Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.10.2006, 14:08   #1
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard -----Electrovoice SX300------

Pozdrav jaranima širom svijeta...Zanima me jedna stvar:

Trenutno koristim Dynacord Power Mate 1600 i Zvučnike Dynacor Corrus Line CP-150...zvuk je stvarno fenomenalan ali sam juče radio samo na PM1600 i 4 kutije SX300...Takav zvuk nisam u životu doživio stvarno je bilo strava pa me sad zanima jel se stvarno isplati da prodam ove svoje Corrus Line,malo skupim love i da kupim 4xSX300?(Doduše sam radio u jako malom prostoru pa me zato možda i zaveo taj zvuk)...Ipak sam malo skeptičan što se tiče plastičnih kutija jer ipak drvo je drvo...i još me nešto zanima---SX300 su 12-colski pa nikako ne mogu da vjerujem da 12" bass može da proizvede tako jak zvuk a da ne pregori,jer oni si 8ohm ali ako 2 zvučnika priklopis paralelno,impedancija automatski padne na 4 ohma...Pa me sad zanima ako ko može da mi svjetuje dali se isplati kupiti ove ili ZX5 ali meni je lični ZX-serija jako ružna ne liči na zvučnik...Meni je najveća muka što su ovi moji zvučnici jako teški pa bi radije nešto lakše za transport...Šta bi vi svjetovali?Molim javite se pa savjetujete ako imate kakva iskustva...Pozdrav!!!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2006, 16:54   #2
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zamoljavam sve muzičare koji znaju gdje da dobijem NOVE Electrovoice SX300 kutije nek mi jave.(ebay mi se ne isplati zbog skupog transporta)...Dakle treba mi broj ili link od trgovina isključivo u Hrvatskoj,Bosni i Srbiji pošto su dole mnogo jeftinije nego kod mene u Sloveniji (kod nas su oko 550eur)...Ako ko zna gdje se mogu naći za 450eur molim javite mi...To su najbolje i najzmogljivije plastične 12" kutije koje sam ikad čuo u životu...4 komada odrade poso do jaja bez ikakvih bass binova i slično...Ako ko hoće imam za zamjenu Dynacord Corrus Line C-150 (400W,800Wcountinious,1000Wpeak...Dakle mjenjam isključivo za SX300ili ZX4 uz moju doplatu...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2006, 16:54   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zamoljavam sve muzičare koji znaju gdje da dobijem NOVE Electrovoice SX300 kutije nek mi jave.(ebay mi se ne isplati zbog skupog transporta)...Dakle treba mi broj ili link od trgovina isključivo u Hrvatskoj,Bosni i Srbiji pošto su dole mnogo jeftinije nego kod mene u Sloveniji (kod nas su oko 550eur)...Ako ko zna gdje se mogu naći za 450eur molim javite mi...To su najbolje i najzmogljivije plastične 12" kutije koje sam ikad čuo u životu...4 komada odrade poso do jaja bez ikakvih bass binova i slično...Ako ko hoće imam za zamjenu Dynacord Corrus Line C-150 (400W,800Wcountinious,1000Wpeak...Dakle mjenjam isključivo za SX300ili ZX4 uz moju doplatu...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2006, 19:03   #4
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tvoje odusevljenje sa ev sx-300 izazvano je zbog malog prostora i (!) 4 zvucne kutije.
medjutim, u vecem prostoru ili na otvorenom te kutije su kao "tranzistor" koji doduse daje kristalnu jasnocu, ali od bass-a ni traga, nista.
vjeruj tvoje zvucne kutije dynacord koje koristis su "profi" za "monitore" - sx300.
da se ne bi pogresno razumjeli, i sam posjedujem jedan par sx300 koje koristim iskljucivo za male prostore, gdje muzika ne smije da bude mnogo jaca od zamora gostiju. i zvuk je kristalno jasan, slatkast.
za "pravu" glasnu svirku, mozes da zaboravis sx300.
sx300 ne mogu da prime pravi bass, pri vecem volumenu. ukoliko koristis neki drugo mikser osim "powermate", vrlo vjerovatno da neces dobiti isti zvuk.
ev zx5 je odlicna kutija, koja je univerzalna. mozes da je koristis i za male i za "velike stvari", ima kvalitetan zvuk, veliku snagu, solidan bass i lagana je za transport.
ZX4 ipak nije u toj klasi, ali vjeruj mnogo bolja je solucija od sx300.
ako si u prilici pogledaj italijanske kutije - RCF. cak i 12" daje solidan bass. ili stariji model japanskog proizvodjaca (panasonic) ramsa WS-A200, takodje 12".
moj savjet je, ukoliko se "ozbiljnije" bavis muzikom, da uzmes 15", bez obzira o kojem se proizvodjacu radi.
Da sam na tvom mjestu ostao bih pri CP150 ili bih mijenjao za "Forum Line".
Ukoliko zelis nesto lakse za transport, onda electro voice zx5, po mom misljenju, nemaju alternativu.
u izboru izmedju sx300 i zx4, bez ikakvog dvoumljenja uzeo bih zx4.
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2006, 21:17   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E jaro sad sam stvarnio iznenađen...Ja ionako sam uvjek bio skeptičan do 12" bassova ali ne znam prijatelju stvarno sam u mukama...meni na ovima Corrus-ima stalno crkava visokitonac-tweeter i uvjek moram da mu mjenjam limiter jer mi pregori...Bass sam je dosta jaki ali kad sam radio na 4 sx300 stvarno je bio zvuk ono što kažu do jaja...Ovi Dynacordi su preveliki za transport a još više puta ih ostavim preko noći u autu jer dođem umoran od svirke a ne mogu da ih nosim na 4.sprat u stan...Pa opažam da nije više onako kvalitetan bass ko prije kao da je karton u zvučnicima dotrajo i stalno kad malo jače odvrnem aranžeja porobija ko da hoće da pregori...Pa sam mislio da nabavim 4x SX300...A za ZX5 sam čuo iako su 600W da su jako ružne i da ne liče nikako na zvučnike...A i mnogi se bune da se stalno nemoguće kvare od razliku od zx4...Muka mi ovakve teške Corrus-ovce da vozim u autu pa bi da pređem na plastiku---Ili je bolje da sebio kupim kakav kombi...Ja koliko sam te razumio ove kutije nemaju izrazitog bassa ali ja kad sam na 4 radio zvučalo je strava...E sad ne znam koliko je u tome...Ja sam inače imo i Mackie c300 ali sam im bass spalio već 2 puta pa sam ih moro prodati...Koje plastične kutije su dobre dakle da imaju male dimenzije a i da imaju izrazit bass i visoke tonove...u trgovini sam ponio svoj PM1600 i iprobavo mnoge (Peavey,JBL,Mackie,Proel,Samson,Solton,LEM i neke Raveland) ali nijedan mi se zvuk nije činio tako kvalitetan ko moj Corrus...Pa ako ima ko da šta mi preporuči slobodno pišite.Zamolio bi isključivo stručnu pomoć kao što je cincilator i ostali veliki muzičari...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
electrovoice, sx300

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije