Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.11.2016, 12:07   #1
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard korg pa80 - plića dirka

Zanima me da li bih mogao nekako riješiti da mi dirke na klavijaturi budu nešto pliće kako bih mogao lakše svirati, zbog dosta velike dubine gubi se na brzini i tehnici sviranja. Sviram inače i harmoniku Dallape Organtone i jako je velika razlika kad sviram na jednom pa na drugom, pa bih si barem malo htio ako ništa drugo napraviti nešto pliću tastaturu na klavijaturi. Koliko sam pročitao na fourmu to bih valjda mogao napraviti sa onim utezima od 10g i 15 grama da stavim na dirke.... no nemam baš nikakva iskustva sa tim pa da li mi netko od kolega tko je to već radio može reći nešto više o tome, da li bi to išlo?
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2016, 20:07   #2
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poplicenje moze da se uradi umetanjem filca ispod dirki. Ispod dirki vec postoji fabricki filc, on treba da se skine i stavi deblji, po zelji. Ima i drugi nacin,da se rastegnu gumice koje se nalaze na mehanizmu i tu ubace mali parcici gume (tako sam ja spustio dirke dok sam imao pa1x), to je malo komplikovaniji nacin, ali u oba slucaja mora da se skine dirka po dirka, feder po feder itd. Ako nemas zivaca i predstavu kako to treba da se uradi, bolje da nadjes nekog ko se time bavi, jer moze da dodje do toka da stavis predebeo filc ili gumu. Tegicima se ne spusta dirka, nego otezava, a to je sasvim drugi pojam. Tebi kao harmonikasu mislim da nikako ne bi odgovaralo otezavanje dirki, nego ti je potrebno poplicenje.
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2016, 21:22   #3
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pozdrav

ja sam to resio na jednostavan nacin
na svaku dirku sam ispod lepio po 5 grama tekove za centriranje alu felgi znaci tegovi koi se lijepe na alu felge i to sam tad na pa 80 napravio i bio sam super zadovoljan
davidr je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2016, 23:32   #4
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega hadzidinic, veliko hvala. mislim da ću onda probati ovaj način sa umetanjem debljeg filca pod dirke. Da li znaš koliko bi trebao biti debeo taj filc koji bih trebao staviti.

kolega Davidr ti misliš na otežavanje tipki tj dirki? Zar si mogao tako dobiti pliće dirke....
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2016, 02:40   #5
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zavisi, kad otvoris klavijaturu pritisni dirku i pogledaj odakle hvata gumicu tj. kontakt na ploci. Poenta je da ne stavis toliko debeo filc da dirka konstanto pravi kontakt. Ne znam koliko je duboka dirka na pa80, ali mislim da bi tebi nekih 4-5 milimetra filca zavrsilo posao za to sto tebi treba. Opet ponavljam, tegovima ne moze da se dobije plica dirka, samo da se oteza. Kad se dirka oteza, gubi se na brzini, sporije se vraca dirka, nekome to odgovara, ja recimo volim tezu dirku, ali nekome odgovara laksa. S obzirom da si harmonikas, mislim da ti otezavanje ne bi dobro doslo.
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2016, 12:01   #6
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

aha, u redu. kolega puno hvala na pomoći. Da, ma meni ništa ne bi značilo to da dirka bude otežana, meni je ovako ok, jedino da je plića. U svakom slučaju hvala još jednom na pomoći.
Dodato:
da li netko od kolega iz HR zna da li ima neki majstor da radi takve stvari na klavijaturama?
Dodato:
ili ima nekakav tutorijal možda kako bih to mogao sam napraviti?

Promijenjeno od Fekete (21.11.2016 u 17:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2016, 22:22   #7
Antunhr
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2011
Mjesto: Zagreb
Postovi: 16
Downloads: 217
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA500, Petromaestro
Interesi: sviranje
Antunhr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam ti iz HR (Zagreb) i nakon dugo citanja ovidije na forumu odlucio sam se za ovaj zahvat. Isto sviram harmoniku pa mi tesko bilo svirati klavijature. Prvo sam spustio tipku tako da sam stavio umjesto serijskoga 3mm filca 5mm pa sam vidio da je to previse i da mi neke tipke nisu svirale, onda sam stavio 4mm i sve tipke rade kako spada ali sam mjenjao ova filca tako da ako malo se laganije svira i ne stisne se tipka do kraja ne odsvira taj ton.

Ali to isto ce ti se desiti i ovako na serijskim klavijaturama samo sto ovdije se moze malo prije mozda desiti posto se ruka podesi na plicu tipku. Sobzirom da sam uloziop 50kn za filc sto nisam niti to trebao dati ali eto za cugu dobio sam dosta bolje iskustvo.

Prije par dana sam stavio alu utege za alu felge kupljeno kod vulkanizera po 5grama. i 2.5grama po crnoj(svakoga od 5grama sam rucno pilio da mi stane unutra)..

Klavijatura je PA500 oa ona nema opruge nego ima samo gumice. Da ima opruge isao bih na 10 grama, probao sam kod sebe ali tipke malo previse vibriraju makar je osjecaj za sviranje jos bolji nego na 5grama ali previse tipka zavibrira ako se brzo zasvira.

PS: ako si imalo kucni majstor i nije ti strano raskapanje nikakav preveliki problem za ovo odraditi samo malo smirena ruka i mira u kucu od svih dok se ne uhodas
Antunhr je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2016, 19:38   #8
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

hvala kolega, evo mogu vam sada reći da sam ipak odradio posao sam, stavio sam deblji filc i tako dobio dosta pliću dirku, tako da sam sada dosta zadovoljan i puno je bolje i lakše svirati nego ranije.
Fekete je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije