Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.01.2017, 02:12   #1
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard moze li mi ko konvetovati ritmove?

poz ljudi, moze li mi ko konvertovati ritmove ove dole na linku, oni su od sd2 ketrona, zelim ih u pa3x? poz hvalaa

http://www62.zippyshare.com/v/Xu8WefGP/file.html

inace to su oni od varranger2 v1.16 sto dodju uz njega pat ketron
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2017, 20:34   #2
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag

Kad se ritmovi otpakuju iz RAR-a i ucitaju u neki HEX editor, vidi se da nema hedera (i EMC prijavljuje gresku), i ako se uporedi struktrura sa nekim Ketronovim ritmovima, koje imam, uopste nije ista, moguce, da ovo uopste nije Keteronov ritam, ili je nesto bzv, ili zasticeno i sl.
__________________
Trebalo bi da kažemo ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših reči. Umesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo da proverimo jesmo li ih pravilno shvatili.
rale je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2017, 02:57   #3
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ti stiolovi dodju uz varranger2 1.16 ketron PAT, i svi rade u tom programu na klik. posto to i jeste originalni ketron arazner pc soft.
mene cudi da u style works universal 4.5 nema uopste SD2, a mislim da su to ritmovi cak originalni i od SD5 , vecina ih koristi audio loop kao drum

sta kako dalje? ima li ko te iste ritmove?
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od casper (26.01.2017 u 03:37 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2017, 03:55   #4
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo sam usput preletio stranicu pa vidim šta te muči.
Pošto neznam dali si več sredio ili nisi pitao bih te na kojim si windowsima startovao taj Emc style works.
Ako se na kraju nalaze PAT Styleworks mora da ih uzme ako dolučiš kljavu Ketron.
Sad ne mora,da znači,da su ti ritmovi baš od Ketrona (primjer SD2) nego je moguče,da su od kojeg drugog modela ketrona (nije bitno kojeg moraš ih više modela probati pa češ vidjeti kojeg uzme)
Isto tako nije baš puno bitno da ritmove sahraniš baš pod SD2 nego ih možeš kao pod neki drugi prijašnji stariji model ketrona.Svaka novija klavijatura naime čita i uzme ritmove od prijašnjih starijih modela ali to več znaš.
Ako nemaš registrovan Style works pa čak i da ga imaš može se desiti da ako i imaš da sahraniš za kljavu ketron sd2 kljave neče uzeti ritam jer če napisati,da to nije njezin format.
Preporučujem ti,da za takve stvari koristiš neko staro računalo gdje imaš stavljen Windows XP jer na novijim windowsima sa svim programima ima poteškoča mada piše,da na njima djeluju što nije istina.
Čak i na windowsima XP pošto baš nema potpune DOS podrške mora se u direktorij WINDOWS-System32 ručno kopirati fajlovi :WB40032.DLL,WBRUN100.DLL,WBRUN200.DLL,WBRUN300.DL L jer puno programa baš traži te fajlove i pošto ih ne nađu oni uopšte ne rade a čak i da rade ne rade kako treba.
Valjda zbog toga jer su oni još uvijek pravljeni programima koji podržavaju stariji DOS a kad su izrađeni posle tih podrška ne nađu.Barem mislim,da je nešto oko toga
Na Windows10 bez tih fajlova kod mene nema šanse jer mi čak nije htjelo instalirati najnovijih programa mada su kao pravljeni za win10.
Ogromno ljudi to ni ne zna odnosno ih vrlomalo zna i čak koji znaju neče da kažu iz inata.
Te fajlove valjda,češ nači na netu mada ih je bilo vrlo težko skinuti zbog politike mirosofta ali ako ne nađeš mogu ti ja dati ili pokušati staviti na download sekciju.
Takve stvari često se događaju i kod mene naročito za korgove mada imam sve najnovije Emc style worksove i to sa licencama jer ih zbog rada i inspekcije moram imati a čak imam i druga zaposlenog u EMC koji mi je puno objasnio oko toga.
Ima još ponekih sličnih caka i trikova ali nadam se da si razumeo šta sam hteo da ti pojasnim pa probaj na takav način jer iskreno rečeno baš sam došao sa terena umoran pa ne bi sad više o tome ali ako nečeš riješiti napiši ili ako još nešto ne znaš pa znam ja ču ti vrlo rado pojasniti nije nikakav problem.
Upamti još ovo,da nijedan ritam mada ga konvertuješ nije to što mora biti nego je on samo osnova to jest uzorak i dotaljno ga moraš još doterati na kljavi ako želiš da on zvuči i radi kako mora.Programi za konvertovanje su samo alaz koji promijeni format neke druge kljave u format koga čita tvoja i ništa drugo a za pravi zvuk i rad ritma potrebna su još po koja podešenja a ta češ postiči i udesiti najbolje na klavijaturi samoj gdje odmah čuješ kako zvuči i šta mu je potrebno-
Pozdrav

Promijenjeno od Dell (07.02.2017 u 13:45 sati)
flosarka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije