Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.06.2010, 21:08   #1
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Kupovina zvucnika savjet!!! EV ili Dynacord??

Postovane kolege! Trebam savjet za ozvucenje. Ja imam Powermate 600-2 i dvije kutije JBL JRX 115 tako vec sviram 4 godine i radi dobro. Eh sad ka sviram pretezno kafice i lokale do 120 ljudi pa su mi mnogo teske 27kg. Ali u zadnje vreme imam dosta svirki do 300 ljudi tako da sam odlucijo da kupim jos 2 kutije. Mislijo sam na EV SX 300 ili Dynacord Dlite 12 -3 posto bi onda te nosijo po kaficu jer su manje i lakse. Radijo sam vec na EV SX 300 i oni rade haoss. Sad moje pitanje staje vas savjet?? Kako ce to raditi na PM 600 sve cetiri kuitje hoceli biti dobro za 250 ljudi?? I dali EV ili Dynacord 12-3?? Znaci samo me interesuje kako ce raditi sve 4 sa ti sistemom i koje ce bolje radit kad sviram na dvije ili koje su pametni izbor? Hvala unaprjed pozz svima
__________________
Korg Pa800.....
KORG M3 Xpanded
Guerrini Prezident Superrior 2......
i nema dalje.......................
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2010, 22:04   #2
dominik
Vredan član društva
 
dominik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.07.2007
Postovi: 160
Downloads: 765
Uploads: 36
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
dominik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Što se tiče d lite 12/3, trenutno sviram na njih, dobra kutija, malo precijenjena, al bez bas binova ne možeš odraditi ( kvalitetno ) svirku nit do 100 ljudi! Jer su glasne i jasne al nema "onog" druka, pogotovo sa aranžera.
Pozdrav
dominik je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2010, 11:57   #3
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala jarane! Ali nije mi pitanje moje rjeseno, a bil ti vukao bas binove u kafic koje imaju jedan 50kg??? Sigurno nebi. Mislim da se svirke mogu odradzivati itekako bez binova jer kamera muzicara to radi.
__________________
Korg Pa800.....
KORG M3 Xpanded
Guerrini Prezident Superrior 2......
i nema dalje.......................
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2010, 16:39   #4
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Ahmoxl: i dvije kutije JBL JRX 115 tako vec sviram 4 godine i radi dobro

JRX radi dobro??To je jedina kutija koja ne zasluzuje JBL label

@Ahmoxl:Mislim da se svirke mogu odradzivati itekako bez binova jer kamera muzicara to radi.

Mislim da ti je kolega dominik dao jako objektivan odgovor, sa kojim se potpuno slazem.
PM600 + 4 kutija,bez basova za 250 ljudi= utopija
Pitam se samo,koje 4 kutije ce PM600 da "napuni"??
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2010, 19:13   #5
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Aleksandar nisam trazijo pametovanje nego pomoc i dobar savjet sa ovim sto imam da napravim najbolje. Meni licno PM600 i JBL ovaj rade u kaficima super zadovoljan. Eh sad vi ce te mi kazete da vi nosite binove u kafic 50kg teske... Al nema veze to je tovje mislejne ja sam samo trazijo pomoc i svjet. O ovakima stvarim moze se dikskutirati mjesec dana. pozz
__________________
Korg Pa800.....
KORG M3 Xpanded
Guerrini Prezident Superrior 2......
i nema dalje.......................
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2010, 19:57   #6
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Preispitaj recnik izrazavanja, niko ovde ne pametuje...ako hoces neko da ti pomogne,moras se suociti sa faktima i biti objektivan.
Mozemo voditi polemike tipa:koji je bolji Maxx6 ili EV ZX4...i tu je ukus u pitanje,ali kad je elektro-akustika u pitanje,nema tu puno polemiziranja,tu vaze zakoni fizike,nista drugo.
Znaci ponavljam,PM 600 sa bilo koje (pasivne)kutije da odaberes,ne moze da zadovolji 250 ljudi! I tu zavrsava prica...
btw,imas subwoofera koje su cak ispod 20Kg!
Prodaj JRXa, kupi sebi 2xSb121 + 2xSx100+ i to je to uz PM600

Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2010, 20:10   #7
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kako si se malo prije izjasnijo o tome se moze objetivno misliti ali nema veze. Naj lakse je reci nekome kupis pm1600 2x 18 woofer dinkaord i 2x 12/3 d lite i zavrseno to i ja znam. Ali pitanje je dali neko moze dati tolike pare i dali tako nseto uopce treba kontas!!!!?? A samo da ti kazem da sam radijo sa pm600 sa 4x passive kutije JBL i 2x mackie rcf 15 i to za 250 ljudi svirka bez problema. A ovdje na forumu su mi isto kolege rekli da pm600 moze da goní 4x kutije bez problema i to je istina. Radi jarane i to super pa ti pricaj sta hoces. Naravno da nije to vrh opreme ali solidno se moze doraditi. Ali ja hocu jos dvije kutije samo da uzmem i zato zelim dobar savjet woofer necu jer mi za kafic netreba dosta su mi tu naprimer rcf ili d lite 12/3.
__________________
Korg Pa800.....
KORG M3 Xpanded
Guerrini Prezident Superrior 2......
i nema dalje.......................
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2010, 20:46   #8
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega, aleksandar72 je u pravu kad je PM 600 i 250 ljudi a strog je po pitanju opreme pa mu ne zameri. Ja sam imao PM 600/2, odlican je to mixer, odlicno radi (tonski bolje od PM1000/2), jedan cu si kupiti opet, onako... Sad imam PM 1000/2. Neces zadovoljiti taj broj ljudi sa njim i sa 4 kutije pa cak one bile i jako osetljive. Nesto sto bi ti bilo jako pametno je kupovina nekog jaceg snagasa (2x800w npr), sad se moze naci za jako male pare. Pa kad treba za 250 ljudi ti njega poneses, kad treba za manje samo PM 600 i to je lepa kombinacija. Jos imas dva pojacala sto je uvek bolje nego da imas jedno, mozes ih koristiti jedno za main jedno za monitoring ili kasnije za woofere. Govorim ti ovo jer mislim da je to najmanje ulaganje a najvise ces dobiti. Sto se para tice potpuno te razumem inace znao bi sta da ti preporucim a koliko vidim i ti bi znao sam sta da kupis.
Naravno, jos par kutija kupis a moja preporuka je isti par koji imas, iako je najgora klasa JBL-a, tebi finansije ne dozvoljavaju ali ces bar imati 4 iste kutije a jos ti se i zvuk njihov dopada i tu je kraj. Znaci, neki snagas polovan od 2x600w recimo i jos jedan par JRX 115 to ti izadje recimo 600-700e po nekoj mojoj proceni i ti si zavrsio. Em imas vise snage da pokrijes taj broj ljudi, em imas 4 iste kutije em nisi puno para dao. Eto, to ti je moj predlog a ti vidi. Nemoj mesati kutije i ma sta da kupis, na snazi neces puno dobiti.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2010, 21:22   #9
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala kolega bethoveen! Dobro si mi objasnijo. Ma razumjem ja njega potpuno znam ja sta bi ja kupijo ali mi to nije potrebno jer kad radim male lokale do 100 ljudi pm 600 sasvim dovoljan a za 250 nekako izguram posto to manje radim! Al evo ovako ja necu JBL da prodajem jer necu nista da dobije za nijh zato samo konto da uzmem D lite 12/3 dva komada ili EV sx 300 posto su manje i lakse i da dobije bolji cisti zvuk i da radim sa njim u male lokale a za vise od 80 ljudi dodam JBL i to je to. Eh onda samo bi treba za 4x kutije kad koristim da kupim snagas neki 2x 700 ako sam te raumeo?? Sta sad kazes na ovo??? Pozz
__________________
Korg Pa800.....
KORG M3 Xpanded
Guerrini Prezident Superrior 2......
i nema dalje.......................
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2010, 22:52   #10
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ti je snaga PM 600 dovoljna, on tera bez problema 4 kutija, snagas ti nije potreban. Ima logike u tome, da ti JBL ostane kao dodatak "za ponekad". To moze, uzmi SX 300, mozes i Sx 100+ i njih sam imao, one su meni lepse radile od Sx300 na PM 600 zato sto su 200w i taman su za PM 600. Nove su 700e mozes mozda i za manje da ih nadjes.

Pozz

P.S. Razglas ce ti prosvirati samo tako. Ako ti se svidja JRX, sa ovim ces biti i vise nego zadovoljan.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije