Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.08.2013, 23:42   #1
matrix_mo
Vredan član društva
 
matrix_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.04.2009
Mjesto: Mostar
Godina: 38
Postovi: 140
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 132
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Motif XS7, Fantom G6, Korg TR61
matrix_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Behringer X32 vs PreSonus StudioLive 24.4.2

Pozdrav ljudi,
zanima me vaše mišljenje o ove dvije miksete, njihove prednosti i nedostatke.
O Behringeru vrlo malo znam iz "prve ruke" jer ga niko od kolega nema, jedino se pouzdam u spoznaju da su kupili Midasa i da se dosta njihove tehnologije se nalazi u X32, dok PreSonusa ima dosta ljudi, i za njega svi imaju isto mišljnje; dok radi vrhunska sprava, ali kad stane, panika.
Znači kod većine se desi ista stvar u PreSonusa, jednostavno u sred svirke "zaledi", i onda to zna potrajat dok se problem riješi. Onda, dosta je osjetljiva na nestabilan napon (potreban UPS i korektor napona), kanal se počne sam smanjivat/pojačavat....

e sad, trebam vaša mišljenja i iskustva... Da li je itko radio sa ovim Behringerom, ili ga možda poredio sa PreSonusom...

Unaprijed hvala i lijep pozdrav iz Mostar

Promijenjeno od matrix_mo (29.08.2013 u 23:44 sati)
matrix_mo je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2013, 00:44   #2
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Matriz,

Za te pare cisto sumnjam da je nesto od Midasa ubaceno unutra,ima dosta korisnih funkcija u tom miksu ali je ipak to behringer,nekako mi ne uliva poverenje.
Mozda nije losa opcija ovaj novi Soundcraft expresion mikser dosta ga hvale na stranim forumima,jeste malo skuplja varijanta ali je ipak dosta sigurnija investicija.
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ivan KV za ovaj koristan post:
matrix_mo (31.08.2013)
Star 30.08.2013, 00:59   #3
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

To što je Behringer ne mora ništa da te brine, mene brinu ti stereotipi među ljudima: sve što na njemu piše "Behringer" ne valja; a sve što na njemu piše "Shure" to je vrh. X32 je odličan mikser, sa odličnim zvukom, i za te pare među digitalnim mikserima best buy, naravno zajedno sa PreSonusom, jer su tu negdje sa cijenom. PreSonus ima odlične Xmaxx preampe, za Behringer ne znam koji su, ali sam slušao i zvuk je jako, jako dobar. Također njegov processing, efekti, kompresori su odlični, ima VCA i DCA grupe, pregledniji ekran... Jedna ajde da kažem prednost koju bih dao Behringeru nad StudioLive su motorizovani faderi, mada je poznato da i oni imaju rok trajanja koji god da je mikser u pitanju. Ako ti to ne predstavlja neki nedostatak na PreSonusu. Za PreSonus StudioLive je potrebno skinuti najnoviji Firmware Update i stalno biti u toku sa Update-ima i onda ne bi trebalo biti problema sa zaleđivanjem. Tačno je da je mikser osjetljiv na loš napon, koji mikser ne bi bio. Npr. jedna Yamaha M7CL je imala više problema sa faderima i bug-ovima, a dosta je skuplji mikser.

Promijenjeno od harepa50 (30.08.2013 u 01:05 sati)
harepa50 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio harepa50 za ovaj koristan post:
matrix_mo (31.08.2013)
Star 30.08.2013, 04:13   #4
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

X32 je odlican mixer.Mozda I najbolji ubjedljivo u tom cjenovnom rangu sa odlicnim preamps I odlicnim efektima, kao I cijeli routing .
Odlican je I novi Soundcraft Expression , mada treba pogledati I novu mixetu od Allen&Heath "QU16" koja ima I visekanalno snimanje direktno na mixeru.
Sve su ovo dobre mixete u svome cjenovnom rangu I mislim da su otisle dalje I daju vise od trenutnog Presonusa.Ipak su novije I procesing Im je jaci.
Treba jos dodati da je Behringer izbacio jos I x32 compact a izace I x32 producer I jos jedna koja mene I navise zanima.X32 rack koju cu I najvjerovatnije I uzeti.U svih gore navedenig je procesing potpuno isti.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mikimiki za ovaj koristan post:
matrix_mo (31.08.2013)
Star 31.08.2013, 00:22   #5
matrix_mo
Vredan član društva
 
matrix_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.04.2009
Mjesto: Mostar
Godina: 38
Postovi: 140
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 132
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Motif XS7, Fantom G6, Korg TR61
matrix_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Ivan KV
Kolega, ako se malo informiraš detaljnije, na stranici Behringera piše da su u izradi ovog miksera zatražili pomoć od svojih sestrinski firmi MIDAS-a i KLARK TEKNIK-a u projektiranju X32 GUI (grafičko korisničko sučelje), a ugradili su i MIDAS-ova mikrofonska predpojačala, i još navode da korisnici uskoro mogu očekivati još veću suradnju MIDAS-a i Behringera tako da nema potrebe sumnjati i ove teze.
a s druge strane, cijena od cca 3000 Eura, nije uopće mala

@mikimiki
koelga, pravo mi je bio zanimljiv taj Soundcraft, ali 16 kanala nam je u bendu malo....
matrix_mo je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2013, 03:17   #6
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

X32 je best buy u toj kategoriji. Od trenutka kad je lansiran prodato je preko 30 000 komada.
Presonus je upravo izbacio novi Studiolive. Videcemo kako ce da se pokaze. Ima dosta poboljsanja u odnosu na stari ali i dalje nema motorizovane fadere.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MarjanMilosevic za ovaj koristan post:
matrix_mo (31.08.2013)
Star 31.08.2013, 03:21   #7
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Matrix, ti si vjerovatno mislio na Allen&Heath qu16.
A sto se tice Soundcraft-a, imas tri verzije.Sa 16, 24 i 32 kanala.

Sto se tice x32, ne treba uopste da se sumnja u kvalitet mixera.Mixer je fenomenalan.Mada bilo koju da uzmes neces ze pokajati.Do tebe je kakav zelis routing da imas.Koliko kanal, monitoring.
Behringer jos daje uz novi mixer I Traction software preko kojeg mozes da snimas multikanalno na computer.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mikimiki za ovaj koristan post:
matrix_mo (31.08.2013)
Star 31.08.2013, 03:53   #8
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Baš me zanima kakav je taj novi StudioLive. Koliko se sjećam on ima opciju pamćenja mjesta gdje su bili faderi, kada se recall-uje jedna scena, pomjeranjem fadera se prati grafički prikaz na fat channel-u PreSonusa, dioda se pomjera, dok ne dođe do vrha, tu je pozicija na kojoj je fader stajao. Naravno ovo zahtjeva malo više vremena dok se podesi za svaki kanal. Iskreno da kažem, gledajući ove naše tonce pomislim da su im motorizovani faderi bespotrebni, kad oni sve stave na 0 dB i miksaju gainom. Kad govorimo o ulozi motor fadera kad je u pitanju recall scena. I uz PreSonus se dobija (sada ne znam da li uvijek ili u pojedinim slučajevima, najvjerovatnije zavisi od prodavača do prodavača) softver PreSonus Capture za Live Recording.

Promijenjeno od harepa50 (31.08.2013 u 04:03 sati)
harepa50 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio harepa50 za ovaj koristan post:
matrix_mo (31.08.2013)
Star 31.08.2013, 12:04   #9
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Radio sam road show 15 dana za moje proizvode u Indiji juna meseca uz X32. Kad tamo radi na struju sa bandere maltene i na +49 celzijusa u hladu i vlaznost vazduha 85%. Onda nema sta dalje da se prica.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MarjanMilosevic za ovaj koristan post:
matrix_mo (31.08.2013)
Star 01.09.2013, 22:34   #10
matrix_mo
Vredan član društva
 
matrix_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.04.2009
Mjesto: Mostar
Godina: 38
Postovi: 140
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 132
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Motif XS7, Fantom G6, Korg TR61
matrix_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mikimiki
u pravu si druže, mislio sam na Allen&Heath qu16

@MarjanMilosevic
kolega, vidim da si imao priliku raditi sa X32 miksetom, pa imam jedno pitanje, možda je glupo, al eto
vidim da na ovoj mixeti Behringerovoj nema pozadi ulaza za "banane" nego samo za XLR-ove, pa me zanima je li potrebno npr. za priključivanje klavijaturura korisiti DI-box, pa onda iz njega XLR kablom u mixer?
matrix_mo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije