Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.07.2010, 21:31   #1
SinisaT#2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2009
Mjesto: USA
Postovi: 25
Downloads: 451
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korgpa50 scandalli
Interesi: muzika i fuzbal
SinisaT#2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pravilo da se svira dvojke

pozdrav svima,bas me interesuje dali ima pravilo za dvojke kako skinuti akorde sa pesme.sve ostale ritmove akorde(harmoniju)mogu sloziti samo dvojke mi slabo idu,dali mi neko moze objasniti na naj laksi nacin kako da skidam harmoniju i kako ih je naj lakse svirati.hvala puno unaprijed,nadam se da me je neko razumio sta trazimpozz
SinisaT#2 je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2010, 21:56   #2
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa brate i dvojka ritam kao ritam sve zavisi kakva je pjesma i nema nekog posebnog pravila za harmoniju koliko ja znam,a mislim da je i bilo rijeci o tome u Simensserbija Demo snimcima...Poooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2010, 22:34   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

eto vidis, ja sam osnovni osjecaj za harmoniju upravo po dvojkama dobio mada ti je mozda malo pitanje besmisleno jer harmonija je ista za sve ritmove, ali eto ja sam to ukapirao svirajuci one jednostavne stare dvojke, tipa tri livade, pjevaj mi sokole, oj livado rosna travo, golubice bijela na harmonici, jer kad sviras basove uglavnom su ti to redovi koji su jedan ispod drugog i tako prenjeo i na klavijaturu, a tek sam onda pocinjao sa slozenijim harmonijama
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2010, 22:40   #4
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmmmm ..... ko sto kazu kolege ima razne tu tipove harmoniju.

Al ajde ovako
Ako sviras obicna sumadiska dvojka iz C - onda harmoniju sviraj: C dur, F min, D7, G dur
Kad je sviras iz C dur, ako treba da predjes u orientalna skala ..... onda prelazis u G oriental (ili C mol harmonski kako neke kazu, ali to je jedno isto). E tu harmoniju prebacis na G dur.

Eto ti lako objasnjenje za pocetak .... pa sad upitaj ako nesta nije jasno .... ili sta hoces znati vise.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2010, 19:46   #5
Nenad023
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 10.07.2010
Mjesto: Srbija
Postovi: 6
Downloads: 8
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg IS50
Interesi: Moj hobi je spavanje kad stignem
Nenad023 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Nenad023 pošalji poruku preko MSN messengera Nenad023 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druze najlakse ti je da skines notazu cele pesme i iz nje teoretski izvuces akorde, to ti je za svaki ritam isto. Nemas ti teoriju za svaki ritam posebno, ko bi sklopio to imas milon ritmova i 3 miliona mesavina. Tako da ako ti je problem da skines akorde za dvojku ti se pravi da sviras u rumbi pa skini i samo se prebaci posle u dvojku
Nenad023 je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2010, 20:47   #6
brckomusic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.04.2008
Mjesto: Brcko BiH/SFRJ/Atlanta, USA
Godina: 40
Postovi: 19
Downloads: 123
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Gitara
brckomusic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vidis posto sam ja inace zabavnjak imao sam iste probleme sa dvojkama.... razlika u dvojci i drugim ritmovima je to sto dvojka da bi zvucala punije trazi dosta promjena akorda tokom pjesme (ako pricamo o starim narodnim pjesmama vecinom durskim ili ciganiji)
kada sviras rumbu ili orijental ili sasa ti ritmovi su puni, bas non stop sheta i zato ti ih je lakse svirati... dok kod dvojke ako sviras samo osnovne akrode to sve zvuci jako prazno i netacno...(ma da moze biti sasvim tacno ali pojednostavljeno)
zato sam ja imao problmee sa dvojkom.... recimo vecina ljudi svira Uzicko Kolo
sa akordima C G D i F ali tu ima i recimom jedan Fmol koji jako uljepsa to kolo... ja to prije nisam znao dok mi neko nije objasnio
brckomusic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio brckomusic za ovaj koristan post:
Mladjo (16.10.2011)
Star 08.10.2010, 11:12   #7
toni010
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2008
Postovi: 1
Downloads: 5090
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
toni010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

uredu da se neke pesme sviraju po sablonskoj harmoniji ali sluh je sluh,jer pojedini muzicari ne cuju odredjene tonove a to je veliki problem i zato sledi sablon
toni010 je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2010, 14:07   #8
saab
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 15.03.2009
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 58
Postovi: 3
Downloads: 4
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika i klavijature
Interesi: Dobra svirka,dobri ljudi,dobra zarada...
saab befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa druze prikljucujem se kolegama koji su ti sve pojasnili! Madjutim dodao bih nesto: ja sam šumadinac rodjen i yadojen na "dvojci" i slazem se sa mnogim ucenim muzicarima i virtuozima i teorije i prakse da je "dvojka" najtezi ritam! To sam licno cuo od Lj.Pavkovica, M.Arandjelovic-Kemisa i sl.Romi sviraju dobro "dvojku" jer im je u krvi(pritom tu ne mora biti bubanj????) ali je svi "FILUJU" svojim harmonijama i prolaznicama kojih NEMA u originalu! Eto- slusaj pesmu u originalu a onda to isto uzivo svirano bilo na tezgi,bilo u studiju....Na YUO TUBE primera na hiljade (Smederevac,Šmekeri,Kosmajac,Srećko Krečar i dr...) Ali sve se to svodi na duzinu staza,kreativnosti,sluhu,ideji,pomoci ostalih u bendu.... Pozdrav za sve!
saab je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije