Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.01.2014, 21:37   #21
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

LJudi ne znam zasto se prepucavate oko gluposti.
Po meni i PRX 615 i PRX 715 kao i ovaj novi EV su u sustini skoroz slicni ( ako gledamo mehanicki 350w 15 ica + 1 inch visoki) Dakle i sam ucinak i razlika izmedju tih modela moze samo da bude mnogo mala.Tu moze da presudi ukus ,dizajn i slicno ,a max SPL tih kutija mora da bude u 10% skoro isti.

E sad Sto se tice nekih stvari :
Bas 15ica iz JBL PRX je 350w tacno .
Ta 15ica oznake 265 je u svim modelima JBLa ( i u PRX 615 i u PRX 715 I u MRX 515).
Kao sto svi znamo JBL zvucnike koji su motani na 8 oma oznacava sa H ( JBL 265H iz MRX 515 )
Motane na 4 oma sa G ( JBL 265G JBL PRX 715 ) ,
Modele motane na 2 oma sa F ( JBL 265F iz JBL PRX 615m ) itd

Dakle sve je to ista 15ica ali motana na razlicitoj omazi 8 , 4 i 2 oma u zavisnosti od ugradjenog pojacala u odredjenom modelu .Normalno da im je lakse da u aktivnim kutijama prave pojacala da rade na 4 i 2 oma nego na 8,jer je automacki pojacalao manje.
Posto je jedini pasivni model u kome se nalazi ta 15ica MRX 515 mozete jedino tu da izvucete podatak koliko je ta 15ica zapravo snage a to je 350w RMS 700W program 1400w pik.
A meni se ta 15ica ipak pokazala vrhunski dok sam imao JBL mrx 515.Evo postavicu vam jedan moj video zapis sa you tube koji sam snimio prosle godine ,gde cete videti kako jedna kutija JBL MRX 515 trpi 1300w na 8 oma .


JBL MRX 515 PKN xe 4000 full power .mp4
You need to upgrade your Flash Player

Dakle ta 15ica iako je 350w RMS to je opasno dobra 15ica kao i vecina stvari koje su izasle iz te firme .Inace JBL daje podatak da je to 350w 100 sati test,dakle taj isti zvucnik je 400w 2 sata test ...pa dodjemo od pika u secundi nenormalne snage koji je apsolutno tacan sto mozete da vidite i na mom video zapisu.

Sto se tice ovog EVa novog,koliko vidim to je unutra kineska 15ica od 300w i drajver dh3 , drajver koji je dobro poznat svima ( nalazi se u EV sx 300, sx 200,eliminator,gladiator , dynacord dlite 153 itd itd ) Te ne vidim da ce taj model raditi ista bolje od pomenutih modela.

Sto se tice ovoga sto je IVAN KV napisao da je to MADE IN USA...
Ako i sam procita i prevede ono sto je napisao :

Designed, engineered, tested and assembled for ultimate reliability by Electro-Voice in the USA.

Kad prevede dobice :

dizajnirano , projektovano , probano i sastavljeno za Electro Voice u Americi

Dobra igra reci koja nigde ne kazuje da je to napravljeno u Americi ,vec price za malu decu da je pravljeno za njih...
Ali IVAN KV mora da proba da nam podvali tu pricu jer i sam poseduje prodavnicu gde radi i prodaje EV.

Hocu da kazem ovo oko cega se prepucavate je sve slicno ,kao i modeli od pre 10 godina ,samo drugacije upakovano i mnogo bolje marketinscki organizovano...
Smesno je sto drajver dh3 iz modela sx 200,300 , eliminator , gladiator ,koji ima 30w ...sada moze u novim modelima da prima i po 500w !
Da ne ispadne da grdim samo EV ,slicna je prica i kod JBL isti visokotonac JBL 2408 od 60w u svim kutijama ( JBL MRX 515 , PRX 615, PRX 715 ,cak i u VRX ali 3 komada) naravno kako prolazi vreme i on sve jaci i jaci u PRX 615 pojcalao za njega 500w ko zna za 3 godine ima da bude 20000w...

Zalosno je to kako sve lazu i prave igru reci da nam zamazu oci i nekim podacima kupe nase poverenje ,umesto da se pomazemo i medjusobno otkirvamo jedni drugima ovakve njihove malverzacije vi se medjusobno prepucavate...

POZDRAV ZA SVE

Promijenjeno od neshatomic (24.01.2014 u 21:45 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio neshatomic za ovaj koristan post:
miki2008 (20.03.2015)
Star 24.01.2014, 21:52   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka čast, to je realan opis i pravo stanje stvari.
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2014, 22:18   #23
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dakle kad ja kazem da je PRX615 realno 400W vi bi svi oci da mi povadite. A kad neko drugi kaze onda je sve u redu.
Ja sam manje vise to isto reko ali bi svi odma da me napadate.
Nije mi jasno zasto nekim ljudima ovde moji komentari bodu oci.
Ja sam samo surovo realan i mrzim makrketing specifikacije koje nemaju blage veze sa realnoscu.
Pogotovo kad su vati i decibeli u pitanju. Sve je to veoma lepo zapakovano u pricu koja ti na kraju ustvari nista ne kaze.
Ne lazu oni realno, ali ti ne kazu ni istinu.
Tacno je da je PRX615 1000w ako racunas snagu pojacala ukupno. Dakle nista nisu slagali. Samo su te doveli dveoma legalno do pogresnog zakljucka :-).
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2014, 22:44   #24
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene nervira jedna cinjenica kod svih proizvodjaca,a to je da godinama proizvode sve gore proizvode ,realno kad pogledas svaki noviji model kod svih prozvodjaca ima sve gore i gore zvucnike ( drajver zadrzavaju isti ,a 15ice samo menjaju i to na gore ) kutije malo nalickaju ,nabudze specifikacije i prodaju nam.
A ono sto je najgore je sto kako prave gore zvucnike trebalo bi da padne cena ,ali ne, oni zadrzavaju skoro iste cene a kvalitet strasno opada.
I na kraj dodjemo do cinjenice da sve mi to platimo debelo a dobijemo lepo upakovano sranje.I jos na kraj kad neko provali da je to bezveze ili kad pocnu ljudi sa terena da se javljaju sa problemima onda te oni dodatno degradiraju i naprave na glupaka kad ti kazu '' nisi ti to dobro koristio''.

Evo npr aktivan monitor JBL eon 15 G2 od pre 15 god,taj model se vodi na 300w + 100w za drajver ,taj model ubija kako radi ,ovi noviji PRX 615 , PRX 715 snage po 1000, 1500w ,a kad stavis sve te kutije jednu pored druge ,stari eon 15 G2 od 300w ih sve pojede...Ja se licno uverio ,a evo ima i jedan interesantan video na you tube napravili neki bugari ...Stavite slusalice, zavalite se i uzivajte ,razlika se u modelima cuje


Test JBL EON 15G2 and some JBL PRX
You need to upgrade your Flash Player

Isto i kod EV ,proizvode neke nove modele ,snage 1000, 2000w mrzi me vise i da nabrajam, a sve to kad stavis pored EV RX 115 od 400w od pre 15 godina njih RX apsolutno oduva ,da ti se cini da ovo novo i ne radi...
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2014, 23:11   #25
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neso nije tacno to sto pises,SMX i DVX su Electro Voice proizvodi,takodje i za MADE IN!Mozes slobodno otici na EV sajt i videti gde se prave!

Kako se kace slike ovde?

I da, nemam razloga da podvalim nekome nesto ovde!Nemoj da se vredjamo bezveze jer ipak mislim da njihovi inzinjeri znaju mnogo vise od tebe i svih nas ovde zajedno,da nisu dobri nebi bili ovde vec 85 godina i pravili zvucnike,kako JBL tako i EV.
Generalno sto se tice ove serije mislim da jebolja od PRX bilo kojeg i 600 i 700 jer nudi mnogo vise!

Promijenjeno od Ivan KV (24.01.2014 u 23:20 sati)
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2014, 23:39   #26
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ivane nisam imao nameru da te vredjam ,ako je tako ispalo izvinjavam se ,ali ta ETX serija se proizvodi u Kini i to svi znaju.
15ica je cist kinez i tu price nema.
NJihovi inzinjeri normalno da nisu glupi ,samo imaj u vidu da inzinjeri prave onakve kutije kakve firma trazi i koje se najvise prodaju,tako svi prave sve jeftinije kutije ,samim tim je proizvdnja presla svima u Kinu zbog jeftinije radne snage ,a kao posledica toga ode i kvalitet.Sa druge strane nama mazu oci novim modelima ,lepim izgledom ,manjom kilazom i nabudzenim specifikacijama i mi to opet debelo platimo.Tako da nisam ja rekao da su oni glupi ,oni su itekako pametni cim mi na to sve i dalje bacamo pare.

A sto se tice ovih tvojih reci : "Generalno sto se tice ove serije mislim da jebolja od PRX bilo kojeg i 600 i 700 jer nudi mnogo vise!''

Mislim da ti kao prodavac koji niti svira ,niti se bavi rentalom , niti si ikad koristio i imao prilike da se u raznim situacijama sretnes sa svim tim zvucnicima apsolutno nisi merodavan da tako nesto izjavis .

Sta vise kao ozbiljan prodavac ruzno je da to uopste kazes.

A ako si stvarno tako siguran u njihovu novu seriju onda kao prodavac nam organizuj DEMO gde cemo svi mi da dodjemo da se uverimo u kvalitet istih ,a ja cu prvi da dodjem i sta vise ponecu par modela JBL , Acoustic line , za direktan uporedni test .

pozdrav

Promijenjeno od neshatomic (24.01.2014 u 23:43 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2014, 23:39   #27
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Designed, engineered, tested and assembled for ultimate reliability by Electro-Voice in the USA.

U prevodu znaci

Dizajnirane, projektovane, testirane i sklopljene, za vrhunsku pouzdanost, u Electro-Voice-u u S.A.D.

I kako onda mozes da tvrdis da nije MADE IN USA? Lose si preveo sta su napisali Neso.

dizajnirano , projektovano , probano i sastavljeno za Electro Voice u Americi

Ovo "za" je ustvari "u" Electro Voice u SAD!


Dodato:
Ti meni pricas o rentalu,nemoj da si smesan.Nemogu sad da se setim ali mislim da sam od 97 godine u rentalu,u megatonu sa Prezom i pokojnim Zvonkom.O zvuku i kutijama znam vise od tebe sigurno.
Bice prezentacije sigurno i svi ste pozvani cim se budu pojavile u prodaji.

Za tvoju informaciju sviram gitaru iz hobija.

Promijenjeno od Ivan KV (24.01.2014 u 23:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2014, 23:56   #28
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A sta znaci ono FOR gore objasni mi?

Zaista se nebih prepucavao dalje sa tobom to mi nije namera ,a o tvom kontaku sa rentalom nemam reci ,to mozes da pricas nekom ko te nezna,ja zivim na 90km od tvoje kuce nemoj meni te price da pricas...


Nego organizuj ti taj DEMO pa se javi!

Promijenjeno od neshatomic (25.01.2014 u 00:01 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2014, 00:00   #29
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I reci mi dali on laze ili prica covek istinu?Glavni inzinjer za zvucnike u EV-u.


NAMM 2011-VP Electro-Voice Engineer
You need to upgrade your Flash Player
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2014, 00:03   #30
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Stvarno nemam vise komantara na ove tvoje izjave, niti namere dalje sa tobom da diskutujem...

Samo mozes prakticno da me uveris u neke stvari,dakle ako hoces da mene i sve ovde ubedis u nesto izvolte organizuj DEMO kad si tako jaka licnost ,jedva cekam.

pozdrav
neshatomic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije