Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.01.2014, 13:44   #11
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo mene opet i opet problem oko kompresovanja semplova...Elem, poceo sam da pravim neki set jovo nanovo,i napunio 128 mb rama,pustim da se kompresuje set i opet on to radio skoro 7 sati i ninako da zavrsi,i ja ga prekinuo....kad sam upalio klajvu i udjem u sound/record da vidim sta se desava sa semplovima, vidim da su pola oznaceni tamno sivom bojom,kompresovani kako valja,imaju zvezdicu pored,i sa njima je sve ok, reprodukuju se kako treba i to je to, a druga polovina semplova su oznaceni bledo sivom bojom,imaju zvezdicu pored,ali su nedostupni ,tj. kad kliknem na neki od tih semplova nista se ne desava,ne mogu da ga otvorim u sampling editoru da ga repordukujem? e sad sta je problem s tim semplovima? zasto nece da se reprodukuju? i ostalo mi je na kraju nesto malo semplova koji uopste nisu kompresovani,i kad idem opet na compress all,da probam da kompresujem te preostale semplove ,nista se ne desava ,nece da pokrene kompresovanje....u cemu je fora? dal sam trebao da ga pustim jos duze da radi? mada kako sam citao po forumima i iz razgovora sa kolegama,nikom to ne traje duze od 3-4 sati najvise,a ja kuburim s ovim, evo i par postova iznad i prosli put kad sam radio kompresovanje ,trajalo 12 sati i tad sam morao da ga prekinem...gde je problem? hvala
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2014, 19:44   #12
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Problem je u tome sto si ga prekinuo. Kad kompresujes semplove pusti ga da sljaka koliko god mu vremena treba (meni je radio 2 i po sata). Mozda je radio toliko dugo jer je bio full pun i nije imao mesta vise nimalo. Ko zna, mozda je nesto zabagovalo, probaj opet svakako. Kad jednom kompresujes semplove, pa ubacis nove i ponovo kompresujes on ne kompresuje ponovo stare vec samo nove koje si ubacio sto je mnogo dobro. Posveti mu paznje druze, sumnjao sam mnogo da sam pogresio kad sam uzeo pa3x, sad vidim da nismo bili u pravu ni ti ni ja kad smo kukali.

Послато са LT18i уз помоћ Тапатока
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2014, 20:45   #13
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

vreme ce pokazati da li smo bili u pravu ..sto se tice kompresovanja, ucitao sam opet nekomppresovan set i pustio ga da kompresuje ispocetka,i evo proslo je opet 7 sati i on jos uvek radi, ostavicu ga jos sat,dva mada me nesto ne greje sunce, sumnjiva mi to rabota nesto, predugo to traje...ako ne zavrsi sam kompresovanje moracu opet da ga prekinem,pa da ucitam iz usera sound po sound,da vidim koji od njih zeza pa koci komporesovanje, mada su sve ok semplovi koliko znam,ali ne znam sta bi drugo moglo biti...pa3x-
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 16:39   #14
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Koliko traje kompresovanje semplova?

Svaka klavijatura bi trebala da kompresuje sve postojece semplove u roku od maksimalni 4 sata. Bilo koje drugo vrijeme se vjerovatno moze povezati sa postojanjem krasiranih ili nepovezanih semplova sto klavijaturu zbunjuje i daje joj dodatno (nenormalno) vrijeme da radi bez potrebe. Na obje moje klavijature imam prosirenu memoriju od 256 mb. Obje klavijature pune semplova uzmu oko 4 sata da ih kompresuju. U slucaju da vec imamo kopresovanih semplova onda taj proces ide i brze u zavisnosti koliko semplova treba da se kompresuje. Svaka prica o kompresiji koja traje duze od 4 sata je besmislena i smjesna. Kao sto sam rekao maksimum 4 sata za normalne nekopresovane zdrave semplove. Znasi prije postupka kompresovanja treba pristupiti akciji cisnjenja nekoristenih multisemplova (narocito krasiranih semplova koji su sive boje) a zatim ciscenja svih unused semplova koji nisu povezani nisa kojim pcg fajlom niti multisemplom. Ovo je tacan odgovor o vremenu trajanja kompresije. 4 sata maksimum.

Promijenjeno od keyboards (07.02.2014 u 16:42 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 17:12   #15
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

dobro,a sta konkretno znace ovi semplovi sive boje?>
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 23:33   #16
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Krasirani neispravni semplovi koji se trebaju izbrisati jer ionako nerade ili ako rade sviraju bezvezne tonove. Provjeriti dali su to drum krasirani semplovi ili nepovezani semplovi ili sto je najcesce slucaj semplovi koji su djelovi nekoga multisempla. Moguce da su nekada bili ispravni ali prilikom loadiranja semplova krasirali i sad tu stoje u memoriji kao rupa u multisemplu koja nema funkciju. Jedina funkcija je da usporavaju klavijaturu i mogu je praviti nestabilnom. Kad kazem usporavaju mislim na stvari vezane uz loadiranje semplova, kompresiju i sve vezano uz koristenje semplova. Vjerovatno ste nekada u sviranju primjetili da svirajuc neki sempl na najcesce visokim ili dubokim notama cuju se cudni zvukovi. To su krasirani semplovi.

Promijenjeno od keyboards (07.02.2014 u 23:36 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2014, 01:15   #17
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Krasirani semplovi / Kompresija

Evo dvije teme u jednoj jer je vezano za semplove.
Kao sto sam rekao postoje nevazeci/krasirani semplovi ili nepravilno ubaceni koji su sive boje u klavijaturi se mogu vidjeti u sempling modu. Najcesce dolazi do ovakvih pojava kada ubacujemo multisempl u klavijaturu koja nema dovoljno memorije da prihvati sve semplove. isto tako pojave se vremenom zbog nepravilnog startovanja klavijature sto je cesce se desavalo u PA2 a rijetko u PA3. Nemogu se selektirati i pojedinacno izbrisati nego samo se mogu izbrisatu u okviru brisanja multisempla koji ih stiti od brisanja uz odabiranje opcije da se uz multisempl brisu i semplovi.
Druga Tema:
Kopresiranje semplova u korgu PA3 ne preporucujem. Jeste da se moze ustediti na memoriji za semplove ali ti semplovi koji se kompresuju nikada se vise nemogu vratiti u normalno stanje i osudjeni su da rade samo na PA3 seriji koja ih moze kopresovati i citati ali ne i vratiti u normalno stanje. To nemoze ni Awave jer im je kvaliteta drasticno promjenjena. U samom PA3 zvuce dosta priblizno i iako neki tvre isto ja tvrdim da ne zvuce isto nego su malo tanje zvuceci zbog nedostatka prostora koji se nalazi u zvucnoj slici sempla. Testove sam izvrsio nekoliko puta u zivoj svirci i ovo tvrdim da je tako. Ne zelim se upustati u polemiku i ubjedjivanja oko ovoga nego samo predlazem da se dva puta razmisli prije odluke o kompresiji. Ponekad se desi da poslije kompresiranog seta klavijatura nece prihvatiti istoimene semplove u prvobitnom obliku nego se mora reinstalirati OS i musical resource sa brisanjem svega postojeceg a potom ubacivanjem zadnjeg seta koji sadrzi normalne semplove.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2015, 23:54   #18
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja sam imao isti problem kao Milan$. Set od 120Mb nije bio kompresovan posle vise od 8h cekanja. Onaj plavi indikator je dosao do kraja,ali nije bilo zavrseno kompresovanje. Ja sam problem resio tako sto sam ,kao sto je drug Tranzit rekao,ucitao prvo user1 pa kompresovao,i ponovio postupak za ostale user banke. Vremenski je trajalo nesto malo duze od 4h. Na isti nacin sam uspeo ucitati i set od 256mb bez problema.
__________________
-K O R G M A S T E R-

Promijenjeno od NeX007 (10.05.2015 u 23:55 sati)
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2015, 11:26   #19
z.otrov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2015
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
z.otrov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam kod mene komprimirao set trajalo je celih 6 sati.Bolje kupovati 256 mb ram jer ipak ima malo razlike u soundu.
z.otrov je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije