Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.01.2016, 00:24   #1
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg pa500 update Pa2Xpro OS

Surfujući netom naišao sam na YouTube ovo(https://www.youtube.com/watch?v=_tHKk5nvMLE) što se odnosi na naslov teme (stoga se i nadam da me neće admin banovati zbog direktnog linka).Lik je postavio dva,tri videa na kojima prezentira opisano ali nigde nije pojasnio kako,šta,......Ima i upgrade drugih aranžera.S obzirom da smo ranije to imali na PA50 (čini mi se da ima i u downloadu modifikovani os od PA80 za PA50) možda će ovo biti od koristi (unapred izvinjenje ako tema već postoji),ili neko već ima pomenuto.

PS greška u naslovu,treba PA500 na Pa2xpro
Dodato:
Kontaktirao sam lika emailom,traži 100 dolara za uplate tj da pošalje OS i objasni kako je rešio sa RAM-om,ploča,.....Ista je cena je i za učitavanje OS sa Pa800 (https://www.youtube.com/watch?v=jm7ZUxszeD0).
Ja sam lično sa korgovog sajta skinuo OS ( PKG file) i on za Pa2x zauzima 5798KB ,dok je od Pa500 veličine 4945 KB (što i nije neka razlika).Samo skinut(ok raspakovan....) OS sa Pa2xpro nije hteo uopšte da čita.(Normalno znamo kako se učitava OS u klavijaturu:držiš intro1 i power ON).Posle sam pokušao da ga preimenujem u Pa500ALL.pkg (kako je ime originalnog OS od Pa500) i krenuo je da učitava ali posle ipak izbaci error.Napomena- ovim zezanjem(experimentisanjem) nisam naškodio klavijaturi tj posle gašenja upalila se normalo.Sigurno ima još neka caka koju treba provaliti pa možda kolege koji su svojevremeno modifikovali OS Pa80 za Pa50 imaju ideju.
__________________
zajeban je život muzičara

Promijenjeno od vladimir68 (31.01.2016 u 12:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2016, 19:49   #2
srdan2010
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.07.2013
Postovi: 14
Downloads: 376
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
srdan2010 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard znali ko kako to napraviti softer od pa2 na korg pa 500

znali ko kako napraviti softer od korga pa 2 na korg pa 500 i sali i korg zvuci pa 500 kao i pa2 mislim dali ima simpler i dobar kvalitet tona ko zna nesto nek se javi unapred hvala


https://www.youtube.com/watch?v=_tHKk5nvMLE
srdan2010 je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2016, 16:30   #3
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U slučaju Pa500 -> Pa2x/Pa800, nije samo u Software-u problem, nego ti je u Hardware-u!

Pa500 nema iste Hardware komponente koje ima Pa2x!
Tako da pored OS-a, morat ćeš prije toga upgradati Hardware, a da li ti se to isplati, vjerovatno ne.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2016, 18:09   #4
srdan2010
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.07.2013
Postovi: 14
Downloads: 376
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
srdan2010 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard korg pa 500 Hardware

covek koji je to postavijo ima snimak trazi $100 nije puno ali neznam oce imati zvak kao i pa 800 ako to postavi od pa 800 oce ucitavati te boje ritmove i tako daje???
srdan2010 je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2016, 18:44   #5
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da nije prevarant zašto bi onemogućio komentarisanje...... gde su "zadovoljni" korisnici, koji su platili, a verujem da ih ima koji su se zaleteli...... pa i njemu bi odgovaralo da ga drugi hvale da je to moguće da se odradi tek tako...... prevarant.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
sale_band (02.02.2016)
Star 02.02.2016, 19:02   #6
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Analiza:tačno da ima dosta prevaranata.Tačno je da je onemogućio komentare.Niko mu nije ni jbmtr (makar na drugim forumima,YouTube...)da ga je zahebo.Prilikom demonstracije stavlja klavijaturu pored klavijature.....Ima na YouTube videa gde demonstrira svoje setove za klavijature.....mislim da se gledanjem njegovih videa može steći utisak da lik radi sa klavijaturama,hardverima,softwerima,......Hardver: Pa ni Pa50 nije imala sve hardverske komponente (mislim na mikrofonski priključak i slot za karticu (za semplove) a OS je modifikovan...... i radio je na PA50.Nemislim da je nešto budženo hardverski jer nevidi se na Pa500 da je bušio negde neke ˝dodatne rupe˝ da bi.....Razmišljanje: kako je modifikovan OS da PA800 (standardno je imao 64MB RAM) ˝vidi˝ 256 RAM-a? Mislim da se nešto može odraditi (ama nije on pametniji od nas) ili rizikovati 100$ (odnosno oko 100EUR) i doći do tog OS,objašnjenja,......
__________________
zajeban je život muzičara
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2016, 23:38   #7
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg pa500 update Pa2Xpro OS

I sta mislis da ces dobiti ubacivanjem OS-a os PA800/2x??
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2016, 12:47   #8
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bolje svi što mislite da ćete dobiti nešto za tih 100 dolara bacite taj novac na qrve, posle toga hladnom glavom odgledajte opet klip pa prosudite sami. Da nije prevarant zašti ne obrazloži šta je uradio od modifikacija. Ista lagarija ko čip tjuning auta od 5 evra iz oglasa.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
sale_band (03.02.2016)
Star 03.02.2016, 14:23   #9
andjela987
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.09.2015
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 64
Downloads: 95
Uploads: 1
Rekao HVALA: 44
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Roland BK-5
andjela987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Cool

Nešto i nevjerujem tom liku.
Prvo razumem se sasvim dobro u kompjutere,pa mi nema logike da procesor od PA500 podržava sistem od PA2 ili druge klavijature.To je kao da u pentium 2 ubacuješ windows 10.Možeš nadograđivati ram koliko hoćeš kad ti procesor to nepodržava.
Drugo,kod PA500 nije kolor display,tako da jedino uz pomoć čarolije i babe Vange može to promijeniti.Inače,displej od PA800 nemožeš naći ispod 100-150 dolara.
Treće,da je to moguće,davno bi naša braća i prijatelji muzičari sa ovih prostora sklapali i proširivali instrumente.
andjela987 je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2016, 12:46   #10
marioDX
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.02.2016
Mjesto: vinkovci
Godina: 39
Postovi: 53
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: yamaha motif xs6, kurzweil pc3k6, korg pa80
Interesi: svirati dok sam ziv i uzivati u tome
marioDX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

jel ovo neka sala ili..? prijatelju, pa ko ce ti praviti software za pa500..??? to samo mi balkanci kupujemo takav sljam od klavijature da bi svirali i jos mislimo da je to klavijatura i pol haha.. bolje stedi pare par mjeseci i kupi si pa2x pro.. i da sve odradis kako ti je lik rekao i da uspijes i dalje ti stoji problem kako bi taj zvuk izlazio na razglas jer sve osim serije paX pro i pa 80 zvuci prekirbajski jer nemaju u sebi kvalitetne audio konvertere.. pusti te fore sa youtube, to ti je prevara zesca a i sto spominju kolege, mi balkanci smo provalili korg, a ne amerikanci haha ;D
marioDX je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije