Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.10.2010, 14:32   #11
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a cena?
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2010, 14:36   #12
alenmo
Vredan član društva
 
alenmo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2007
Postovi: 113
Downloads: 873
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
alenmo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

cijena nije uopste bezobrazna tako da vrijedi svake marke...
alenmo je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2010, 14:37   #13
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

u austriji ...

XF6 = 2400,--
XF7 = 2800,--
XF8 = 3400,--

sve cene bez 2gb flash ... znaci standardno 128 mb sample ram
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2010, 14:38   #14
Nemanja88
Drugar foruma
 
Nemanja88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.05.2010
Mjesto: Chicago, IL
Postovi: 76
Downloads: 74
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Dallape Organtone, Korg Pa700, Yamaha DX-11, Casio CZ-101
Nemanja88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pod "vreme je" nisam podrazumevao da je XS prevazidjen, daleko od toga, vec da je proslo gotovo 3 godine od izbacivanja istog, pa je zbog toga "vreme za osvezenje" . Naravno, izbor klavijature, kao i svih drugih instrumenata, je individualna stvar, tako nekome kome npr. V50 vrsi posao apsolutno nije bitno da li ce izaci novi Motif i kakav ce biti. XF-a jos uvek nisam imao prilike da probam, ali sam stvarno prijatno iznenadjen na osnovu demo snimaka. Ne moze se reci da nema pomaka u odnosu na XS, ali se opet slazem i da nije nista revolucionarno. Naravno, nije Yamaha radila XF specijalno za Balkansko trziste i specijalno za narodnjake. Znamo i ti i ja da se mnogo ozbiljnija muzika pravi i sa nekim klavijaturama koje nasi muzicari "otpisuju" i stavljaju po strani. Generalno, meni su se dopali fabricki semplovi bubnja i saxofona, a videcemo kako ce reprodukovati ove nase "domace". Iskreno volim KORG-a, ali mi je vise muka kad vidim da 90% muzicara kod nas drzi Trirone, Pa i sl., i to po 3 na stalku. Ali sta ces, najlakse je napucati gotove setove i semplove, i voziiiiii. XS nisam probao, ali me je zato ES odusevio. Nema veliki touch screen u boji, nije KORG, ali garantujem da moze da pokopa dosta klavijatura, samo treba uloziti vreme i znjanje u njegovo sredjivanje...I bas bih voleo da neko upuca XF-a i da objasni neke stvari .


Pozdrav, i sve najbolje!
Nemanja88 je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2010, 15:42   #15
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

eto vidis, znao sam da je tu bio mali nesporazum sto se tice "vreme" ... a i slazem se sa tobom, ma da nemoze da se kaze da nasi muzicari jedva cekali na nesto kao XF i da nisu mogli i dalje da produciraju hitove da se nije pojavio XF u radnjama
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2010, 20:19   #16
srdjan ilic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.08.2008
Postovi: 16
Downloads: 408
Uploads: 39
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
srdjan ilic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

Ma nemaju vise sat novo da izmisle da ljudima uzimaju pare,u ostalom ljubitelji jamehe ce bar oni koji zumbaju i dalje da kupuju nove klavijature tipa nje i da jure ton sa v 50 i dx serije,sto je po meni bacanje para,kupis spravu das pare a zvuci kao dx ali svako ima svoj stil.To je ova prica kupis limuzinu mecku i to ti se ne svidaj jer si navikao na yuga i onda ga budzis da podseca sto vise na yuga...od prilike tako nekako..
srdjan ilic je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2010, 23:33   #17
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa i ako padnu cene ovih "starih" Motifa zarad ovih novih, to je dovoljan razlog da se radujemo novom modelu. Jbg, ja sam od onih sto ce Golf 5 da kupe kad izadje golf 11.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2010, 02:53   #18
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

grandi(J)a , sto bi reko Zeljko nadam se da se salis u vezi v50,dx,Micinih boja i ostalo?
Ja uvek iscekujem nesto novo na trzistu,nebitno kako se zove i ko pravi klavijaturu,volim inovacije. A naj bitnije mi je i ne zalim da dam pare za nesto sto ce mi dati bolje rezultate za sto krace vreme Ako taj XF ima u startu bolje interne semplove,efekte,itd... dodatne opcije koje mogu da donesu inovacije u svirci i da mi da volju za svirkom i radom - kupio bih ga makar nemao hleba da jedem...a ne da gledam ako kupim spravu dal' cu da joj uzmem dushu do kraja i dal' ce da se odplati... Kad bi tako gledao onda treba ovaj pa2x sto sada sviram da ponesem sa sobom na onaj svet...
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2010, 07:06   #19
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

vex

jeste brate, priznajem da sam se malo sarkasticno nashalio ... nisam hteo da vredjam nikoga a najmanje druga nemanju ... al kazem josh jednom, mislim da su nashi top-muzicari sa XS, G6 i M3 vec "zadovoljeni" - momentalno ... nemam dovoljno maste da zamislim koje ce inovacije posle XFa da izmisle pa da i on bude muzicarima dosadan ... doziveti cemo i to

nemoj da ti pricam ovde posto ce biti offtopic, kolko sam se ja palio na pa1x, gw8, m50 u to vreme kad su izasli ... nista od toga - zena, deca, druge obaveze ... a kao glavni kriterium - ja se bavim muzikom samo kao hobi ... moj brat blizanac je vec 15 godine digo ruke od tog hobija ... ne sto nema, nego sto jednostavno nece vise ...

kod mene slican slucaj kao kod druga caka012 ... samo polako, polako i kasnimo 10 godine sta se tice aktualnosti sprave


pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2010, 13:48   #20
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Od tih "top muzicara" mi s oprostenjem otiche alat... Nisu oni zadovoljeni klavijaturama- nego parama pa neznaju vise sta ce sa istim...Nesto nisam cuo da se selo i da se pravilo bog zna sta a tim klavijaturama... Sto je najgore kupe azdaju da sviraju bass i kontru i slicno,ne koristi se ni 5% mogucnosti synth-a... Ima nas koji smo nesto mladji i koje jos uvek ne mrzi "da cackaju" klavijature...Nije vise sve 100% u sviranju kad je klavijatura u pitanju,mora se malo i tehnologija poznavati...ne izlazi ovaj XF za dzabe,meni na primer ogroman korak i vredi sve pare samo to sto koristi flash memoriju na primer,a ostalo i konkretno videcemo kad dodje kod nas i kad licno bacim oko i prste na "showroom model"
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije