Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.02.2019, 23:41   #11
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Verujte mi nije tako ne znam kako da to uradim ali bih vam dokazao da se ne zezam i da stvarno mislim sve a ne znam sto mislite tako jer se ponasam svuda uljudno nisam se raspravljao ili tako nesto.





Video sam na par tema nekih starih da se spominje ta banana ali nigde kad kucam "slusalice sa bananom" ne pise i ne stoji nista oko toga i kako izgleda uopste ta slusalica evo ove koje sam ja ukacio a kako da znam koje su te sa velikom bananom. Meni su ove htele kad sam ih ukacio evo slikao sam ih. Ustvari ja ne bih preko slusalica nego preko zvucnika ali zvucnici nece ni da stanu. Jel znate mozda koliko mm bi to trebalo da bude. Zanemarite ovo hitex sto pise to je jorgan.



kem je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2019, 23:51   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čudo jedno.
Znaš upogoniti klavijaturu s MIDI OX na računalu, a ne razaznaješ da se ovaj mali đek ne može spojiti u utor slušalica na klavijaturi. I tko onda tu koga zeza i tko se kome podsmjehuje.
Da, Hitex nikako nije dio ovih slušalica i hvala na upozorenju da slučajno ne pobrkamo stvari.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
kem (26.02.2019)
Star 25.02.2019, 23:57   #13
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Bogu pa znam engleski pa dok sam jos imao onu yamahu za pocetnike hteo sam je spojiti na program Synthesia jer mi je bilo lakse ucenje preko nje i onda sam otisao na Yamaha forum jer nisam ni znao za ovaj mogu vam poslati link teme koji sam tamo napravio ako ga nadjem. I tamo mi je jedan covek rekao da skinem taj program i da povezem jer mi nisu ocitavale dve tri dirke i da pritiskam u njega dok sam da vidi jel ga registruje pa zato znam. Nemojte odmah misliti lose ja znam da su ovde svi zauzeti ljudi nije mi namera da nekom bacam vreme jer zeli da mi pomogne. Ja sam samo napomenuo cisto onako sto se tice jorgana jer ih ima vise.

Dakle ja kad sam ubo ove one su se zaglavile nisu se htele iskaciti deluje kao da bas one staju u ovo za slusalice (a one od kompa ne jer je prekratko) ali ne reaguje nikako. Jel postoji nacin da proverim da li klavijatura registruje output da je ukljucen? Ako ne, koji mm mi treba?






UPDATE: Evo nasao sam temu ako mi ne verujete https://yamahamusicians.com/forum/vi...hp?f=7&t=12348
Dodato:
Ne zelim jos da bude da vam ja tracim vreme da sam zajebant to mi nije namera a do resenja problema jos nisam dosao. Produzuje se tema za badava.

Promijenjeno od kem (26.02.2019 u 00:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kem je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 00:30   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U, dobro si ti njih zagnjavio.
Slušalice s tvoje slike će ti poslužiti ali da bi njih spojio na Tritona, trebat će ti adapter. Kao ovaj sa slike. Njega (adapter) gurneš u PHONES u tritonu, a svoje slušalice u taj adapter i trebao bi čuti zvuk.
Vidim da lijepo govoriš engleski pa onda skini manual od klavijature i otvori stranicu 12, tamo je nacrtano kako spojiti klavijaturu s mixerom. Vidim da te zanimaju kablovi i vrste konektora, pa pogledaj na wikipediji, sve ti piše u detalje.
https://en.wikipedia.org/wiki/Phone_connector_(audio)

ps. Stvarno ne razumijem kako si došao na ideju gurati mini trs u Phones Tritona. Zar si mislo da se ova plastika "male banane" mora utisnuti u rupicu "velike banane" da bi to funkcioniralo. Da što bolje dihta
Grafički Fajlovi
File Type: jpg mini trs to trs.jpg (32,9 KB, 25x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
kem (26.02.2019)
Star 26.02.2019, 00:42   #15
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li bi mogao da taj adapter primenim i sa zvucnicima koje imam posto ja ustvari ne bih svirao na slusalice nego na zvucnik ali sam slusalice probao cisto reda radi jer su one htele da stanu u ovo i ako da jel imate mozda link gde bih mogao kod nas u Srbiji da nadjem to ja sam samo nasao na stranim sajtovima a tu je duga isporuka. Zvucnici mi imaju USB i ovaj mali dzek i koliki treba da bude taj adapter isto me zanima. Hvala na posvecenom vremenu. Mislio sam da stane i to gumeno jer sam mislio da mora sve da bude popunjeno. I zanima me jel mogu zvucnici u ovo za slusalice da gurnem.
Zanemarite moj ranac pakujem knjige evo kako mi izgleda prikljucak za zvucnike. A miksetu nemam kosta ko pola same klavijature.



Dodato:
A u manualu sam procitao sve sto pise tu na toj strani ali sve je napisano nekako povrsno ofrlje kao da ja vec znam pola stvari. A ne znam.

Promijenjeno od kem (26.02.2019 u 01:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kem je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 01:23   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Očito da ti nedostaje osnovnih znanja. Ali budi uporan, pa se vremenom i kockice sjedati na svoje mjesto. Ne vidim o kakvim se zvučnicima radi i nije mi jasno od kuda taj USB kabl dolazi?

Princip je slijedeći i to je pravilo za sve klavijature. Izlazi klavijature (AUDIO OUTPUT MAIN L I R) se mogu čuti na zvučnike samo ako između postoji nekakvo pojačalo. To pojačalo može biti već ugrađeno u zvučne kutije pa onda govorimo o aktivnim zvučnicima. Takve zvučnike ćemo prepoznati jer na sebi imaju prekidač za paljenje, nekakav potenciometar za pojačavanje i najbitnije, konektor za dolazni signal. Većina komp zvučnika je ovoga tipa. Ako u zvučnim kutijama nema pojačala onda će oni na sebi imati samo priključke za dvije dolazne žice od pojačala, obično u obliku nekih klemica ili činč priključka. Za početak će ti biti dovoljno da provjeriš kakve zvučnike imaš i da li ćeš na njih moći priključiti i čuti klavijaturu.
AKo imaš aktivne zvučnike, do njih ćeš dovesti signal iz klavijature s kablom koji s jedne strane ima 6,35mm TR (wikipedija - link), a s druge strane odgovarajući priključak koji se može ukopčati u zvučnik. Kada govorimo o kompjuterskim zvučnicima, obično je to 3,5mm TRS. Taj kabl izgleda ovako kao na slici.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg mini trs mono tr.jpg (29,6 KB, 23x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
kem (26.02.2019)
Star 26.02.2019, 01:26   #17
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja citam i ne verujem....
Koje si ti godiste?
Da bi spoio obicene slusalice od mob. treba ti adapter sa 3.5mm na 6.3mm kao sto je kolega Casper napiso. Imas ga skoro svuda od pc prodavnica do muzickih.
Mogu i zvucnici da se spoje preko tog adaptera,ukoliko koristis usb za napajanje zvucnika onda usb u komp 3.5mm jack u dapter pa u LE.

https://www.kupujemprodajem.com/Audi...r_id=305148447
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 01:37   #18
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samouk sam pa ucim stvari po potrebi, USB kabal dolazi iz zvucnika kao i ovaj jack. Evo pronasao sam te zvucnike sto ja imam to su ove https://www.winwin.rs/zvucnici-2-0-y...n-6807548.html one imaju 2.0 prikljucak. Da li bi one spale u kategoriju koju ste vi naveli? Nema opciju za pojacavanje/smanjivanje koliko ja vidim, ali pise da ima potenciometar za snagu zvuka samo ja ne znam gde je to jer same po sebi nemaju nista na sebi uzivo sem toga sto se vidi na slici. Ja se dvoumim da li spadaju u to sto ste naveli ili ne.



Sinisa ja ove godine punim 16 al u avgustu tek.
kem je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 01:51   #19
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To su pravi kaubojski zvučnici, tako se uostalom i zovu.
Ovaj USB spoji na kompjuter, a ovu malu bananu u adapter koji je postavio @sinisa i onda to zajedno pikni u slušalice Tritona. Pojačavaš na onom kablu na malom potenciometru, onom kolutiću što se vrti.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
kem (26.02.2019)
Star 26.02.2019, 02:03   #20
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aha, sad mi je sve jasno. Konacno sam shvatio Mislio sam da moram da kupujem miksetu reko daj odma da se besim. Pogledacu da li ovo ima negde kod mene da se kupi, ako vi znate vec da ima u nekom lancu radnji (WinWin, Gigatron) recite. Hvala vam veliko svima pogotovo casperu sto je imao vremena da me saslusa. Hvala jos jednom. Ako nije problem nek ostane tema ako bude bilo problema do kraja.
Dodato:
E da, postavio bih samo malo blic pitanje nevezano za ovo, posto se brzo skuplja prasina kod mene jel mogu koristiti vlazne maramice da brisem klavijaturu, dirke i ispod nje ono?

Promijenjeno od kem (26.02.2019 u 02:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kem je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije