Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.07.2014, 15:25   #1
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Korg ili Yamaha? :/

Pozdrav kolege, u oktobru bi trebalo da uzmem novi aranzer, e sad do juce sam planirao da to bude pa600 medjutim nesto sam citao na nekom sajtu i neko je rekao kako pa600 ima mnogo sitnih problema i da izgleda kao da je klavijatura fabricki nedovrsena, ne znam koliko je to tacno ali to me je skoro navelo da odustanem od pa600 e sad kao drugu opciju ubacio sam tyros 2 polovan, ljudi kazu da je tyros mnogo dobar ali je malo tezi da se sredi i da se rukovodi njime ja nemam bas iskustva sa boljim klavijaturama ali bilo koji od ova dva da uzmem pre svega bi ubacio neki set koliko-toliko sredjen cisto da imam na cemu da sviram dok ne udjem u fazon klavijaturi da vidim kako sta dakle korg pa600 nov ili tyros 2 polovan? Treba mi za narodno i zabavno a budzet mi je 1100e najvise. Nisam nasao ovakav post nigde, nadam se da nisam pogresio sto sam postavio nov.. Hvala unapred
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2014, 17:18   #2
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kakve probleme je taj neko imao sa pa600 i sta znaci fabricki ne zavrsena!? Obe su jako dobre klavijature, ali ja bi se odlucio za pa600. Kupujes novu klavijaturu sa 2 ili 3 godine garancije, naspram klavijature koja se posteno nasvirala i na kojoj ces uvek morati nesto da menjas ili cistis iz realnog razloga sto sve ima svoj vek trajanja. Idi u muzicku prodavnicu i isprobaj novi pa600 pa ces videti jel ti odgovara ili ne. Klavijatura u svom cenovnom rangu apsolutno nema konkurenciju. Ja do sada nisam cuo de je iko od kolega imao neki veci problem sa pa 600, a oni koji su imali po neki maleni problem, to sve spada u normalne probleme i nije nista strasno. Sve je sredjivano za dz u servisu i vraceno. Najbitnije je da pa600 nema serijsku gresku kao ranje pa800.
T2 je jako dobra klavijatura ali ju je jako tesko naci u dobrom stanju. Dalje imas dosta tema o T2 i njegovom sredjivanju, tj ubacivanju semplova i semplovanog bubnja pa prouci malo.
velja87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio velja87 za ovaj koristan post:
vadexfly (28.07.2014)
Star 28.07.2014, 18:01   #3
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo odakle je potekla ta informacija Dakle daleko od toga da je fabrički nedovršena, pre bih rekao da T2 ima veliku manu sa lošim display-om i sa kvalitetom farbe koja se brže pod prstima skida nego na korgovim aranžerima. Ruku na srce, T2 je daleko ispred Pa600 po zvuku i ostalom,.... ali i sam si naglasio ,,polovna". Dakle pricamo o dva totalno različite stvari, novom i polovnom. Klasa instrumenata takodje nije ista,.... T2 bih pre uporedio sa Pa1xPro ili Pa1x... po ceni polovnih klavijatura. Ukoliko nadješ T2 da je kao iz fabrike, uredu, lično bih ga uzeo, ali to je retkost. Za T2 treba zagrejati stolicu osim ako ne uzmeš totalno sređenu i da to odgovara tvom ukusu. Pa600 ima daleko više materijala, ali pomiri se s tim da osim što je nova, niža je klasa instrumenta. Moj glas na kraju ide za Pa600 isključivo zbog garancije jer nisam sreo očuvanu dvojku.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
vadexfly (28.07.2014)
Star 28.07.2014, 19:35   #4
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako je T2 odlično očuvan, sa ispravnim ekranom, bukvalno kao da je iz fabrike uzmi T2, u svakom drugom slučaju, Pa600. Kada su funkcije u pitanju, ništa Pa600 ne zaostaje za T2, čak se sve da mnogo lakše srediti nego na T2. Zvučno prednost dajem Tyros-u, pod uslovom da se mnogo uloži vremena u sređivanje. Obrati pažnju i na to, da li i koliko raspolažeš voljom i vremenom za sređivanje klavijature. Može ti biti ozbiljna prepreka, kao što je meni recimo sad usled nedostatka vremena. Svako dobro.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio calevh za ovaj koristan post:
vadexfly (28.07.2014)
Star 28.07.2014, 19:46   #5
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sa vremenom iskreno ne znam sta cu ceo dan sedim za kompom nista ne radim tako da je vreme najmanji problem, toga ima i na pretek verovatno cu uzeti pa600 onda, ipak novo je novo, ispunice sva moja ocekivanja
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2014, 20:31   #6
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tyros 2 je jaca klavijatura, svojevremeno Yamahina High-end klasa tako da ako pricamo o specifikacijama daleko bolji izbor je Tyros 2 i pored toga sto je teze srediti ga. Ni Pa600 nije lako srediti sa obzirom na tome da nema Sample edit kao na Pa800/2x/3x. Zna biti dosta zajebano kad ucitas tudji set i hoces da oslobodis memoriju u njega da dodas jos nesto. A tek ako imas neki Wav fajl i hoces da ubacis u Pa600, to zaboravi. Ako nadjes dobro sacuvan Tyros 2 preporucujem njega. I ja sam uvjek pre za novo ali da je razlika u klavijature manja.
E sad ako ne planiras detaljno raditi ritmove i live performans onda razlika postaje manja jer nema da imas potrebe mnogo da obradjujes semplove.
Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
vadexfly (28.07.2014)
Star 02.08.2014, 01:36   #7
wellky
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.04.2014
Mjesto: Bosna i Hercegovina
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa80
wellky ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Blaga prednost za KORG ne sto je nov,nego zbog toga sto je KORG-a mnogo lakse sredit,a i ako ti je potreban neki savjet sa kljavu prije ces ga naci za pa600 nego za tr2.Bilo je price po forumima kad se pa600 tek pojavila da vise izgleda ameterski nego profesionalno,s cime se apsolutno ne slazem.Drug mi je nedavno kupio upravo KORG PA600 i za tako relativno male pare neces naci bolju kljavu.Uz to je jos i nova.
wellky je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio wellky za ovaj koristan post:
vadexfly (02.08.2014)
Star 01.09.2014, 15:59   #8
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze, Tayros jeste jaca klavijatura ALI novi instrument je novi instrument, fabricka garancija plus negde daju produzenu garanciju (ja sam za svoj PA800 ima garanciju 3 godine, bez ikakve dodatne doplate)... pa cak i da moras da malo platis, isplati se. Nikad ne znas ko je rukovao ni kako ni gde polovnim instrumentom (svirke po neklimatizovanim satrama, prasina, toplota...) ipak je u pitanju elektronika a ne akusticni instrument. Akusticni instrumet mozes restaurirati i posle sto godina i radice ko i novi ako ne i bolje, elektronske komponente imaju svoj vek trajanja i vremenom je samo pitanje sta ce da ode. Glasam za novi PA600!
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2014, 18:07   #9
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja sam se odlucio za pa600 upravo zbog toga sto kod polovnih ne znas gde su bili, sta im je popravljano itd.. tako da sad ostaje samo da cekam jos nekih 20-ak dana i valjda ce stici
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2014, 18:38   #10
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bilo šta da izabereš nećeš pogrešiti. T2 je jako ozbiljna mašina, to sa displayom postoji ali nije tako često koliko se priča. Pa600 je sprava koja tebi kao nekome ko tek ulazi u svet sredjivanja boja i ritmova i više nego dovoljna. Novija je 10 godina što je dovoljan razlog da se odlučiš za nju. Nemoj da se zbuniš oko toga, preporučujem ti da poslušaš obe i isprobaš. Zvučno je Tyros u prednosti po mom mišljenju, ali oskudevaćeš sa materijalom. Kad se upoznaš sa sredjivanjem i to lako ćeš napredovati sa bilo kojom klavijaturom. Opusti se i nek je sa srećom.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio EmirTotic za ovaj koristan post:
vadexfly (02.09.2014)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije