Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.04.2013, 09:32   #1
_Jale75
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.03.2013
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
_Jale75 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Kombinobanje Set-ova Korg pa2x

Izvinjavam se ako dupliram temu ali ja je nisam mogao naci

Veliki pozdrav za sve na forumu I molio bih ljude dobre volje I koji imaju malo strpljenja da mi pojasne ako moze kombivanje set-ova. Nasao sam ovo uputstvo po forumima ali obzirom da sam totalni amater a ove stvari nestoje u uputstvu molio bih nekoga da mi raznasjni neka pitanja. Unaprjed se izvinjamam I moderator nadam se da nece se ljutiti sto cu postaviti I neka pitanja koja su malo posirnija nego ova tema. Da pojasnim samo kupio sam korg pa2x na kojem je vec ubachen neki set ali nije to to a kupio sam par drugih pa bih rado kombinvao I probrao ono sto je najbolje za mene.

Uputstvo 2
Kombinovanje setovana PA 800 I PA 2X

Korak 1:
1. Otvorite SET 1, pregledajte ga i odaberite sta hocete, zapisite na
papir svaki style, performance i sound.
2. Za svaki style zapisite koji DRUM KIT i koji USER SOUND koristi,
a to znaci koja traka u style-u i na kojoj se lokaciji nalazi u USER BANK.
3. Za svaki performance zapisite koji USER SOUND koristi.
4. Isto sve uradite i sa SET 2. (PITANJE 1 – ovdje kaze da ubacim dakle drugi set preko onovog prvog set-a jesli samo dakle ubacujem jednostavno drugi set preko prvog I sta recimo ako drugi set ima tri User-a a set2 samo 2 dakle onaj User-3 ostaje od prvog seta I jeli to problem I takodjer u nekim setovima ima PERFORMASE a u nekima nema kako onda I kako vidjeti koji od cega se satoje performace --- znam da su za vas iskusne ovo dosadna pitanja izvinite ali meni stvarno treba pomoc)


Korak 2:
1. Idite u SOUND MODE, stisnite RECORD i udjite u SEMPLING.
Idite na strelicu (padajuci meni u gornjem desnom uglu) i izaberite DELETE.
Izbrisite sve semplove, multisemplove i user drum kits, u Sampling info
proverite da sve bude na 0.
2. Idite u MEDIA MODE i dalje na ERASE, u POP UP meniju izabrite SSD-S
[KORG SYSTEM] i tu u svakom folderu izbrisite sve.
Pocnite sa Performans, pa Pads, pa Sounds, pa User Drum Kits.
3. Pocnite LOADing(ucitavanje) samo Styles koje ste zapisali, jedan po jedan,
po bankama ili bilo kako.
4. Pocnite LOADing samo Performances koje ste zapisali, isto kao i Styles.
5. Pocnite LOADing USER DRUM KITS kako ste ih zapisali, jedan po jedan,
oni ce Loadovati svoje semplove(povuci sa sobom).
Ne morate nista raditi u Sampling Modu, samo ih ucitajte jedan po jedan.
6. Uradite isto sa USER SOUD..., isto kao kod Loadovanja USER STYLES. (PITANJE 2 – moze li se User Sound ubaciti u bilo koji set iz bilo kojeg seta bez problema dakle koliko sam razumio to je “boja” mogu li je jednostavno ubaciti u svoj set na korg-u iz bilo kog User-a iz drugog set-a samo odabrati I Loadovati)


Korak 3:
1. Otvorite svesku, papir gde ste zapisivali:
2. Idite u Style Mode, izaberite prvi style, zatim stisnite RECORD. Kada ste
u Style Record Mode stisnite Menu i izaberite STyle Elements.
3. Ovde pocnite da dodeljujete svaki Drum Kit na svoje mesto i takodje svaki
User Sound koji je koriscen u Style.
Uradite to za svaki Style Element. Ovde ako stisnete VAR ili bilo koji drugi
element, programi(po trakama u style) se menjaju.Morate da proverite
svaku VAR, FILL, INTRO.
4. Nakon sto uradite to i sve zvuci ok, stisnite strelicu(padajuci meni)
i stisnite WRITE Style, znaci sacuvajte ga takvog.
Stisnite Record ponovo i izadjite... Ovo morate da uradite za svaki Style posebno.
5. Izaberite Performance i u 3 Uper trake dodelite User Sound koji koriste.(PITANJE 3 – ovdje mi nije jasno sta ovo znachi u 3 Uper trake dodelite User Sound koji korisit ??? )
6. Izaberite Media, idite na Save, izaberite ALL, NEW SET, odaberite mu ime,
skisnite OK, cekirajte sva polja sa kvacicama i ponovo OK.

Jos jedan puta izvinjavam se ako su pitanja dosadna I molio bih ljude dobre volje da mi odgovore.
Unaprijed hvala
_Jale75 je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2013, 16:54   #2
asanjtunje
Drugar foruma
 
asanjtunje's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.01.2007
Mjesto: Kod stadiona Slobode
Postovi: 84
Downloads: 370
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Interesi: zikamu korg,korg i samo korg (pa 800)
asanjtunje befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln Kombinobanje Set-ova Korg pa2x

evo ovako za ono prvo pitanje odgovor je,
moras prvo snimiti taj tvoj set koji imas nna usb ili na hard disk,nadij mu ime i da znas da je to tvoj pocetni set ok?
kad si to snimio onda izaberi taj drugi set koji imas na usb il sl i pozovi ga idi na alle znaci poz one zakaci kvadratice sve osim globala ako taj novi set sto hoces da ga ubacis nije od pa2. ako jeste onda zakaci sve i load. kad se to loadenje zavrsi (traje od 5-8 min) onda znaci da si pozvo novi set sa svim sto ima u njemu ritmovi ,boje , performans i td. sad to sve listass listas i slusas probas i sve sto ti se svidja ZAPISUJES U SVESKU kako ti pise u korak 1
sto se tice performans to ti je u stvari kombinacija ritmova i boja ,,,uzmes neki ritam npr rumba-uzmes na desnoj strani boju koju si iz sounda vec ubacio u perf. i onda save perf nadijes mu ime i imas i ritam i boju zajedno.ponovi to vise puta sa drugim ritmovima i bojama i dobio si svoje performanse

ovaj korak uradis ako ti ne pozove sve boje ili semplove, to ces znati jer ce ti na kraju loadenovanja reci "nema dovoljno memorije" ali ako nista ne pise na kraju znaci da setovi nisu preveliki i da je sve ok
to je za komplet user 1 ,2 , i dk
ako hoces pojedinacno trebas prvo poredati boje koje su ti dobre po redu onda vidi gdje su na RAM i vidi koji su semplovi to sve zapises onda load samo one semplove koje hoces a ne sve,, znaci ostavi one koji su dobri i pozovi ono sto ti se svidja

znaci moras zapisati sve NAJVAZNIJE iz jednog ritma npr DRUM1 PERC 2 .BAS 3, git4 tepih5 itd kod svih VAR i Prelaza i da bi to isto zvucalo to sve moras postaviti na svoje mjesto u novom setu koji si pozvo,u protivnom ce ti mozda flauta svirati bas temu ili gitara neke triole od bongosa ili sl
jedan savjet upoznaji se polako KORAK 1 pa drugi dan KORAK 1 pa treci dan KORAK 1 i tako jedno vrijeme nemoj BRZAT UPOZNAJ PA2
Drugu sedmicu pocni KORAK 2 itd

puno truda i srece ti zelim
asanjtunje je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio asanjtunje za ovaj koristan post:
mikijasarev (30.11.2016)
Star 19.04.2013, 20:03   #3
_Jale75
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.03.2013
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
_Jale75 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala najepsa na odgovoru i znam i ja da sam chovjek mora zagrijati stolicu da bi nesto uradio a ne drugi da rade za njega ali barem neke smerneice malo da mi reko neko pojasni. Hvala ljepa

Odoh polako raditi na tome pa kada zapne opet cu vam morati dosadjivati.

Veliki pozdrav za sve
Dodato:
Ako meze jos jedno pitanje kada se u setu nalazi u STYLE/FAVORITIE pjesme sa uradjenim intro i ritmovima mogu li se i oni izvaditi i ubaciti u drugi set ili ne i usuput jos jedno pitanje stalno nalazim po forumima da jedni kazu kada ubacujes novi set nemoj nikada GLOBAL ubacivati dok drugi kazu uchitaj kompletan set ako znas da je za tvoj korga.

Unaprjed hvala

Promijenjeno od _Jale75 (20.04.2013 u 10:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
_Jale75 je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2013, 08:03   #4
asanjtunje
Drugar foruma
 
asanjtunje's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.01.2007
Mjesto: Kod stadiona Slobode
Postovi: 84
Downloads: 370
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Interesi: zikamu korg,korg i samo korg (pa 800)
asanjtunje befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln Kombinobanje Set-ova Korg pa2x

Pjesme sa ugradjenim intro i ritmovima iz Favoriten se naravno mogu prebaciti u drugi set ali trebas isto sve one instrumente zapisati koji su zastupljeni u ritmu npr.bubanj-bas-ritam git-solo git -tepih itd onda harmonike-sax- trube ili dr one koje sviraju forspiel i prelaze i postaviti ih na njihova mjesta gdje se nalaze u ritmu prvog seta
npr-bas iz ritma prvog seta koji hoces da prebacis je na user 1 broj 1, e vako da bi ti svirao bas kako i svira na ritmu prvog seta moras u novom setu na useru 1 broj 1 postaviti bas kad redas boje u protivnom svirace ti mozda frula tu temu od basa ako bude bila na user 1 broj 1 i tako redom vazi za sve instrumente od tog ritma iz prvog seta
ali najbolje ti je da ti poredas sebi boje kako ti najbolje odgovara i onda ubaci npr bas ako si ga stavio na user1 broj 55 na njegovo mjesto basa u ritmu i td

sto se Globala tice ubacujes sve komplet pa i Global u slucaju da znas da je to 100% set od pa2x
a NEMOJ ubacivati Global ako je set koji ubacujes od pa800 ili pa1x ili sl nego samo ritmove,boje,itd znaci" BEZ GLOBALA"
e hajd sad vozdrica
asanjtunje je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio asanjtunje za ovaj koristan post:
mikijasarev (30.11.2016)
Star 21.04.2013, 09:20   #5
_Jale75
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.03.2013
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
_Jale75 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala najljepsa na odgovorima
_Jale75 je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2013, 10:06   #6
gogilo.cacanin
Vredan član društva
 
gogilo.cacanin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Mjesto: Austrija Bec
Godina: 47
Postovi: 106
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
gogilo.cacanin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav. I ja sam uspeo da slozim dva seta. Jeste da ima puno posla ali se isplati. I to sam radio na pa1x. Isti je postupak. Oba dva seta su bili po 32mb. Pa sam izvukao samo ono sto se korisri. Sad imam dobre ritmove ,lepe harmonike,dx boje,terce i imam joj mesta oko 15 mb. Moje misljenje je da ljudi kad prave set da naguraju dosta nepotrebnih simplova koje se ne koristi. Tako da ova metoda je pravo resenje. Rado bih stavio u dowenload sekziju ali su ritmovi kupljeni (sudo set i best set 2013.) Ja sam stvarno zadovoljan,tako da sad imam ono sto mi treba i sto koristim. Pozdrav.
Postovano sa mobilnog uređaja
gogilo.cacanin je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 14:08   #7
mikijasarev
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2016
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mikijasarev ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Veliki pozdrav za sve na forumu i hvala svima koji nadju vremena da nama koji vam nazalost dosadjujemo daju odgovore i pomognu. Ako se mogu nadovezati na ovo pitanje i molio bih za odgovor. Dakle tiche se kombinovanja setova korg pa2x.
Pitanje br. 1 naime zelim da prebacim neki style iz favorite kompletan sa intro znam da terbam zapistati sve redom od DK pa nadalje znam i da reba da pritisnem intro i da prepisem sve sto se tiche instrumenata koji se nalaze i da prebacim to ali ono sto mene interesuje gdje se nalazi zapis tog intra koji tako da kazem svira gdje je on i gdje ga mogu naci i prekopirati i prebaciti vjerovatno zvuchi glupo za one koji znaju ali ako neko nadje vremana da odgovori i ako moze
pitanje br. 2 ako neko ima vremena da napise kako prebaciti peformace jer sam prebacivao iz jednog seta performace naprimjer harmonika guerini ona se nalazi u tom setu u performace kada gledam od chega se sastoji samo se satoji od jedne hramonika koja se nalazi u UP1 u soundu ali kada prebacim u drigi set nezvuchi niti priblizno kao u orginala. Unaprijed hvala
mikijasarev je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije