Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing

Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor

Alati tema Display Modes
Star 22.04.2019, 20:19   #381
ffb
Kao kod kuće

Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 112 puta u 103 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto pravite pijanduru od covjeka?Svi nude samo pice,jedino Vunimrav ponudio janjetinu( u prici)😂😂😂
ffb je offline   Reply With Quote
Star 30.06.2019, 03:04   #382
psr
Početnik forumacije!

Registrovan/a dana: 27.02.2019
Downloads: 77
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aj da ozivim temu. Ubacio sam dosta semplova i odlicne harmonike i u zadnje vreme samo S770 nosim na svirke i definitivno sam penzionisao triton le. Uvek sam mislio da mora da bude solo klavijatura iznad aranzera ali definitivno yamaha sve pokriva, e sad..uvek je ima mesta za jos pa eto meni fale terce. Moze i bez njih kad se izduplira harmonika npr onda se cuje extra ali sve jedno terca je terca. Da li ima neko od vas terce za yamahu? Ja sam dobio uz brma set i neke terce al skroz se ludo cuju, distonira mi, nemam pojma sta se desava i dal je to zato sto je to za tyros3 ili mozda ono sa midi kablom ima veze? Neko je pisao da se terca ne cuje ako ne ubodes midi kabal iz in u aut il tako nesto. I aj da ne otvaram sto teme da li neko ima one zajebancije npr smeh, lavez i slicno dal na multi pad il u mp3 il kako vec ide
psr je offline   Reply With Quote
Star 30.06.2019, 09:13   #383
casper
Super-Moderator

casper's Avatar

Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Downloads: 298
Uploads: 19
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 1.334 puta u 1.045 Postova
Instrumenti: Genos
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod Yamahe terce možeš koristiti na dva načina. Putem midi kabla i jedna od tema je koja opisuje kako to uraditi je ovdje. Drugi način je da u YEM u napraviš samplirane terce, a tema koja to opisuje je ovdje.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.06.2019, 12:44   #384
Landison
Vredan član društva

Registrovan/a dana: 24.02.2017
Downloads: 135
Rekao HVALA: 87
Zahvalili mu 25 puta u 24 Postova
Instrumenti: Genos
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da svaka od tih solucija nažalost nije idealna.
Za Midi terce moraš se gnjavit sa kabelom i još nekim manjim problemima.
Za Yem terce moraš imati pripremljene semplove i ne možeš raditi terce od tvorničkih saundova što je ogroman nedostatak.
Kao što sam već spomenuo pronjuškao sam program XML Notepad pomoću kojeg se može djelovati na skriveni textualni sadržaj saunda i tako doći do željenog rezultata.Naravno i ta solucija ima mane...terce se ne mogu transponirati tako da za svaki tonalitet treba raditi odgovarajuću tercu što kod Genosa nije problem jer ima 1,8 GB memorije ali za klavijature s manjom memorijom.....
Landison je offline   Reply With Quote
Star 30.06.2019, 12:52   #385
psr
Početnik forumacije!

Registrovan/a dana: 27.02.2019
Downloads: 77
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad cu da iscitam ovo sto je Dr.Casper napisao ..semplove imam samo da vidim dal cu ja znati da to odradim. Stvarno bi voleo kad vec sve imam na njoj da i te terce ubacim. Sprava koja po ceni i nije medju profesionalnim instrumentima se cuje neverovatno dobro. E da, ja sam citajuci Caspera sam napravio sebi set ali imam ceo set Brmin skoro sam kupio pa ako to nema mogu da okacim u toku dana mozda nekome treba. Ja bi mozda jos neku ritam gitaru al sve ostalo cini mi se da imam. I brma je za tyros3
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled

Trenutno vrijeme na Forumu 10:39

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije