda. Sada je to izjednaceno i svi placaju 6.400,00 dinara.
I jos nesto: za dobijanje licence potrebno je da ili prilozite dokaz-potvrdu od poslodavca da ste u radnom odnosu ili potvrdu da sebi uplacujete radni staz i ostale doprinose preko estrade. Oni koji se vode kao nezaposleni ili na birou rada nece moci da dobiju licencu za rad.
Ovo su sveze i 100% tacne informacije, dobio sam ih od predstavnika SEMUS-a za ovaj kraj.

Moj komenter je da ipak 6.400,00 dinara godisnje nije preterano velika suma ako vec sa njom kupujes dusevni mir i ne razmisljas na svirci sta ako...
Malo je nezgodno za nezaposlene, ali i za to ima leka. Ko razume - shvatice.
caka012 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije