Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.02.2019, 15:54   #11
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma sve ok, ali jednog dana opet promjena synta, semplova itd itd u sto onda hehe?
ffb je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2019, 01:55   #12
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa onda ispocetak,sav ulozeni trud se isiplati. Ja sam prosle godine presao sa rolanda na korga i morao sve od nule. Nisam naso ni jedan set za koji bi rekao e to je to hocu tako da mi zvuci aranzer... Nema nista dok ne sedes i sredis po svome. Ako hoces da se izdvojis od ostali ,da ne zvucis ko 99% posto ostalih koji koriste korg aranzere nema ti druge.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2019, 17:16   #13
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i ja sam poceo sa koristenjem Songboka...pa imam pitanje jedno...
Radi se o Korg Pa4 ali mislim da je slicno kao i na proslim PA sintovima otprilike. Imam na SONGBOOK sve ritmove podesene kako treba. Iz SONGBOOK ih prebacim u SET LIST i poredam kako treba. Ugasim i upalim sint i izgube se skoro svi iz SET LIST ali ih i dalje imam na SONGBOOK. Kako sacuvati SET LIST da mi ostane nakon restarta sinta? Za sada sam kopirao SONGBOOK na hard disk pa ucitam svaki put.
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2019, 16:28   #14
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ovako kolega Siniša,mislim da sam sada shvatio šta te muči,bar se nadamZnači npr. promjenio si sempl bas gitare ,a prethodno si taj ritam koristio u 50 pjesama u songbook-u i sada ti se ne da ponovo za svaku pjesmu posebno u songbooku memorirati tu promjenu.
Otiđeš u recording dotičnog ritma,a zatim preko tastera MENU otiđi na Style Element Track Control i tu promjeni boju bas git. i stavi koji želiš.S padajućeg izbornika ako odbereš Style Element=All preomjenist ćeš je u svim varijacijama,filovima itd.Spremiš ritam kao takav.Iziđeš iz recordinga i neka ti stoji uključena "kvačica" na "Original style sound".Ako si prije toga sve pjesme u songbook-u memorirao s kvačicom sada će ti kad pozoveš te pjesme iz songbook-a pozivati sa novom bas git. koju si promjenio kako sam prethodno opisao bez da išta popravljaš.Ja iz tog razloga uvjek u songbook prije spremanja provjerim da mi je" kvačica" oznčena.Nekad nakon nekog vremena npr. shvatim da mi je neki od ACC preglasan pa da ne moram za svaku pjesmu u songbooku koja je vezana na taj ritam ponovo ispravljati volumen od tog kanala odem u REC i smanjim expression na prethodno opisan način i onda mi bude u svim pjesmama u songbook-u smanjen(naravno,koje su vezane na taj ritam)


Promijenjeno od accordst (04.06.2019 u 16:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
accordst je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2019, 16:38   #15
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na pomoci. Meni je bio problem sto nakog svakog restarta sinta izgubim ritmove u SET LIST. U sustini treba samo kliknuti na WRITE u donjen desnom uglu dok si u SET LIST i na taj nacin se u stvari memorise zadnja promjena na sintu i ostaje i pri sljedecem palenju sinta. Procitao sam tvoj tekst i naucio jos ponesto. Jos jednom hvala druze 🍻.
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2019, 16:43   #16
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard songbook

Za kolegu baltika79,pokušat ću odgovoriti.
Ja još koristim pa3x,pa pretpostavljam da je ono što se na pa4x zove SET list kod pa3x je custom list.Kada kod pa3x poredam pjesme u custom list onako kako mi to odgovara potrebno je da se memoriraju tj. upamte ,a to znači da pritisneš"write" i nakon toga imaš opciju Rename/Overwrite ili New list pa odbereš šta želiš i to je to.Pretpostavljam da bi trebalo tako i na pa4x uz uvjet da SET list na pa4x predstavlja isto što i Custom list na pa3x.
Dodato:
Ovo su koraci:

1.Izabereš ritam na kojem radiš
2.Pritisneš RECORDING pa OK(imaj u vidu da si nakon toga u prvoj varijaciji

3.Pritisni MENU
4.Pritisni-Style Element Track Controls(prvi red treća kućica)
5.U prvom redu idi na ikonu npr. bas gitare klik na nju i izaberi drugu koju želiš
6. Pritisni EXIT

7.Sad idi na padajući izbornik(gornji desni kut)
8.S njega izaberi -"copy sounds"
9.Ako želiš da ti ta bas git svira u svim varijacijama,fillovima itd. nek ti ostane"All" u protivnom s padajućeg gdje se nalazi ALL izaberi ono šta želiš
10. Pritisni OK,a zatim Yes
11.Pritisni EXIT(vraća te u RECORDING)
12.S padajućeg izabereš Write Style potvrdiš sa OK
To bi bilo to

Samo izgleda na prvu puno koraka al u praksi to je 10sec.
NAPOMENArugi način

Nakon koraka 3.MENU može se izabrati VAR 2 (ili bilo šta drugo ,samo je pritisneš kao u živoj svirci) i obrati pažnju da se u prvom redu (crvene boje) mijenja tj. pokazuje u kojoj si varijaciji ili fill-u itd. Samo promjeniš boju klikom na ikonicu instrumenta koji želiš.To nam omogućava da u različitim varijacijama imamo na istoj traci različite zvukove i expression tj. jačinu također mjenjamo na isti način ako želimo.Da bi se u svirci mjenjale boje po trakama kako sam prethodno objasnio potrebno je da bude uključena (tačkica ili kvačica kako god je nazivamo) uz Original Style Sounds kod ritma.
Dodato:
Nije za tebe baltik Siniša pitao al neka vide i ostali koga zanima...tome i služi forum

Promijenjeno od accordst (05.06.2019 u 12:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
accordst je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, accordst, za koristan post:
baltik79 (05.06.2019), sinisa (05.06.2019)
Star 05.06.2019, 20:34   #17
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za ACCORDA...
pod brojem 4 na PA4 je procedura ovakva:
4. Pritisni- Element Trk Controls(prvi red prva kućica).
baltik79 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije