Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.07.2014, 10:10   #21
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam ko ti je rekao da na Tyrosu tasteri pucaju i upadaju.To prvi put čujem.Ja sam imao 2 Trosa,dvojku i trojku,nikad nisam doživio,niti sam od koga čuo,da je riknuo mikroprekidač,a kamo li da je pukao taster..Svašta će čovjek ovdje čuti..Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2014, 11:40   #22
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo Makso, preduhitrio si me,tama sam u cudu mislio odgovoriti!!!Vec 15g sviram Y aranzere na ni jednom od njih 5 mi se nije ama bas nikad nista desilo,da li znate sta znaci,bukvalno nikad nista !!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2014, 13:13   #23
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i ja Tyros3 imam skoro 2 godine, pa nisam imao ni jedan problem sa tasterima ili ekranom. Dobro, ekran jeste problem samo kod dvojke.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2014, 13:15   #24
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Pa600 ima kvalitetan taster u smislu da ne otkazuje sa radom kao recimo na Tyrosu čiji tasteri pucaju i upadaju
Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
kućište konkretno pa600 je grubo, čvrsto i ni malo naivno, čak što više kvalitetno.
Izvini, ali stvarno preterujes. Sta god da kazes o PA600, sve je u superlativu. Nije ti on cerka za udaju pa da je hvalis na sva usta...
Sto se tice Tyrosa, da si ga posedovao, ne bi odvalio takvu (i slicne) glupost(i).
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2014, 16:58   #25
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pisao sam samo o tyros 2. Na KP-u vukli su se par klavijatura sa linijama na display-u. O tome sam pisao. Nisam radio na Tyrosu i nemam ama bas nista protiv njega, uzgred Mile, ne pisem ,,GLUPOSTI" vec cinjenice. Glupost je da dirke na Korgu pa600 porediš sa casiom. E to je glupost. Da se ne nadovezujem , moji postovi su bili apsolutno jasni i decidirani. U oglasu nisam naisao na T2 ( i govorim samo o T2) da nema oljuštene farbe ispod prelaza i varijacija, otisci od ruke na levom delu i td. Kažem : Naravno da bih uzeo T2, da je očuvan , što ne znači da ga neću uzeti komentarisao sam korg koji posedujem spram Pa 900) koliko sam mogao da se drzim tog poredjenja. Apsolutno sam realan u poredjenju i odmeren, niti pricam u superlativu niti u deminutivu.

Mile, tema je izmedju ostalog Pa600-Pa900, a sto se tyrosa tice mogli bi da ostavimo za drugu temu, jer cak ni Pa600 i Pa900 nisu ista klasa. I TVRDIM da za 1000 evra NEMA boljeg aranžera - novog u toj klasi i ceni.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od milepsr Pokaži Post
Izvini, ali stvarno preterujes. (i).
Kada sam rekao na kućište da je kvalitetno, spram cene i ranijih modela ( Pa500 ) ono to i jeste. Ne poredim ga sa Tyrosom 2,3, Pa800, Pa2x, Pa3x.... Jer ako za svaki post moram advokatski da se držim svih objašnjenja i da se hvatamo za slamku, onda to ne vodi nikuda.


I još jednom ću ponoviti što se teme tiče: Moje mišljenje je da - Kupovinom Pa900 neće biti oduševljen jer neće puno toga više dobiti za novac koji daje spram Pa600. Pa900 definitivno nije odlična kupovina ali Pa600 definitivno daje svoj maksimum na tržištu za novac koliko košta nova klavijatura.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (30.07.2014 u 17:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2014, 00:50   #26
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@rolandx
Nemam zelje da odgovaram na ovo, rekao sam na tu temu sta sam imao vise puta.

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Glupost je da dirke na Korgu pa600 porediš sa casiom.
Za ovo i dalje vazi poziv. Kad budes u prolazu javi se da probas
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2014, 00:58   #27
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

cistokrvni kinez
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2014, 02:13   #28
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja mislim da ova tema moze da se zakljuca jer ne vodi nigde.. najgore je kad neko postavi temu neka poredjenja u takvim temama svega bude sem poredjenja
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2014, 10:43   #29
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam bio jako zagrejan za PA900 čitajuci ovaj forum. I bilo je tako sve dok nisam konačno seo za PA900 i svirao ga jedno 2-3 sata.

Prvo što mi je zasmetalo jesu dirke. Ja sam navikao na Rolandove aranžere i imao sam i 4 do sada. Pošto su u opisu PA900 naveli da su mu i dirke poboljšane, mislio sam da je to sad slično drugim klavijaturama. Napominjem da imam i Yamahu NP-V80. Dirke na PA900, jednom rečju, još uvek nisu ni prinete ni Yamahi ni Rolandu. Možda to nekome tako odgovara, ali meni uopšte.
Moram da napomenem da sam se takođe razočarao i sa dirkama na PSR-S950.
Ljudi, to nije to, ako govorimo o nekom profesionalizmu. Sve one rade svoj posao, kao što i Fića recimo služi da se prevezeš do negde kao i BMW.

Drugo, zvučnici su loši, plitki zvuk, nema basova, nema "topline", sve mi zvuči kao na jeftinim kućnim bipkalicama, iako znam da su ti zvuci kvalitetno semplovani, to preko njegovih zvučnika nećete da čujete. Džaba su im stavljali te zvučnike (bolje da nisu, bio bi bar malo jeftiniji bez njih), osim ako ova klavijatura od strane proizvođača nije ipak više namenjena kućnoj hobi upotrebi, što govori mnogo o njenoj nameni za profesionalce.

Kućište i nije tako loše, kao ni tasteri, mada deluje jako jeftino, ali neće valjda niko da se bije sa njom i da je baca unaokolo, pa mora da izdržava enormne sile naprezanja. Bitnije je ipak ono što izlazi iz nje i svirljiva dirka koja omogućuje onom ko svira da to verno, realno i kvalitetno prenese publici, a to ova klavijatura nema za ovu cenu.

Najveći problem nastaje po priključenju na razglas, što je svima najbitnije za rad. Na PA900 su ostali stari DA konverteri kao i na starijim PA aranžerima, osim na PRO seriji 1,2,3. To može i mora da se sređuje ako iole hoćete realniji i bolji kvalitet zvuka ove klavijature, inače ste džabe bacili pare za nju.
Ja nisam pristalica toga, iako imam vremena i volim da se bakćem sa zvukom. Ja volim od dobrog da napravim odličan, a ne od smešnog zvuka da pravim dobar. I na kraju kad sve to odnoseš na svirku, obično ispadne "uzalud vam trud, svirači". Ne znam više ni broja svirki koje sam odslušao, a još gore radio kao tonac, gde je neki Korgovac non-stop morao nešto da čačka i menja u toku svirke ne bi li dokazao da on ustvari ima odličan instrument, samo treba još nešto malo da uključi da bi mi to čuli.
Za pare koliko košta PA900, to nije vredno.

Slažem se da je PA600 za cenu koliko košta ipak bolji izbor sa svim svojim nedostacima kao i ostale klavijature iz ove klase, ali samo za one koji hoće isključivo i samo KORG PA.
Za sve one koji hoće bilo šta kvalitetnije za tu cenu do 1000 evra, mnogo bolji izbor je Tyros 2, a po meni, na kraju,definitivno najbolji izbor je BK-5 (880 evra nov, a ima ga par meseci star i za 600-700 evra).
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2014, 18:07   #30
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolega SMusic studio je izgleda dao najbliži odgovor na ono što sam htjeo čuti i time opravdao postojanje ove teme. Dakle manje-više svi problemi / nedostaci iz PA600 su preneseni u PA900 s tim što je PA900 dobio više boja, ritmova, vocalist, 1 USB ulaz više i sl. Onda i nije čudo što skoro niko od vlasnika PA800 nije isti prodao i kupio PA900...
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije