Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.05.2023, 19:57   #1
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Korg 4/4 na 2/4

Drugari da li neko zna kako da prepolovim prelaz na korgu da prebacim fill sa 4/4 na 2/4 jednostavno samo da odsvira pola prelaza a da zadrzim odsvirano.
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2023, 16:17   #2
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neznam za koju klavijaturu ti treba, na novijim Korgovim aranžerima možeš exportovati stil u midi file pa ga obraditi u nekom od editora poput Cubase-a ( promeniti time signature i odrezati nepotrebne delove) pa ga zatim importovati nazad u stil...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2023, 16:22   #3
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma to znam i ja nego zanima kako to uraditi na klavijaturi. Cak sam i exportovao taj prelaz u midi file i vratio ga na prazan fil sa podesenim 2/4 ali ponovo se vrati na 4/4. Sto je najgore na prethodnom aranzeru to mi je bilo namjesteno kako treba a sad na Korg pa5x desava se ovo. Da li je to bag neki ili sta je ne znam. Isto se desava i sa harmonijom u nekim namjenskim ritmovima. Nece da svira kako treba.
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2023, 16:38   #4
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da i ja sam imao taj problem na Pa5x međutim postoji jedan problem a to je da Pa5x ne čita lepo markere za 2/4 takt, za sve trake pa ćeš kada pogledaš u style editoru videti da neke trake Fill in-a imaju jedan takt a neke 2 i zbog tog drugog takta on često napravi prazninu, problem sam rešio tako što sam napravio dva stila jedan gde su bile samo varijacije a jedan gde su samo prelazi i onda sam u klavijaturi kopirao iz ovog gde su prelazi jedan po jedan, pa čak i onda se dešavalo da ostane neka traka sa dva takta i onda sam kopirao te problematične trake iz drugih Fill in-ova gde je samo jedan takt, tek kada sve trake fill in-a imaju jedan takt neće biti problema pri reprodukciji stila, pa će mo videti dali će u novom update-u rešiti ovaj problem kada se kompletiraju sve funkcije style editora kao što su obećali za sledeći update...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2023, 19:49   #5
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaci u svakom slucaju moracemo cekati novi update os za neke stvari.
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2023, 21:00   #6
zokabeli
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
zokabeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa 5x , Event Ketron i jos neke platforme su skupe igracke koje nisu opravdale novac ulozeni ..Nisu polozili ...Sramota i bruka sta nam se servira .Do kada vise da se tolerisu i cekaju neke stvari da se poprave ! Zasto se to desava ??? Pa 5x je valjda nastavak od pa 4x jer nosi takav broj u nazivu Pa 5x ...Ako je tako zasto nema sve alate sa pa 4x ili sve bar duplo bolje od pa 4x i jos dodate opcije koje bi razdvojile te dve platforme ...Pretrazivac nula bodova (spor i los , gori od pa 700 ...Odusevio sam se kada sam video da mozemo da pravimo foldere sa bezbroj stranica ali gle ironije ..Folder koji ima mnogo stranica otvara sporo i sve mi se cini da je kao usporeni snimak u odzivu, cak losije od pa 700 ..Jedino brze podize sistem od pa 4x i to mi daje nadu da je procesor bolji i brzi i da ovo valjda mogu da rese ..Na papiru pa 5x jeste mnogo bolji od pa 4x odaje utisak ozbiljne klavijature i profesionalne .Trebalo bi da jeste top aranzer a u praksi jos uvek to nije i kao takav nije opravdao cenu a ni ocekivanja .Zasto korisnici to trpe i cute , zasto se oni prave blesavi i sporo rade ispravke i delimicno to je pitanje ??? Zeznuli su intro 1 skoro svaka pesma mora na doradu u record ...Ako Intro 1 svira 2/4 a u varijaciji 1 stoji 4/4 on sam promeni Intro 1 u 4/4 i dolazi do problema ...To je to cekanje i stopovanje koje jeste veliki problem ..Signaturu poremetili totalno , nisu uopste istestirali pa 5x a pozurili da ga sto pre izbace i prodaju ...Ne razumem mnogo toga i te Korgove "strucnjake " kojom se politikom vode ali ako tako nastave ima da stave katanac kao i Roland sto je zavrsio pricu sa aranzerima a bio je No1 u svetu aranzera .Obzirom da pa 5x jedino cita setove sa pa 4x koje on konvertuje ne vidim zasto nisu poveli racuna da to sve radi kako treba ..Moj set nije cak ceo ni konvertovao , par ritmova fali koliko vidim za sada ..Cekanje se oduzilo , spisak stvari za popravku je dugacak i sa pravom se ocekuje da sve to poprave i naprave da pa 5x zasluzi reputaciju top modela i mocnog aranzera ...Sram ih bilo za sve propuste i neozbiljnost za sada to mora da se javno kaze ! P.S Ne zelim da se kajem sto sam dao toliko novca i kupio pa 5x , ne zelim da se vratim na pa 4x ili kupim Medeli za mnogo manje para ...Zelim sada i sada da sve to poprave i nameste .Zelim da je pa 5x top model koji radi savrseno dobro i da leti koliko je brz u radu a ne da je spor i gori od pa 700 ..Da to zelim sve to i jos vise i to nije mnogo ni glupo ni sramota ...Sram vas bilo gospodo iz Korga ...Toliko !

Promijenjeno od zokabeli (08.05.2023 u 21:08 sati)
zokabeli je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2023, 23:16   #7
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Strpljenja kolega. Korg zahtijeva vrijeme a i prijave korisnika. Sve i jedan korgov aranzer je imao problema sa sistemom pa je sve rijeseno. Bitno je da se malo organizuju korisnici panda prijavljuju greske. Mene vise cudi prije zvanicne objave sinta kome su to oni dali na probu. Taj ni jedan propust nije nasao. Dobro je sto Korg rijesi sve svoje probleme kroz neko vrijeme to je za utjehu. Evo sad sam nasao nisam ni obratio paznju da u editoru za ritmove nema mnogo opcija koji imaju prethodni aranzeri. Ali rijesice se to kao i uvjek. Od prvog pax modela sam na Korgu sa svakim je bila ista prica. Ali kao sto rekoh rijesilo se tako ce i ovo.
Dodato:
Nego mene i dalje cudi u prethodnoj temi sam postavio,za sta sluzi ovaj misteriozni slot na mjestu gdje su kartice. Guglam danima ali bezuspjesno.

Jednog dana samo kad objave EXB MOSS KORG PA5X😂

Kad rece pretraga mene vise nervira ono kad nadjem ritam kad mi izbaci na koji plejer hocu da ga stavim. Hahaha nisam navikao na to.

Promijenjeno od miki2008 (08.05.2023 u 23:30 sati)
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2023, 23:50   #8
zokabeli
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
zokabeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posle Rolanda G1000 presao sam na Korg pa 80 i imao svaki Korgov aranzer kako je koji izlazio (neke cak i po 2 primerka )Vrlo dobro znam kako je bilo i imam strpljenje ali ovo je prevrsilo svaku meru ....Bilo je dovoljno vremena da osmisle pa 5x i da ga dobro istestiraju pre nego sto su ga pustili u prodaju ...Znajuci za probleme sa OS sa svakom serijom nisam pozurio da kupim pa 5x prvi ..Skoro sam kupio i obzirom da sam prodao pa 4x zeleo sam da nastupim sa pa 5x sto pre ....Ali zbog njihovog neznanja ili nemara to odlazem i svi cekamo da poprave i unaprede neke stvari da bar moze da se radi ...A sve sto ocekujemo i zelimo i trazimo red bi bio i da nam izadju u susret jer cemu da smo skromni u zahtevima i ocekivanjima , nisu ni oni bili skromni u ceni za pa 5x ...Ako njih nije bilo sramota da bude ta cena i mi platili , zbog cega da se zadovoljimo mrvicama .Svi koji su imali pa 5x ili probali mogu da kazu da to jeste bolja platforma od pa 4x i ima poboljsanja ali ispada da je pa 4x jos uvek stabilniji i bolje resenje trenutno ..Ja sam morao da pozajmim pa 700 da nosim na svirke dok mnogo toga ne rese i ne srede ..A cekanje se oduzilo i vec to nije lepo i pocinje da smeta i nervira ..Ispada da mi je lakse i brze raditi sa pa 700 (brzi pretrazivac , brzi odziv stranica , rad u recordu itd .Tu ne treba da bude oprastanja i tolerancije Ekran na pa 5x je mogao biti bez onog ruznog okvira jednostavno ceo ekran pun kolor .Odziv mora da bude takav da leti sta pomislimo da je tu i odmah ...Pa sada mobilni telefoni brze rade od ovako skupe klavijature ...Volim Korga i sviram Korga ali pored te cinjenice i pohvale za sve sto je dobro treba reci istinu i uputiti sve kritike za ono sto nije da rade i poprave ...Ne zelim da sviram Medeli a primecujem da su se potrudili i da daju mnogo opcija za tu klavijaturu cak i vise od Pa 5x , Event , Genos ...Neka dobro razmisle i dobro se zamisle sta rade ...Pa 4x je trebao i ocekivalo se da ima bar jos jedan OS ali oni ne postuju kupce i ne mare za to ..Opcija Kaos na pa 4x je glupost najveca ali zato opcija Creator bot nije dovedena do kraja i nema mogucnost da se odredi u secenju od -do ...Ta opcija trenutno uopste ne postoji na pa 5x ...Jos na pa 3x Korg je rekao da sa mp3 moze da se pomeri vokal ...To je cista glupost i laz i obmana od strane Korga ...Moze ali to nije to i nema veze s vezom ....Ne razumem zasto mene ili bilo koga od vas treba da bude sramota da trazim i ocekujem najbolje ako sam kupio top aranzer i platio max.i visoku cenu .....Pa ispada da su vise nagradjeni oni koji kupe pa 600 , pa 700 ili Medeli ...Odnos ulozeno i dobijeno ...O tome pricamo i moramo da kazemo kako jeste

Promijenjeno od zokabeli (08.05.2023 u 23:53 sati)
zokabeli je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2023, 01:50   #9
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve je to tacno sto navodis kolega. Ali vidjecemo u buducnosti o cemu se radi. Iskren da budem smetaju i meni te stvari ali nisam prodao prethodni aranzer i ako sta zapne koristim njega tako da nemam tu brigu. Nazalost moramo nedostatke da prosledjujemo direktno korgu. Ocigledno njihovi test majstori nisu odradili posao kako treba. Ali nadam se da ce ubrzo i to sve rijesiti. Neko mi je rekao da je update najavljan za maj upravo.

Do sad sam sve pravio da to bude produkcijski potkovano ritmovi i boje. I sad sam vidio da je sav taj moj trud pao u vodu jer pa5 ne cita sve ono sto sam ima. Cita ali ne bas kako bi trebalo. A nadam se da ce sve to ispraviti. Vjerujem u to.
Prije kupovine bio sam u dilemi da li da umem Genos ili Event ali iskren da budem nesto sam razmisljao zasto da se mucim sve ispocetka. Ovako sam bar na pola posla. Bice to sve rijeseno kolega bez brige. Generalno sve zavisi i od nacina svirke vrste nastupa sta ko zahtijeva. Trnutno sam u njega ubacio uz svoj set i neki set gdje ima univerzalnih ritmova lijepo to izlazi i sad sto mi ne radi ono sto sam bas namjenski pravio ja zamjenim tim univerzalnim niko se ne ljuti svi zadovoljni i sve super. Svakako imam solo sint nije mi prioritetno ni da soliram na Korg Pa5 tako da sam opusten maksimalno.

Promijenjeno od miki2008 (09.05.2023 u 02:02 sati)
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2023, 09:51   #10
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od miki2008 Pokaži Post
Strpljenja kolega. Korg zahtijeva vrijeme a i prijave korisnika. Sve i jedan korgov aranzer je imao problema sa sistemom pa je sve rijeseno. Bitno je da se malo organizuju korisnici panda prijavljuju greske. Mene vise cudi prije zvanicne objave sinta kome su to oni dali na probu. Taj ni jedan propust nije nasao. Dobro je sto Korg rijesi sve svoje probleme kroz neko vrijeme to je za utjehu. Evo sad sam nasao nisam ni obratio paznju da u editoru za ritmove nema mnogo opcija koji imaju prethodni aranzeri. Ali rijesice se to kao i uvjek. Od prvog pax modela sam na Korgu sa svakim je bila ista prica. Ali kao sto rekoh rijesilo se tako ce i ovo.
Dodato:
Nego mene i dalje cudi u prethodnoj temi sam postavio,za sta sluzi ovaj misteriozni slot na mjestu gdje su kartice. Guglam danima ali bezuspjesno.

Jednog dana samo kad objave EXB MOSS KORG PA5X😂

Kad rece pretraga mene vise nervira ono kad nadjem ritam kad mi izbaci na koji plejer hocu da ga stavim. Hahaha nisam navikao na to.
Taj slot pozadi kod sd kartice je za budući bluetooth/wifi modul, tako se priča...
pekilik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije