Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.08.2011, 11:54   #1
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Verse Audio

Skoro 2 mjeseca smo ponosni vlasnici Verse Audio D Sider sistema koji se sastoji od 2 satelita sa 12'' i bas bina 15'', ukupne aktivne snage 4kw(sateliti po 1000W i 131dB dok je bas 2000W i 131dB).
Bolji i ozbiljniji zvuk nikada nismo imali, a za ovih 15-ak godina smo radili na dosta dobre opreme!
Svadbu od 500-tinjak ljudi smo ozvučili bez problema, svirke na otvorenom pred par stotina ljudi takođe!
Sistem staje u gepek karavana jer su sateliti teško "čak" 20kg dok je bas čitavih 32kg, što praktično znači da jedan čovjek može bez problema sve postaviti.
Što je meni mnogo bitno odlično radi i na maloj snazi, sateliti bez problema mogu odraditi neku manju svirku, basa(kada se uključe) ima sasvim dovoljno.
Inače ova D Sider serija ima mogućnost povezivanja na računar i to svakog posebno zvučnika gdje se može napraviti sopstveni set, tj. "ispleglati" ton...

Inače fabrika preporučuje uz 12'' da ide 18'' bas, ali mi smo uzeli ovu varijantu jer nam je takva kombinacija iskrsla, a 18'' bas je teži za 13kg, mada mogu tek da zamislim kako on radi...
Želja mi je bila da Verse uporedim sa KV2, ali kolega koji ga posjeduje ima probleme sa bas binom tako da za sad ništa od poređenja, ali mislim da KV2(sistem od dvije 8'' i duple 12'') nema tu šta da traži, a pri tome košta više...

Za sve koji žele da čuju i vide Verse poziv je otvoren, a samo ću Vam reći da smo sinoć uz njega stavljali RCF ART500a i ART300a i tu se tek čula ogromna razlika, naravno možete pretpostaviti u čiju korist...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2011, 12:11   #2
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

koja je oznaka bassa.
koliko otprilike kosta taj sistem
i gdje ima to da se nabavi ili poslusa?

Promijenjeno od maricm (19.08.2011 u 12:13 sati)
maricm je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2011, 12:16   #3
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Burli neka je sa srecom da te dugo i lepo sluzi,to je vrhunski sistem o kome se malo zna kod nas ,nisam imao priliku da na njemu radim ,ali sam cuo samo reci hvale.Voleo bih da jos pises o svojim utiscima

Promijenjeno od Dule Va (19.08.2011 u 12:17 sati)
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2011, 15:17   #4
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svaka cast,pravi izbor,inace i kolega sa foruma je nedavno kupio Verse audio,darido mu je nick,i kaze i on da na boljem sistemu nije radio,RCF ne moze sa tim da se poredi nikako,neka vas dugo sluzi i neka se otplati sto pre,posto nije jeftino.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2011, 17:31   #5
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

gdje moze da se nadje i koliko otprilike kosta?
maricm je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2011, 17:36   #6
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@maricm, Napisao sam da je bas D Sider SUB15, za detalje oko nabavke i cijene možemo razgovarati na pp ili na mail ********, a sistem je prije par dana svirao u Kreševu na Stamal Areni, inače se nalazi u Rogatici...

@Dule Va, Slao sam ti pp preko ovog foruma ali ne znam zašto ga nisi dobio, takođe sam te zvao na telefon, nisi mi se javljao. Verse smo uzeli u tvom gradu i žao mi je što smo bili ograničeni vremenom pa se nismo vidjeli, u svakom slučaju moja ti je preporuka da kontaktiraš Dejana ili Gorana i da na licu mjesta vidiš i čuješ kako to radi, sve što bih ti pisao nije dovoljno da se opiše...

@svrakan hvala puno, znam da je par Verse satelita stiglo u Suboticu kod Atile, ako imaš mogućnosti otiđi i poslušaj ih, vrijede bukvalno svaku paru...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???

Promijenjeno od neconix (20.08.2011 u 13:53 sati)
Burli je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2011, 18:01   #7
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja sam ti brate vec cestitao kad si ste pazarili sistem i sta da ti kazem,blago vama Resili ste svih muka sa ozvucenjem jer vam je sad oprema stvarno top!!!Sto se tice verse audio-a stvarno je smesno porediti sa nekim standardnim kutijama koje koristi 90% tezgarosa jer je razlika nenormalna i u snazi i u osetljivosti,naravno ko je cuje jer je to nekome sve isto . . . Daj boze pa da vam se brzo i isplati i da ga ne gasite od posla
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (19.08.2011 u 18:03 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2011, 18:05   #8
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Burli stvarno mi je zao sto se nismo videli ,nisam primio ni PP ni poziv na mob od tebe,mada sam menjao br tel
Sa Dejanom i Goranom sam odlicno imao sam prilike da slusam tvoj sistem i mogu samo reci da je savrsen.
Imam nameru da ga nabavim mada bih ja uzeo sistem sa dve 15 i jednim binom.

Promijenjeno od Ace (19.08.2011 u 19:44 sati)
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2011, 19:06   #9
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobar izbor...nek je sa srecom kolega!
Konkurencija u Midrange-Club Stage klasi je jako jako velika, a tu je Verse Audio zadnjih godina pokazao da ume da se nosi sa firmama, koje su vec duze u biznisu.
Mogu da zapazim njihov odlican dizajn, perfektna izrada...komponenti unutra: drajveri B&C, AMPing module im radi Powersoft Digam...sta reci, 'sem BRAVO!
Bio sam prisutan na prezentaciji VERSEa DSider 15/ 215SUB...prijatno su nas iznenadili!

Ostalim kolegama:
Uporedba RCF ART300/500 i DSider nije adekvatna!!
Svaki "Herz" koji prolazi kroz DSidera je pod kontrolu digitalnog DSPja,tako da, zahvaljuci time,odklonili su vecinom nedostataka,koja u sustini ima svaka kutija.
ART300/500 je tehnologija proslog mileniuma,jos plasticna kutija...tako da,kad bi direktno uporedjivao DSider i RCF,onda bi odabrao NX seriju...a to je druga prica

Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 11:39   #10
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala svima svima, ispostavilo se da je Verse pun pogodak i da smo bar kada je ozvučenje u pitanju napravili veliki iskorak!

@aleksandar72 zavidim ti što si imao mogućnost čuti SUB215, po specifikaciji izgleda fenomenalno!
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije