Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.02.2010, 15:22   #11
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@DEJAN87

I ja imam Behringera-a i potpuno mi odgovara, ako ti imaš para kumpi mi bolji, ja se neću naljutit!!!!!
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 16:24   #12
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Burli Pokaži Post
Hajde iskreno da mi kažete šta ste u dosadašnjoj karijeri koristili od Midasa pa Vas ova vijest pogađa?
Midas koristim jedno dvadesetak godina. Jos od onda kad su imali bijele miksete. Sad trenutno u bendu imamo model VENICE 320 koji košta 4500€

To je jedina marka koja nije imala nikakvih kvarova u mojoj dvadesetgodišnjoj karijeri.

http://www.gruparubini.info/images/stories/img_0226.jpg
Dodato:
@Rolandinjos

Izvinjavam se. Propustio sam tu stavku u pravilniku. Istina, nemam bas niti vremena za prevod. Samo sam htio brzo prosiriti vijest!

Promijenjeno od Tomy (04.02.2010 u 16:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 17:24   #13
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo da se nadovezem na Svirkovo izlagnje, i ja koristim miksetu Behringer UB 1832 FX-Pro.To je suva mikseta, jeste da sam imao u pocetku malih problema oko doterivanja ali nezna da stane.Doduse ranije sam sa kolegom koristio onu malu Behringerovu, ne mogu vise ni da se setim modela (uspravnu) setokanalnu i crkli su svicevi za snagu.Zmenili smi i prodali i evo covek i dan danas radi sa njom.Ali odradila je posao, tri godina nije stala.Ja razumem da su Yamaha, Dinacord... ekstra marke, ali ne mora da znaci i da je ovo mnogo lose.
Pozdrav!
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 17:33   #14
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Licno ja, nemam nista protiv Behringera. Dapace, kad idem sam svirati ili u duo i trio kombinaciji za manje para, uzimamo umjesto cijelog racka samo PMP 3000 kojeg imam ja u vlasnistvu. Midas je od benda. Sa Behringerom odradimo svirku bez problema do 200 ljudi sa 4 kutije.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 18:27   #15
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cudi me sto se niko javio kad je EVI Audio bio prodan BOSCHu??

Svakako ce Behringer isto kao i Dynacord iskoristiti MIDAS tehnologiju u svojim spravama i tu ne vidim nista lose.
Da se ne ponavljam,znate za MIDASova predpojacala(delumno) u DYNACORDu II.Zato okoreli "dinakordovci" znaju da kazu da je ton "jedinice" bolji nego kod dvojke Smeta im precizniji PREAMP u II
nema veze.....
Da ne zaboravim...MIDAS je isto sto je Rols Rojs u automobilskoj industriji, odlicna konkurencija GB/LX iz kuce Soundkraft.
Ako je neko probao do sad MIDAS Venice,zna ce koji routing i sound imaju ta "boutique" predpojacala."unlimited facilty"
Nije samo MIDAS nego i KLARK TEKNIK otiso u zakrila BEHRINGERa
To je ta globalno ekonomska politika!

Pozdrav
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 19:21   #16
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svaka ti cast na strucnom obrazlozenju! Potpuno se slazem s tobom, samo sto ja nisam znao tako strucno napisati.

(mozda O.T.)
Daj onda objasni zasto su stari Dynacord mikseri poput serije MC i MCX bili u ono vrijeme a mozda i danas dosta kvalitetni po zvuku. Mozda to ipak ima veze sa mikrofonskim predpojacalima po kanalima? Cak je i MIDAS u ono vrijeme bio jako slican MCX-u. Zar ne?
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 16:31   #17
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cao Tomy,

ipak mislim da nije nista strucno u mom postu,to je samo moje osobno mislenje koje ne mora da bude relevantno.Ukusi su razliciti...
MIDAS i Dynacord nisu nikad igrali u istu ligu!
Dynacord se nikad nije bavio sa koncertnim mikserima dok MIDAS se iz pocetka koncentrirao na "Concert Consoles".
Zasto bi onda Bosch CS kupovao MIDAS,da Dynacordu iz svoje kuce pravi konkurenciju?Sigurno ne...
Pogledajte samo kako je struktuirana HARMANN Pro Group korporacija:
JBL,AKG,CROWN,BSS,SOUNDCRAFT,LEXICON,STUDER,HiQNet ,dbx....
Po meni najjaci koncern PA tehnike!
Niko nikome ne pravi konkurenciju,naprotiv,najbolja suradnja koju sam do sad video!Zasto JBL koristi Crown pojacala,HiQNet Network i dbx procesore u aktivnim sistemima? Soundcraft ugradjuje isto dbx i Lexicon u svoje konsole.AKG koristi isto dbx noise reduktore.....itd
Pogledajmo YAMAHA korporaciju,kao koncern N°1 u svetu!
Nisu nikad uspeli da naprave dobre kutije,sta su uradili?Priustili sebi(po meni) najjaci brend na svetu NEXO Audio
Evo jos nesto:
Jedan od najvecih brendova sto se tice PA tehnike,proizvodi svoje LOW budget miksere u istoj firmi gde i Behringer
Yamaha,Fender,Gibson i Ibanez gitare proizvode dobar deo svoje ponude u jednu jedinu firmu na dalecnom istoku!.........da ne davim vise,nema kraja...

Iako ne koristim(vise) produkte iz EVI korporacije,imam jako dobrih prijatelja u Straublingu(Dynacord)
Firma MUSIC GROUP(gde spada medju ostalima i Behringer) je obavezna da do kraja 2010 isplati sumu od XXX korporaciji Boschi i da tad stave konacni potpis transakcije....do tad i Midas i Klark Teknik se nalaze u neku fazu "tranzicije" i imate ih na web strani EVI i Music Group korporacije.
Jedan od uslova koji je postavio sef MIDASa je da zajedno sa KLARK TEKNIKom rade samostalno.....znaci budimo spokojni i uzivajmo i dalje u veliku pouzdanosti i kvalitet ovih brendova.

Pozdrav
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 17:02   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od aleksandar72 Pokaži Post
Da ne zaboravim...MIDAS je isto sto je Rols Rojs u automobilskoj industriji, odlicna konkurencija GB/LX iz kuce Soundkraft.
Da nisi malo pretjerao sa tim Rols Rojsom. Sta bi onda trebalo da bude Digidesign Venue D-Show Profile Sys ili Yamaha PM5D RH ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 17:45   #19
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo sta sam napisao u prethodnom postu:

ipak mislim da nije nista strucno u mom postu,to je samo moje osobno mislenje koje ne mora da bude relevantno.Ukusi su razliciti...

necu da diskusija dobie pogresan pravac ali ovde se ne radi o ukusima!
Yamahu i Digidesign koje si naveo su smesne pored MIDASa PRO6, definitivno!

Pozdrav

Fotografija nije iz "Galaktike",to sam ja na promociju Midasa :-)
Grafički Fajlovi
File Type: jpg musikmesse09040.jpg (101,9 KB, 21x skinuto)
Highslide JS
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 20:11   #20
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od vingula Pokaži Post
@DEJAN87

I ja imam Behringera-a i potpuno mi odgovara, ako ti imaš para kumpi mi bolji, ja se neću naljutit!!!!!
Imam ga i ja za kucnu potrebu i ne bih se naljutio kad bi mi neko kupio Amek-a 9098i kao u Georgieva ili kad bih ja imao para onda bih ga kupio
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije