Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.09.2012, 13:03   #1
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Triton Classic-Bass slide?!

Pozdrav forumasi, moze li mi neko objasniti postupak ubacivanja bass slide-a na Triton Classic.. Znaci sviram Bass i Kontru i treba mi bass slide..
Skidao sam neke semplove slidea odavdje, i citao po forumu da se stavi na C1 bass slide, ali kako ce Triton znati odakle ja sviram??

Jer ako stavim samo sempl na C1 onda dobijem slide od C-C, ili grijesim??
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2012, 23:00   #2
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega, ne ide to tako, ja nemam tritona ali kapiram sta te muci. Treba da nadjes slide sample koji nije, da tako kazem, nastimovan.. Ovo shvati uslovno, jer, ti da bi imao 11 razlicitih "ustimovanih" slide-ova, koliko ima razlicitih tonova (npr C-C. D-D itd...) morao bi da iskoristis za to 11 dirki.
Tebi treba slide koji ide "odozgo nanize" koji nije u stimu i "odgovara" u svakom tonalitetu. Takav ima na korg aranzerima, npr. pa1x, 2x, pa800 u mnogim bass bojama, na noti dis gore negde u dal' bese sestoj, sedmoj oktavi. A ima i tih semplova kolko volis.
Eto nadam se da sam ti pomogao
Pozdrav
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2012, 15:37   #3
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E hvala ti kolega puno.. Bas to me i mucilo Eto kolege, ako neko ima ovakav bass zamolio bih ga da mi posalje i objasni kako da nastimam.. Sutra imam nastup pa kad bi moglo kako sto prije Pozz
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2012, 16:17   #4
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega, nisi me razumeo, nema tu sta da stimujes ti... jednostavno ti treba bilo koji sempl bas slide-a na dole koji treba da ubacis u neki program i da to sacuvas kao boju. Posle samo splitujes da ti bude na kraju klavijature i to je to. Mora da ta slide fora ima u nekoj fabrickoj boji u tom tritonu...
Ja nemam tritona ne znam da l bi ti pomoglo da ti posaljem u wav formatu taj slide, al ako ne znas da ubacis wav i od njega napravis boju, ne znam da l bi ti to pomoglo... ja ne umem to da ti objasnim...
:/
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2012, 13:57   #5
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozz kolege, evo opet mene
Zvali su me u jedan bend sa Celebijom da sviram bass, pa bih vas zamolio ako neko ima bass za korga dobar ali da ima slide.. Znaci ako neko svira bass u bendu da mi to posalje, jer sam skidao neke bassove sa slideom ali tanko zvuce!!
Ne bitno koliko mb, ako treba da zauzme svih 64 mb Samo da je dobar!!

Ovo mi je prva svirka sa bendom pa eto ako neko moze pomoci bio bi' mu zahvalan!!
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2012, 17:08   #6
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako hoces iskonvertiracu ti ja onaj bas za tyros3 sto sam postavio pa iskonvertiraj sebi, a mogu ti i ja, Cule s foruma je konvertirao i govori da mu super zvuci, a bass slide imam samplovan i mogu ti poslat, ali to ces sam morat namjestit na odredjenu dirku ili npr. stavit u pad, tako ja radim.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2012, 19:33   #7
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajde Dell druze molim te.. Ja to stvarno ne znam konvertovati, a hitno mi je ..
Samo mi je bitno da bass zvuci kako treba, da bude sto prirodniji..A probat cu ja taj slide ubacit na tipku C1 pa cemo vidjet kako ce to zvucati

Valja svirat pred starim vukovima, pa da mi je da ostavim dobar utisak
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2012, 21:25   #8
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ga brate, konvertirao sam ti bas, a za slide evo ti link iz downloada odakle sam ga i ja sebi iskonvertirao, bas ces mozda morat doradjivat posto ne znam kako ce zvucat kad se ubaci u tritona, ali ti ces to doradit

http://www.yu-midi.org/forum/downloa...#axzz2EUOnz3Pt

http://www.yu-midi.org/forum/downloa...#axzz2EUOnz3Pt

I da, pred starim vukovima se neces dokazat uau bojama, nego lijepom svirkom, tehnikom i ne pretjeruj sa ovim slideom, koristi ga umjesno gdje treba Sretno i puno baksisa da bude
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (08.12.2012 u 21:27 sati)
Dell je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2012, 17:26   #9
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ti puno!! Da, znam Ali ipak je bolje kad imas finu pristojnu boju Da ne kazu pazi ovog ne zna ni boju izabrat' a hoce da svira D

Hvala ti jos jednom!!
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2013, 19:15   #10
Sokan junior
KRVAVI MLADJI
 
Sokan junior's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.04.2011
Mjesto: Nova Pazova
Godina: 30
Postovi: 55
Downloads: 315
Uploads: 0
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x, Triton Extreme
Sokan junior befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage

Mozda nisam na dobro mesto postavio, posto je ovo za workstation mesto, a pa1x je aranzer. Al ako neko zna postupak za to na aranzeru, a vidim u temi se pisalo i o pa1x, nek pomogne.


Da ne otvaram novu temu, imam pitanje u vezi Bass slide-a i Pa1x. Konkretno ubacivanje tog sempla u pad. Kad ubacim tj. ucitam taj sempl u opciji "sound" zvuci cisto i glasno. Naglasavam GLASNO. U kombinaciji sa ritmom odlicno se cuje. Medjutim, kad ga sacuvam u drum kitu i ucitam ga iz opcije "record new pad" jako je TIH i SLAB. Neuporedivo u odnosu na taj sempl iz sounda. Nema gde ga nisam pojacavao(prvo u volume-u od pad sekcije, pa sam pojacavao expression u pad track controls, i na kraju u menu pa u Pad/assignable switch i tu na maximum)...i dzabe i dalje je slab. Pustim ritam i stisnem pad kao da nisam ni stisnuo, ne cuje se taj bass slide. A svi u ostali padovi dal fabricki ili user(postojeci iz tog seta) cuju se odlicno. Znaci da mi set nije preglasan...Gde jos mogu da pojacam taj pad? jel zna neko....jer smanjivanjem master volume-a i acc/seq slajdera gubi se smisao. Mora postojati neki nacin. Pozdrav
__________________
Nesporazum
"Kada pozoveš komšinicu na kafu, a ona samo popije kafu i ode."

Promijenjeno od Sokan junior (23.01.2013 u 19:24 sati)
Sokan junior je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije