Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.01.2014, 00:05   #31
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ivane, i na mojim proizvodima pise Designed and Engineered in Canada, Made in Europe.
I sta to ustvari znaci? Komponente Nemacke i Italijanske, drvo iz Rusije, Farba iz Nemacke, proizvedeno u Makedoniji. I na sertifikatu o poreklu pise Makedonija.
Tako i na EV kutijama pise. A sta je odakle dovuceno to je druga stvar. Dakle mozes da iz Kine posaljes sve u delovima i da bude assembled in USA :-).

Sto se tice trenda da sve ide nagore, to je prilicno tacno. Recimo JBL je prestao da proizvodi SRX liniju i umesto nje je sad STX linija.
Sta su ono uradili. Sve LF neodimuim drajvere su zamenili starim feritnim LF drajverima koji su bili u staroj SR-X seriji. Zadrzali su neodimium HF, nalickali kutije i sad ih prodaju po znatno visoj ceni nego kad je sve bilo neodimuim.
Dakle vratili se na 25 godina staru tehnologiju koja danas ne kosta ama bas nista da se proizvede i nabudzili vecu cenu.

A korisnici sisaju vesla.

To ti je isto i sa EV i Dynacord. Ali ne u tako drasticnoj meri. Sve je manje EV komponenti u tim kutijama. Sad ima tu nesto 18sound, nesto Eminence i naravno nesto kineza. Stim sto ja nevolim da generalizujem kineske proizvode. I iPhone je kineski pa ga svi zelimo. Ima i tamo ok proizvoda. Sve je do nacina kako se upotrebi.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2014, 00:08   #32
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

za vrhunsku pouzdanost-to znaci.
Necemo da se prepucavamo,nema potrebe.Mislim da ce od aprila biti dostupne za testove i demo.
Smeta mi malo to sto mislis da sam samo prodavac i da nema iskustva oko opreme itd,Na mnogo akademija sam bio i raznim obukama i mislim da sam veoma kompetentan da dam sud o necemu.Nevezano za EV,DC ili JBL,itd.
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2014, 00:12   #33
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ivane ,brate ...akademija ,obuka ...to je jedno ,ali praksa je nesto sto posto drugo!
I ja sam na fakultetu ucio mnogo stvari,ali sad na poslu od toga ne koristim skoro nista...

Nisam ja rekao da ti nemas iskustva ,sigurno da imas, milion EV i DYnacord kutija ti je proslo kroz radnju...Ali nemas prakticno iskustvo sa njima u raznim situacijama na terenu ,nemas toliko iskustva sa ostalim firmama ( JBL , FBT ,RCF ...) i samim tim nisi merodavan za direktno uporedjiavanje ,pa tacno i da imas sva ta iskustva opet samim tim sto si prodavac EVa nisi merodavan ...

Ali eto kad stigne nova ETX serija kod tebe prilike da se na Demo druzimo i prosirimo svoja znanja svi zajedno...

Promijenjeno od neshatomic (25.01.2014 u 00:21 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2014, 00:17   #34
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok razumem ja to Marijane,ZLX i ELX su made in china,imaju fabriku dole ali ova serija je made in usa,nebi smeli da napisu da je tako ako nije usa nego kina.
Do skoro je Zx bila made in Usa sada je made in Mexico,ali to ne umanjeje njihov kvalitet.
Jbl i Crown i Soundcraft su vec 10 godina u Kini pa nista.Sto kazes i I phone se pravi dole ali pod cijom kontrolom itd.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od neshatomic Pokaži Post
A sta znaci ono FOR gore objasni mi?

Zaista se nebih prepucavao dalje sa tobom to mi nije namera ,a o tvom kontaku sa rentalom nemam reci ,to mozes da pricas nekom ko te nezna,ja zivim na 90km od tvoje kuce nemoj meni te price da pricas...


Nego organizuj ti taj DEMO pa se javi!
Citat:
Originalno postovano od neshatomic Pokaži Post
Ivane ,brate ...akademija ,obuka ...to je jedno ,ali praksa je nesto sto posto drugo!
I ja sam na fakultetu ucio mnogo stvari,ali sad na poslu od toga ne koristim skoro nista...

Nisam ja rekao da ti nemas iskustva ,sigurno da imas, milion EV i DYnacord kutija ti je proslo kroz radnju...Ali nemas prakticno iskustvo sa njima u raznim situacijama na terenu ,nemas toliko iskustva sa ostalim firmama ( JBL , FBT ,RCF ...) i samim tim nisi merodavan za direktno uporedjiavanje ,pa tacno i da imas sva ta iskustva opet samim tim sto si prodavac EVa nisi merodavan ...

OK kako ti kazes.

Promijenjeno od Ivan KV (25.01.2014 u 00:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2014, 00:21   #35
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nema tu niceg loseg ako se radi pod kontrolom. Radimo i mi vecinu proizvoda sad u Kini. Ali se premium linija i dalje pravi ovde.
Problem ovde je sto se prodaje uglavnom nizi kvalitet linija koji ljudi mogu da si priuste. Na to su navikli, na to im je sluh nastimovan i veoma im je posle tesko ponuditi bilo sta sto ima realno bolji kvalitet. Jer nazalost neumeju da ga prepoznaju.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2014, 20:26   #36
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo malo detaljnijeg opisa nove EV ETX serije.


ELECTRO-VOICE EV ETX Powered Speaker Series Overview | NAMM 2014 - agiprodj
You need to upgrade your Flash Player

Pozdrav.
Dodato:
Nadam se da necu da budem banovan zbog ovoga?

Promijenjeno od Ivan KV (25.01.2014 u 20:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2014, 22:28   #37
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zasto bi bio banovan? Ljudi pitali a ti dajes informacije. Nije da si ti zapoceo temu pa da reklamiras. A ko bolje poznaje proizvod od zvanicnog distributera?
Tako da ja ne vidim tu nista lose.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije