Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.02.2016, 23:56   #371
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mklavijatura
Evo par zamerki na fabriku koju nudi Roland u E-A7
Na ovom snimku https://www.youtube.com/watch?v=e4AU2R_Cve8
imate na 4:25 zamerka na bubanj i isto na 10:25
a na ovom imate o problemu basa https://www.youtube.com/watch?v=0HHONac3Qh0
to se nalazi na 5:50
Naravno ovde su date prave smernice kako da te probleme resite,e sad to sto ce vam sve ovo oduzeti sate i sate dragocenog vremena,to daje posebnu draz i pruza posebno zadovoljstvo.
Narocito uz pesmu "Gde si zivot potrosio prijatelju moj" gde ti ne mozes da kazes "odnele ga zene i kafane ne zna im se broj"!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2016, 00:19   #372
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Bobane ovaj problem ima i korg, i to recimo, duplo skuplji pa3, nznm al jos nisam cuo da neko koristi fabricki bubanj na pa3, bar ne kompletan fabricki drum kit, iz slicnih razloga kao sto je objasnio Bojan na ovom snimku, a opet s obzirom na cenu ea7, a i na to da sada konacno ima taj sempler, opet nije tu sve tako crno Mnogo ce vode proteci Moravom dok ne zasviri fabricki bubanj u nekom aranzeru kakvim ga mi muzikanti zamisljamo, tako da na ovo gledaj, kao na standardnu stvar
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2016, 00:22   #373
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozitivne stvari:
-sound,operativnost,gabarit,cena,semplovi odlično izlaze,fabričke boje odlične,terce se brzo prave i dobro zvuče,portamento odličan,mnogo prečica tastera na koje se mogu dodeliti određene funkcije,balans pot odličan,za dirke sam već rekao ko zna da svira njemu je svejedno...
Negativne:
-fabričke boje nisu nivelisane,ne kompatibilnost ritmova sa starijim Roland aranžerima,ne mogućnost splitovanja uppera 1,2,3,mnogo bagova koji treba da se reše(određene boje koje se pozovu grunu kao da su 300 posto pojačane,nema numeričko biranje internih semplova,kod terci treći upper ne može da se postavi na mono,i portamento,ponekad kada se želi nešto upisati ne pita da li hoćeš na isto mesto ili novo, ne postoji način da lower bude fiksiran na jednoj jačini a upperi da se pojačavaju ili smanjuju istovremeno potrebna je expresion pedala,mnoge boje su zaključane i ne mogu se editovati,semp lista internih je numerička nema imena mora da se skine lista sa Rolandovog sajta da bi se znalo šta je npr. na broju 4326 to je problem pogotovo kada bi neko hteo da pravi bubanj od internih elemenata mnogo vremena bi trebalo)to je za sada što sam ja primetio i što mi smeta ,a nadam se da će se nekim sledećim updateom rešititi problemi.
Meni se lično distorzije ne dopadaju nešto posebno,ali treba možda malo vremena sa efektima da se poigram.Više ima negativnih stavki,ali to će rešiti sigurno,ali sam sound je jako prijatan u ritmovima ništa ne mulja sve se lepo odvojeno čuje.

Glupo mi je samo da mnogi komentarišu nešto što nisu probali,nije isto uzeti bilo koji stariji Roland i Ea-7,samo bukvalno zbog semplera,to što na prethodnim modelima nije moglo sad može,opet kažem sve svoje elemente iz pa3 sa drum kita sam ubacio i u Roland i radi odlično.

PS-manite se ljudi doboša,nije sve valjda u dobošima,nekad i najlošiji doboš na slušanje može u samoj matrici ritma da zvuči kompaktno i odlično.

Promijenjeno od svrakan (23.02.2016 u 00:29 sati)
svrakan je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, svrakan, za koristan post:
Boban010 (23.02.2016), mklavijatura (23.02.2016), nesaband (23.02.2016), veselinovicvs (30.03.2016)
Star 23.02.2016, 00:33   #374
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Ausrufezeichen

Pazljivo sam odgledao svih sest tutorijala koje je postavio Dinamix audio ako se ne varam.Ovo sto oni navode kao Rolandove mane sto se tice bubnja,bas gitare je vrlo lako resivo.Mislim da je ovaj dinamix audio tim previse vremena proveo baveci se Korgovim aranzerima i primecujem da je u tim setovima previse izrazen bubanj i bas.To je vec stvar stila i ukusa onoga koji pravi ritam sekciju i zeli da mu tako zvuci.I naravno kada se napravi takva postavka onda su svi drugi elementi acc1 acc2 i tako dalje totalno zapostavljeni i nema ih nigde kada se pusti tako sredjen ritam.

Slazem se sa njima da bas gitara bas bubanj i bubanj treba da nose ritam ali ne treba da budu preterano dominantni u celom aranzmanu aranzera.

Kao sto rekoh to je vrlo lako resivo kod Rolanda uz pomoc alata koji se nalaze u Makeup Tools-u.

Ja sviram Rolandu BK-5 i na njemu vrlo lako koristeci Makeup Tools resavam te sitne problemcice koje oni navode kao losu stranu Rolanda.

Verijem da je sad na EA-7 posto ima sempler to jos lakse srediti i aranzer ce zvucati odlicno.

Poslusajte malo orkestar Ace Sofronijevica i slusajuci taj orkestar treba pokusati da se podesi aranzer na bilo kojoj klavijaturi i ne mozete pogresiti.

Naravno sve je to lako reci ali u zavisnosti kako je koji style napravljen od toga ce zavisiti i koliko cete vremena potrositi na sredjivanje u Makeup Tools-u jednog ritma.Naravno treba malo rutine,poznavanja osnovnih alata u Makeup Tools-u,znati sta zelite i naravno puno puno strpljenja i ljubavi.

E kada sve te uslove ispunite onda ce vas rezultat biti odlican i vi cete biti zadovoljni.

Malo sam ga oduzio ali ne moze krace da se napise.I ovo je sve ukratko napisano.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, nesaband, za koristan post:
andjela987 (24.02.2016), veselinovicvs (30.03.2016)
Star 23.02.2016, 00:45   #375
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice bubnja, imam vec taj problem na GW-8, ali kako sam cuo od Rolandovih zastupnika gde sam probao klavijaturu (a ispravice me neko od vlasnika ako gresim, jer nisam imao prilike da detaljnije to testiram u praksi) E-A7 ima na svakoj komponenti bubnja EQ, filter, kao i podesavanja za attack,decay, sustain i release, sto po meni moze ucini neke od fabrickih semplova ako nista, bar malo iskoristljivijim, a za sve ostalo - tu je sempler. E sad, zaintrigiralo me je dosta ovo oko zakljucanih setova bubnja, boja i slicno, koji se ne mogu editovati. Sta to znaci konkretnije? Da li se ne mogu koristiti ti semplovi bubnja za recimo user dk, ili na njima nije moguce raditi ova podesavanja EQ, filter,... Kakva je situacija sa tim bojama, koje su zakljucane, i kakva su ogranicenja?

Meni licno vreme potrebno za sredjivanje ne predstavlja problem, ja volim da nastelujem stvari po svom ukusu, i uzivam u sredjivanju i pakovanju klavijature, a kao sto sam rekao, ne bavim se ovim profesionalno, ne zivim od toga, pa mi to utroseno vreme vise predstavlja neki ispusni ventil i odmor
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2016, 00:46   #376
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
I naravno kada se napravi takva postavka onda su svi drugi elementi acc1 acc2 i tako dalje totalno zapostavljeni i nema ih nigde kada se pusti tako sredjen ritam.
Lepo zapazanje,znaci problemima i sredjivanju ipak nije kraj kad sredimo bubanj i bas,za nekoga ko je preterano pedantan ili "picajzla" sto bi mi rekli minimum dva dana po ritmu!
@Milan$
Namerno nisam pisao,niti cu pisati o svojim zapazanjima da ne bi rekli kako ja obstruiram i pricam nesto bez osnova.Samo sam hteo da predocim coveku da bude spreman za ono sto ga ceka.
Sta god vi mislili moja je zelja,jeftin a kvalitetan Rolandov(pazi,ne bilo koji) aranger!
Logicno,ja sam samo Pirocanac!
@Svrakan
A sta sa opcijom Alteration mod?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2016, 00:46   #377
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da bi svirali u diskoteci poslije DJ-a morate imati dobro isproduciranu klavijaturu, tj. bez dobrog bubnja i bas gitare nema ni dobrog zvuka ili ritma.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
boomerang je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2016, 00:55   #378
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bobane alteration mod radi ok,mene nervira taj G dur uvek svira oktavu više,stavi se na nearest i onda ga ispegla.
Problem kod zaključanih bubnjeva je taj da se ne vidi koji interni sempl je korišten,kada bih hteo iz nekog zaključanog da iskoristim neki element kako da znam pod kojim je brojem.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2016, 01:08   #379
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probaj sa Degree pa odredi dokle najnize a dokle najvise da ide uz pomoc brojeva.Na taj nacin odredis da ti G dur ne bude najvisi.
Uzasno nervira sto moram za svaku traku posebno.To nije lose imati ali dobro je i kad bi imali precicu da odjednom ubacimo ovaj vazan parametar u trake koje zelimo.
Eto posla za Roland tim!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2016, 01:17   #380
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gdje se nalazi taj Degree?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
boomerang je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije