Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.06.2012, 15:49   #1
gogilo.cacanin
Vredan član društva
 
gogilo.cacanin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Mjesto: Austrija Bec
Godina: 47
Postovi: 106
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
gogilo.cacanin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pa1x -tc helicon key

Pre dve nedelje sam kupio pa1x.I sad me interesuje full verzija za vokalist.
To jeste kako da odkljucam da imam sve mogucnosti tc helicona.Kome moram da se obratim? Ja zivim u Becu,i dali su muzicke kuce zaduzene za to? Ili postoji neki program koji moze to da odkljuca? I naravno koliko kosta da se to odkljuca?.Hvala unapred.
gogilo.cacanin je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gogilo.cacanin za ovaj koristan post:
karlovac29 (23.06.2012)
Star 22.06.2012, 19:50   #2
ELKO
Vredan član društva
 
ELKO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.08.2009
Mjesto: Usa
Postovi: 102
Downloads: 1482
Uploads: 12
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
ELKO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ELKO pošalji poruku preko ICQ messengera ELKO pošalji poruku preko AIM messengera ELKO pošalji poruku preko Yahoo! messengera ELKO pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa1x ima odličan vokalist koji ima mnogo više opcija nego vokalist na Pa2xpro. Naravno to ne znači da je bolji, sve zavisi od štimanja. Odlična stvar je što možeš razdvojiti glasove npr. oktava+, terca, duboka oktava i sl. pa ih na slajderu posebno pojačavati po potrebi.Ja imam odličan vokalist na Pa2x i rado bih ti pomogao, naravno besplatno, ali nažalost Pa1 ne čita njegove postavke. Prepiši od nekog ili nađi u downloadu i to je to.Ako budeš u Bosni, u okolini Tuzle, mogao bih ti to završiti. Poz

Promijenjeno od ELKO (22.06.2012 u 19:51 sati)
ELKO je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2012, 00:41   #3
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

druze,vec dugo vremena pokusavam sa time da otkljucam vokalist,i ima svoj ID ima serijiski broj,koji se posalje korgovoj firmi,na sajtu,i posalju ti od to ID.
kod koji se ne kuca,vec se ubaci preko foldera i zanji,to je bilo oko 250 dolara,sad neznam kakvo je stanje oko toga,medjutim sad se vise korg ne zanima za pa1x seriju jer idu nove serije tako da se nemoze ni kod njih da kupi,koliko sam citao na njihovom sajtu,medjutim kada se to otkljuca,imas sve na vokalu koji je jaci od pa2x vokala,medjutim ima kolega pa1x pro,ja sam probao citav set da prebacim u svoje ali kada sam prebacio opet mi trazi kod,a on koda nema vec je tako kupio,i mozes vokal stimat kako hoces kao u studiu,mozda od kolega neko bolje zna,ali sve sto je izaslo poslije korg oasy,nemam rijeci,a ovo danas sve fail,kada sam presao sa pa1x na pa2x nisam se moga navic a sad pa3x nikako ne ide i prodajem je,djaba samo bacanje para,ne volim precist sound sto vec pa3x ima,eto toliko druze,malo procackaj,ako uspijem i ja sta naci pomocu ti oko toga eto ziv bio.
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2012, 01:21   #4
Nemanjam
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2008
Postovi: 64
Downloads: 533
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Nemanjam befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A jel pomaze promena OS-a,instalacija poslednje verzije?
Nemanjam je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2012, 08:54   #5
gogilo.cacanin
Vredan član društva
 
gogilo.cacanin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Mjesto: Austrija Bec
Godina: 47
Postovi: 106
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
gogilo.cacanin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako,instaliro sam os3.01,to je zadnji. 16mb ram mi je muzicka kuca u becu trazila dve nedelje gde mogu da naruce.jer na neki nacin je to oldtaimer.A cudi me da nasi nisu nesto provalili.Neki prave od pa50 pa80 itd.pa se nadam da ce neko da mi pomogne u mom slucaju.pozz
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od gogilo.cacanin (23.06.2012 u 09:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gogilo.cacanin je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2014, 00:35   #6
nelica2002
Vredan član društva
 
nelica2002's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 101
Downloads: 1046
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PAX3
nelica2002 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Tc helicon

Evo da ne otvaram novu temu,da li neko od korisnika pa1x ima odključan pitch modeling, mada je to več stara klavijatura da li se još može doči do koda, ako neko nešto zna.
nelica2002 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2014, 23:09   #7
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima...Isti problem imam i nije mi sasvim jasna problematika tj. zasto na nekim klavijaturama(PA1X-pro i obicni) vokalist radi bez problema a kod nekih nece i zahteva ta LICENCE KEY???Da li je problem u OS???Klavijaturu sam dobio pre 20-ak dana iz inostranstva i posto je bio OS 1.06(verovatno prvi OS za PA1X) prvo sto sam uradio je da sam za zvanicnog KORG-ovog sajta skinuo najnoviji OS-3.01 ali prethodno se nisam setio da probam sa starim OS da li vokalist radi.Sada mene interesuje da li mogu zaobici problem sa ucitavanjem drugog OS ili neko ima taj LICENCE KEY pa da kaze koji je,naravno ako zeli...Ili ako je problem do OS da mi kaze koji treba ili da mi posalje.Sve sam prelistao i ovo je jedina tema vezana za ovaj problem i bio bih veoma zahvalan na brzom odgovoru.Hvala unapred...
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2014, 00:33   #8
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag

Samo za PITCH CORRECTION opciju je potreban LICENCE KEY, koji se dobija za svaku klavijaturu posebno iz KORGA i koji nije besplatan, dok za vokoder taj KEY sint ne trazi sigurno, i svaki radi bez njega!
__________________
Trebalo bi da kažemo ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših reči. Umesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo da proverimo jesmo li ih pravilno shvatili.
rale je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2014, 11:54   #9
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala puno na pomoci,sad mi je sve jasno...Nigde jos nisam nisao na kratak a precizan odgovor ili sam u zurbi prevideo i ako je tako ja se izvinjavam administratorima...
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije