Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

 
 
Alati tema Display Modes
Star 23.04.2017, 17:08   #1
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Kurzweil KP110, problemi

Veliki pozdrav Forumu, svim Poštovanim članovima, rukovodstvu i kolegama.
Imao bih za početak dva pitanja i molbu za pomoć!
Pre neki dan nabavio sam ovaj novi aranžer (KP110), nije loš na prvi pogled, ali - pojavili su se problemi!
U njegovim karakteristikama kažu da se može povezati sa kompjuterom preko USB/MIDI i da dalje treba pokrenuti PCSUITE kako bi na ekranu klavijature izašlo PCLink... To mi nikako ne uspeva, radi se o Win10 x64, oni su faktički povezani jer se čuje zvuk sa kompa kada probam na pr. u Awave, ali - nigde ne mogu konkretno pronaći - o kakvoj se konkretno PCSUITE radi, da bi pravilno profunkcioniralo sve!
I još jedno pitanje:
KP110 ima 10 slobodnih USER mesta za stylove, međutim - nije mi poznato - gde i kako uraditi te stylove, u kom formatu, kako prebaciti u klavijaturu, da li je moguća konverzija sa drugih klavijatura preko nekog programa?
Nigde u uputstvu nema ništa o ovome, a nisam uspeo pronaći ni po Netu!
Zahvaljujem unapred na saradnji i odgovorima uz tople pozdrave.
Dodato:
Ja se izvinjavam za uzastopne postove, možda sam temu trebao postaviti u odelu Workstations/Kurzweil, pa bih zamolio Administratore da prebace ako ovde nije u redu!
Zahvaljujem, pozdrav
Dodato:
Pozdrav Postovane kolege,
Ja cu prvi odgovoriti, posto najiskreno - ovakvo nesto nisam sreo do sada!
Dobio sam informacije direktno iz prve ruke, kazu ovako:
Program koji trazite (PCSUITE) jos uvek ne postoji!!! I zato - nema nacina da uradite i ubacite svoje stilove u aranzer KP110!!!
Citam, citam, pa ne mogu da verujem!
Takva renomirana firma - a da se desi ovakav propust!
U klavijaturi postoje 10 user mesta sa po dve varijacije, dva prelaza, intro i end. Medjutim - nema softvera, nema PCSUITE i nema ubacivanje namenskih stilova - sedmice, devetke, 11/8 itd. Odmah su promenili na svom sajtu - izbacili su 10 user-a, a rekli su da ce to ispraviti i u manualima!
Ovakvo nesto, najiskreno - u zivotu mi se nije desilo, a prosao sam i promenio i Korgove i Rolande i itd.
Pisem da bi razjasnili dilemu, a sta cu sa klavijaturicom, jos ne znam, ipak za 300€ nudi ponesto dobro, jos da je bilo onih 10 - no comment.
Pozdrav svima i slobodno dajte neko misljenje o svemu ovome!

Sent from my E6653 using Tapatalk
Dodato:
A sada još i OVO!

Pre četiri časa pojavljuje se na YT, a na zvaničnim sajtovima - nema ništa!!!

Link: https://www.youtube.com/watch?v=putswH0n1uQ&spfreload=5
Dodato:
Postovani,
Ja se stvarno izvinjavam na ovoliko uzastopnih postova, ali najiskreno - vec mi je postalo nezgodno, jer izgleda kao da razgovaram sam sa sobom!
Ranije su bili barem pozdravi, dobrodoslice, razgovori itd. A sada mi najiskreno postaje vrlo nezgodno!
Nije nikakva tajna, Forum odlicno znam jos kad su tu bili Zlatko, Mitic, Cevap, Nedim/Basari itd, itd. Ne bih ljude ni spominjao da se nisam osetio, nekako..... Malo cudno i totalno ignorisano!
Sad, stvarno izvinite, daleko od toga da bih bilo koga zeleo da podcenim ili uvredim, dosao sam da produzim druzenje i eto - postavio neku temicu za pocetak, sa najboljim namerama!
Nadam se da me razumete i hvala Vam puno uz tople pozdrave.

Promijenjeno od DraganV (26.04.2017 u 16:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
DraganV je offline   Reply With Quote
 

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije